Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD kucni bioskop? Help

[es] :: Video kompresija :: DVD kucni bioskop? Help

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15108 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

proka
jovan milicevic
beograd,vracar

Član broj: 1363
Poruke: 77
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 50644013


Profil

icon DVD kucni bioskop? Help29.08.2002. u 02:44 - pre 263 meseci
Elem zanima me za koje pare moze da se nabavi dobar kucni bioskop, tj. dvd i zvucnici... i gde naravno :)
Sve najbolje,
Prokka
 
Odgovor na temu

frenne
Nenad Vujic
advokat

Član broj: 7
Poruke: 479
*.sab.sezampro.yu

ICQ: 27161247
Sajt: www.vujiclaw.com


+1 Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help29.08.2002. u 09:32 - pre 263 meseci
ovo je kao da si pitao "gde ima da se kupi dobar auto?"

Home Theather moze da bude od 1000eu do 50000eu ...
znaci napisi sta te interesuje

 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.eunet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help29.08.2002. u 12:27 - pre 263 meseci
www.espro.co.yu
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

proka
jovan milicevic
beograd,vracar

Član broj: 1363
Poruke: 77
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 50644013


Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help30.08.2002. u 01:29 - pre 263 meseci
Citat:
frenne:
ovo je kao da si pitao "gde ima da se kupi dobar auto?"

Home Theather moze da bude od 1000eu do 50000eu ...
znaci napisi sta te interesuje

nece mi valjda reci da ne moze da se kupi kvalitetan home video za ispod 1000 evra? Pazi nemogu da ti kazem sta hocu jer se nerazumem. Hocu da ima dobru sliku i zvuk :) Mislim posto mi trebaju zvucnici i player predpostavljam da i to postoji u paketu pa bi verovanto mi to bilo najzgodnije. Bilo bi najbolje da neko ko vec ima neki "bioskopcic" napise kolko ga je platio i kako je zadovoljan
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help30.08.2002. u 02:17 - pre 263 meseci
Imas i jefitiniju i prakticniju varijantu !!!
Kupis kompjuter za 500 keka ( neki duron ) sa tv karticom bez monitora (neke kartice ovo podrzavaju) i imas dvd divx komp (surf office sta vec) mp3 cdplayer + nakacis komp na stub i imas odlicno ozvucenje.

sve ovo za manje od 1000 dem a radi perfektno.
 
Odgovor na temu

proka
jovan milicevic
beograd,vracar

Član broj: 1363
Poruke: 77
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 50644013


Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help30.08.2002. u 02:28 - pre 263 meseci
???
Cekaj sto bih kupovao komp da bi pomocu njega i TV-a gledao filmove kada ce mi biti bolji kvalitet ako uzmem video kasetu?
Mene zanima kucni bioskop sastavljen od ozvucenja i dvd palyera e sad, posto se nerazuem bilo bi lepo ako bi mi nkeo predocio neke mogucnosti, tipa koje vrste zvuak postoje, prednosti i mane, koje su firme dobre za dvd playere...
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help30.08.2002. u 02:49 - pre 263 meseci
Kakve sad kaseta ima veze sa time ?
uzmes komp sa dvd playerom i gledas dvd-ove preko TV-a preko tvkartice i imas isti mrdljivi kvalitet kao i preko nekog tamo sony dvd home theater-a. A ozvucenje kao sto sam ti rekao razvlacis preko stuba ili cega vec oces posto je isti k samo sto kad gledas preko kompa mozes i divx-ove da gledas i da slusas mp3 itd itd.

+ mozes da kupis neki od onih kompleta dvd player-a sa daljincem i onda imas i daljinac.


Ako opet pitas sta ce to meni ja se iskljucujem iz diskusije posto ti nema pomoci.
Za svaki slucaj jos jednom ISTO DOBIJAS !!! sa komp-om koji ima tv-out ili tamo nekim dza bu sony home intertainment kit-om + dobijas vise sa komp-om.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help30.08.2002. u 02:51 - pre 263 meseci
Citat:
proka:
???
Cekaj sto bih kupovao komp da bi pomocu njega i TV-a gledao filmove kada ce mi biti bolji kvalitet ako uzmem video kasetu?
Mene zanima kucni bioskop sastavljen od ozvucenja i dvd palyera e sad, posto se nerazuem bilo bi lepo ako bi mi nkeo predocio neke mogucnosti, tipa koje vrste zvuak postoje, prednosti i mane, koje su firme dobre za dvd playere...


Uostalom vidim ja da nije tehnika za tebe pa ti lepo odi tamo u sony world i reci im da hoces kucni bioskop pa nek te oderu i svi srecni.
 
Odgovor na temu

proka
jovan milicevic
beograd,vracar

Član broj: 1363
Poruke: 77
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 50644013


Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help30.08.2002. u 13:26 - pre 263 meseci
Citat:
MoHicAn:
Kakve sad kaseta ima veze sa time ?
uzmes komp sa dvd playerom i gledas dvd-ove preko TV-a preko tvkartice i imas isti mrdljivi kvalitet kao i preko nekog tamo sony dvd home theater-a. A ozvucenje kao sto sam ti rekao razvlacis preko stuba ili cega vec oces posto je isti k samo sto kad gledas preko kompa mozes i divx-ove da gledas i da slusas mp3 itd itd.

+ mozes da kupis neki od onih kompleta dvd player-a sa daljincem i onda imas i daljinac.


Ako opet pitas sta ce to meni ja se iskljucujem iz diskusije posto ti nema pomoci.
Za svaki slucaj jos jednom ISTO DOBIJAS !!! sa komp-om koji ima tv-out ili tamo nekim dza bu sony home intertainment kit-om + dobijas vise sa komp-om.


Posle ovog posta vidim da i na ES ima likova koji lupaju gluposti!
Pre nego sto nekoga optuzis da nema veze sa tehnikom mogao bi da se raspitas o onome o cemu se prica! Pominjao sam kasete zato sto bi bila bolja slika ako gledam njih preko videa nego DVD preko PC-a! Rapitaj se malo uopste! Da bi gledao kolko tolko prihvaljivu sliku morao bi da nabavim neku ATI-jevu karticu (kolko sam cuo one imaju najbolji TV out) pa da kupim komp koji mora da bude kvalitetniji iole, pa da ondak dvd, pa dobru zvucnu....
sve to ce me kostati vise nego da kupim dvd sistem.

E sada ako ima nekog ko zna neka mi javi.

 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help30.08.2002. u 15:50 - pre 263 meseci
Kao prvo ne znas ko sam i ne znas kolko ja znam a ja lepo vidim da ti nemas pojma !!!

Pod jedan atijeve kartice spadaju u jeftinije.
Pod dva dvd-ovi ne koriste nikakvu kompresiju i mogu da se gledaju na pentiumu na 200 mhz-a a na onom duronu sto sam ja predlozio mozes najopustenije isto vremeno da gledas dvd divx i slusas mp3 uzput.
Pod tri kvalitet nije nista losiji nego preko nekog externog dvd player-a jedio mozda ako taj dvdplayer i tv imaju neki digitalni ulaz/izlaz pa da tako rade inace sve to ide preko koaxialca.
Sto se tice zvucne ne mora nista extra ali ako bas oces dolby sorund sistem i tako te pervezije uzmes sb live koji kosta oko 100 dem.

I ja sam ti lepo rekao ... sve to zajedno za stubom bez televizora za manje od 1000 dem ako ti je to skupo to je druga stvar ali uodnosu na 1000 EUR je prilicno jeftinije zar ne mislis.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7173 Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help30.08.2002. u 16:00 - pre 263 meseci
Ovaj, DVD-ovi koriste MPEG-2 kompresiju za video i Dolby AC-3 kompresiju za audio... i traze bar Celeron na 300 MHz da bi radili kako treba, ako nemas HW akceleraciju na kartici :-) no dobro.. da ne sitnicarimo :)


Sve ostalo je tacno :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

proka
jovan milicevic
beograd,vracar

Član broj: 1363
Poruke: 77
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 50644013


Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help30.08.2002. u 17:47 - pre 263 meseci
Citat:
MoHicAn:
Kao prvo ne znas ko sam i ne znas kolko ja znam a ja lepo vidim da ti nemas pojma !!!

Pod jedan atijeve kartice spadaju u jeftinije.
Pod dva dvd-ovi ne koriste nikakvu kompresiju i mogu da se gledaju na pentiumu na 200 mhz-a a na onom duronu sto sam ja predlozio mozes najopustenije isto vremeno da gledas dvd divx i slusas mp3 uzput.
Pod tri kvalitet nije nista losiji nego preko nekog externog dvd player-a jedio mozda ako taj dvdplayer i tv imaju neki digitalni ulaz/izlaz pa da tako rade inace sve to ide preko koaxialca.
Sto se tice zvucne ne mora nista extra ali ako bas oces dolby sorund sistem i tako te pervezije uzmes sb live koji kosta oko 100 dem.

I ja sam ti lepo rekao ... sve to zajedno za stubom bez televizora za manje od 1000 dem ako ti je to skupo to je druga stvar ali uodnosu na 1000 EUR je prilicno jeftinije zar ne mislis.


ne znam i to je tacno, ali takodje neznas ni ti ko sam ja i zato nemoj da s**** kako nemam pojma jel ti to jasno!
najvise me nervira kada neko drka k**** a nije u pravu! Koja je to kartica skuplja, koja se uklapa u cenu do 1000 dem a preko nje je isti kvalitet slike na tv-u kao i preko dvd sistema???
Inace sistem nije 1000 eur-a vec sam nasao za 750 evra panasonicov koji moze da se kupi na rate tako da isapdne oko 100 dem mesecno sto je izuzetno prihvaljivo. A posto imam vec par kompjutera zaista mislim da mi jos jedan nije potreban, a kada bi ti jos znao da citas verovatno bi shvatio da ja trazim KUCNI BIOSKOP a ne jos jedan komp koji moze nesto slicno da uradi.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help31.08.2002. u 01:34 - pre 263 meseci
Dobro, ovo je pocelo opasno da skrece sa teme, tako da pre nego sto preraste u pravi flame war, evo ovako:

Ja imam prilicno low-end sistem, ali meni se cini da dobro radi. Sada ne znam napamet brojeve modela, ali znam otprilike sta je sta.

Za oko $300 mozes da nabavis sonijev risiver sa par video ulaza i 6 zvucnih ulaza. Glavno je da podrzava (tj da ima dekoder) za DTS i Dolby Digital. Takodje od feature je bitna podrska za fiber optic za zvuk i digitalni koaksijalac (takodje zvuk). Za te pare uz risiver mozes da dobijes i set pristojnih zvucnika za gledanje filmova - 5 x 80 W. Naravno, uvek mozes da uzmes i vece zvucnike, ali za moju dnevnu je ovo i vise nego dovoljno.

Sto se DVD plejera tice, mozes da nadjes neki model koji podrzava progressive za oko $200, a ako te progressive video ne zanima onda skoro bilo koj radi posao. Ima Sonija za oko $100, ja sam takav uzeo, odlicno radi.
Ono sto je bitno je da DVD zakacis za TV na component input (nikako composite), i da naravno koristis ili fiber optic ili digital coaxial za zvuk (oba kostaju otprilike isto, negde oko $15).

Sto se TV-a tice, tu biraj sta ti se vise svidja, samo gledaj da ima component input.

Otprilike to ti je to. Low-end sistem dakle kosta negde oko $400 + TV (recimo 27" za oko $300) = $700. Kvalitet slike je mnogo veci nego kada se gleda preko kompa, a i mnogo je komfornije.

Ja do sada nisam video nikakvu prednost 'specijalnih' (zlatnih/monster/xxx) kablova, ali neki se kunu u to.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help31.08.2002. u 03:01 - pre 263 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ovaj, DVD-ovi koriste MPEG-2 kompresiju za video i Dolby AC-3 kompresiju za audio... i traze bar Celeron na 300 MHz da bi radili kako treba, ako nemas HW akceleraciju na kartici :-) no dobro.. da ne sitnicarimo :)


Sve ostalo je tacno :)


Pa nisam mislio bukvalno ali spram divx-a mpeg 2 i nije kompresija.


BTW proko ja sam samo pokusavao da pomognem i ja ti lepo kazem to sve bez tv-a moze ispod 1000 dem da se sredi a pogotovo sto imas nekoliko kompova kuci mozes cak i jedan od njih da "portujes" da vrsi tu funkciju. Samo ti govorim kako da jeftinije prodjes a ja bi licno i da imam brdo kesa ovo uradio sto ti predlazem al sad kako oces.

PS: ti mene i moj k ostavi na miru.
A sto se tice kvaliteta slike, pa sta ti mislis sta se nalazi u tom hi tech video dza bu sistemu ?? nalazi se neki bulja dvobrzinski dvd citac, neka zestoko modifikovana graficka (ne u klasicnom obliku graficke al isti k) i neka prosecna zvucna samo sve lepo namesteno i upakovano sa dugmicima napred.

Realno gledano to je kao cisco ... 486-ica upakovana u lepo pakovanje koja kosta 5000 dem.
 
Odgovor na temu

proka
jovan milicevic
beograd,vracar

Član broj: 1363
Poruke: 77
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 50644013


Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help31.08.2002. u 03:34 - pre 263 meseci
cini mi se da gresis sto se tice toga sta je DVD... naravno moguce je da ja nisam u pravu ali mislim da neidu isti DVD playeri u PC i u DVD sistem kao niz zvucne te je stoga mnogo veci kvalitet slike sa DVD-a. Ja sa, nasao Panasonicov za neki 45 000 dinara na 12 trata, ima nekih 4 zvucnika, metalnu masku, ali bash sija :) a video sam ga kod doma sindikata, tj. izmedju doma i Sony world-a u Tehnicom-u
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help31.08.2002. u 03:43 - pre 263 meseci
Pazi realno gledano sve je to isto samo lepse upakovano. Kao sto sam rekao verovatno to nisu iste komponente i verovatno se posebno prave ali realno gledano sve je to ista tehnologija. A da ne pominjem i da jeste taj panasonic bolji to je tolko mizerno u odnosu na pc varijantu da nije vredno pominjanja a da ne govorim o tome sto tvoje oko nece ni registrovati te razlike a + na sve to mozes na pc-u fa gledas div-x-eve sto je po meni jedan ogroman +

Mislim ipak je na kraju tvoj izbor, ja ti govorim sta bih ja uradio. Mnoge ljude ne zanima da se bakcu i jednostavno odu i pljunu malo vise kinte i nema boli glava, al eto mene to zanima i ja bi to budzio :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.mcbone.net



+7173 Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help31.08.2002. u 10:37 - pre 263 meseci
Proko - DVD je digitalna tehnologija, sve sto DVD plejer treba da uradi je da:

1. Procita MPEG-2 i Dolby AC-3 stream (prvo da uradi DeCCS)
2. Dekodira 720x576 video i 48000 Hz 2/5 kanalni audio
3. to posalje na neke DA konvertore (za video i audio)

Dakle, ako je softver za dekodiranje implementiran kako treba (a vecina jeste) onda su kvalitativne razlike samo u tom DA konvertoru.

Tu neki skupi uredjaji (kucni DVD playeri) mogu imati prednost nad PC opremom. Ali za ovo ti isto treba i kvalitetan televizor (preporucujem Sony WEGA sa digitalnim ulazima ako ti se bas bacaju pare)

Razlike mogu postojati u MPEG-2 dekoderima, jer ne postoji zvanicno sertifikovanje dekodera - ali svi audio (AC-3) dekoderi moraju proci sertifikaciju kod Dolby-ja.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
*.drenik.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help31.08.2002. u 14:35 - pre 263 meseci
Ja se u potpunosti slazem sa Mohicanom.Ako vec kazeš da imaš višak kompjutera - uposli jedan da odradi posao.Razlika u kvalitetu slike je neprimetna.

Što se tice zvuka nabaci Creative SB Live 5.1 karticu i npr. Creative Soundworks 5.1 sistem (sasvim zadovoljavajuce za kucne potrebe) koji kosta oko 125 eura.Ili ako hoces baš nešto kvalitetniji zvuk -Jazz J9940 koji košta oko 250 eura (cini mi se da oba sistema mozeš videti na www.beocomp.co.yu).

I onda nabacis neki DVD player na taj komp i uzmes neku ATIjevu graficku i sve to za mnogo manje para od onoga koliko si ti spreman da daš.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.mcbone.net



+7173 Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help31.08.2002. u 16:28 - pre 263 meseci
Ako covek hoce da trosi pare, sto da ne? home cinema koji je nezavistan od kompa je jako fina stvar - evo recimo ovako:

http://www.amazon.co.uk/exec/o...centrec-21/202-8217438-7477434

Inace, za dobar home cinema ti treba i dobar TV, sa ovim definitivno imas najbolju sliku, 50" plasma:

http://www.abtelectronics.com/...=677022&setflag=1030803729

Naravno... treba ti i posebna lepa soba od jedno 35-40 kvm... +lepe kozne fotelje, klima + dobra akusticka izolacija...

Eto, no PC included :) Sve sto ti treba je kreditna kartica sa "no spending limit" :)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anon21796

Član broj: 21796
Poruke: 135
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: DVD kucni bioskop? Help04.03.2005. u 15:50 - pre 232 meseci
MA bre ne znam sto ga tupite i pravite se pametni nesto.

Dajte coveku konkteran odgovor...

Mozed da kupis dvd sistem 5.1 koji cita divx za 15 -16 hiljada, finog kvaliteta, cita sve ustvari, imas ih od lg-a do philipsa...

Imas i kopernikus sa zvucnicima za 12000 on je najjeftiniji ali kvalitet...nisam siguran...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: DVD kucni bioskop? Help

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15108 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.