Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gigabyte GA-965P-DS3 nema SPDIF OUT pinove!?!???

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gigabyte GA-965P-DS3 nema SPDIF OUT pinove!?!???

[ Pregleda: 3429 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
89.216.71.*



+1 Profil

icon Gigabyte GA-965P-DS3 nema SPDIF OUT pinove!?!???06.07.2008. u 00:58 - pre 192 meseci
Da li je ovo moguce?

Puna dva dana pokusavam da aktiviram zvuk na LCD TV-u ali ne ide, na kraju instaliram drajvere za integrusu da probam sa njom posto inace koristim Audigy LS i sve super, nadjem sve opcije ali na ploci NE POSTOJI SPDIF OUT !???? Pa ubicu se majke mi moje... odem na GA sajt kad' ono stvarno, postoji samo koaksijalni i opticki SPDIF OUT...

E sad' kako ja da aktiviram zvuk kroz spdif !?????? Da li mogu da iskoristim onaj TOSLINK kabl? Da njega mozda utaknem u back panel integrisane zvucne a drugi kraj u graficku, sve spolja!?????

Pomagajte jer sam na ivici!!!
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.yubc.net.



+536 Profil

icon Re: Gigabyte GA-965P-DS3 nema SPDIF OUT pinove!?!???06.07.2008. u 11:43 - pre 192 meseci
kažeš da ne postoji spdif? Ali da postoji koaksijalni spdif?
Pa takav ti i treba? Imaš onaj kabl sa činč i vga konektorima što krade spdif sa ploče i pušta ga kroz DVI na HDMI?
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
89.216.71.*



+1 Profil

icon Re: Gigabyte GA-965P-DS3 nema SPDIF OUT pinove!?!???06.07.2008. u 12:51 - pre 192 meseci
Ne znam brate, ja samo hocu da imam zvuk na TV-u a ne mogu nikako da ga dobijem, ni sa obicnim cinc kablom, ni preko spdif-a zvucne, nikako... Na ploci mislim da postoji i coax spdif ulaz i toslink takodje. Probao sam da povezem graficku i zvucnu spdif klablicem ali nema rezultata pa sam isto to hteo i sa integrusom medjutim onda sam provalio da nemam spdif out na plocu i vidu ona dva pina... mozda mi i TV nesto ne valja, nisam pametan ali ne znam vise sta da radim...
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
89.216.71.*



+1 Profil

icon Re: Gigabyte GA-965P-DS3 nema SPDIF OUT pinove!?!???06.07.2008. u 21:33 - pre 192 meseci
Sto se tice zvuka... secam se ranije kada sam povezao komp sa TV-om, pre nekoliko godina, tada je to bilo u CLONE varijanti, zvuk je isao i preko kompa i onda se to prenelo na TV preko cinceva a sada kada je DUAL VIEW preko HDMI-a zvuka NEMA tako da nema sta da se prenese na TV, mozda je to fazon!?

Mora da postoji nacin, jednostavno mora!
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
92.60.234.*



+3 Profil

icon Re: Gigabyte GA-965P-DS3 nema SPDIF OUT pinove!?!???08.07.2008. u 11:00 - pre 192 meseci
da bi spdif izlazi od integruse radili, moras da ih ukljucis u onom realtek control panelu (moze pod mixer tabom da se nadje)
ne znam koliko ce ti to koristiti, jer ne verujem da ti grafa ima ulaz za spdif.

da imas ati novije generacije bilo bi znatno lakse, samo se izabere da zvuk ide preko zvucne koja je integrisana na grafickoj.
pogledacu cim stignem layout od te ploce, cudilo bi me da nema pinove na samoj ploci. obicno su pozadi na sredini.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
89.216.71.*



+1 Profil

icon Re: Gigabyte GA-965P-DS3 nema SPDIF OUT pinove!?!???08.07.2008. u 18:18 - pre 192 meseci
Ma da covek ne veruje ali nema, zaista ova ploca nema pinove spdif out, ima samo IN.

Sad' se ja pitam KAKO da spojim integrusu i graficku... i dolazim do zakljucka da to mogu da ucinim na dva nacina... ili uz pomoc ovakve budzevine od kabla:



Onda bih morao da budzim i da kabl iz graficke kroz vrata kucista vodim do back panel-a do coax prikljucka...

Ili uz pomoc optickog toslink kabla a mislim da sam sa njime vec probao ali da nije htelo, ne secam se vise jer sam probao mali milion kombinacija...

Mada, generalno zvuk iz TV-a je shit i ne ide sa HD filmovima, ma ni sa obicnim DivX, ali nemam mogucnosti da pomeram komp vec samo mogu da kupim neke zvucnike koji imaju 5 metara kabla sto ne verujem da postoji ili da produzujem kablove svojih sadasnjih odlicnih zvucnika...

Tu MIXER opciju uopste ne mogu da pronadjem ali ima opcija SPDIF PASSTHROUGH i to je opcija koja omogucava da zvuk preko SPDIF-a ide dalje putem HDMI kabla...

Grafa mi ima ulaz za spdif, to je ovaj mali beli konektor sa slike odmah pored SLI porta:



A ima i toslink opticki ulaz.

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gigabyte GA-965P-DS3 nema SPDIF OUT pinove!?!???

[ Pregleda: 3429 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.