Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.

[es] :: Advocacy :: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79616 | Odgovora: 497 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 16:02 - pre 168 meseci
Da, to su svojevremeno govorili i za SCO POrediti IBM i MS nije bas u ravni jer IBM ima stotine biznis linija i diversifikovan portfolio ne-softverskih proizvoda i moze sebi da dozvoli da mu propadno stosta a da opstane kao jak igrac na trzistu, MS ima samo nekoliko (ako pored s/w i konzola racunamo i ono valjanje miseva i kamerica i slicno)
A i da je bas tako crno belo, ne bi ni AMD udario na Intela. Ono jeste bojno polje zasiceno lesevima raznoraznih cyrixa, ali neko se probio borbom prsa u prsa.
I sta Linux populisti i pratnja (ubunti, sunovi i slicni) rade ako ne udaraju MS tamo gde najvise boli. Ja podigoh ovaj novi ubuntu lynx malo pre, 8 "Forward" dugmica i imas operativan OS, radi browser (citaj radi fejs i dzmajl), radi open ofice, radi mreza, ima i one logicke igrice da matorci vezbaju vijuge (ima i klon crvica ). Zivite u proslosti i vasoj techy percepciji sta je linux (ako nisi bilodvao svoj kernel ko da ga nisi ni instalirao). Od drveta ne vidite sumu Linux je sve spremniji za desavanje naroda i to ce se uskoro i desiti.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 16:24 - pre 168 meseci
E ok kad me vec teras da ga pljujem :) Srce me boli vec...

OK, Gnome je ql, za sada, stabilan, spreman za upotrebu ono 300% nema da fali. KDE sa druge strane sa onim njegovim semantic desktop idejama je totalno zas*ao - pazi kad moras da gatas u pasulj da li ce KMail da ti proveri email preko IMAP-a. Dakle ono - bruka... 4.5 ce biti jos gori dok ne izadje makar prvi point release, mnogo mrse m*** sa nepomukom i akonadijem i to ce da ih kosta trenutno. Mozda im se i za koji mesec isplati - ali zamisli da sada neko proba KDE distro i snimi da ne moze da proveri mail. WTF? + sto im je situacija sa browserima ocaj ocaja - ne znas sa cim da ides na net a da ne prsne posle par minuta. Ovo pricam o 4.4.3 KDE verziji.

Za par meseci nam izlazi Gnome 2.32 (aka Gnome 3.0) i tu ce tek da prsnu sa gnome-shell-om. Mutter je totalno neupotrebljiv kao wm, neke idiotske ideje u UI-ju koji su smisljali neki retardi izgleda mi, sva sreca te ce metacity ipak biti dostupan makar jos neko vreme. Da ne govorim o nVIDIA korisnicima koji treba da se cimaju da im onaj fancy Plymouth ne napravi probleme (kms je jos uvek povuci/potegni), power management takodje, sve to treba skoro da se popravi ali trenutno - nije bas na zavidnom nivou.

Ova trenutna situacija je proizasla iz zelje da se korisnicima Linuxa obezbedi out of the box podrska i za 2D i 3D i to bez cekanja da se proprietary gospoda nacimaju da podrze verziju X-a koja je stabilna vec par meseci. Monolitnost ce dosta toga dobrog da nam donese - samo sada smo u mnogo gadnoj tranziciji sto se drm stack-a tice i to ce trenutno da nas kosta.

Naravno ovo ne vazi za LTS verzije kernela i distroa, to radi bre za sada kako valja...

Citat:

Linux je sve spremniji za desavanje naroda i to ce se uskoro i desiti.


NE - jos uvek nije spreman 100% za desavanje naroda, ne bih zeleo samo da pozure pa da potencijalni korisnici steknu negativno iskustvo - onda je vracanje na isti dosta teze.

Kada ? Pa ja bih jako udario na trziste svim raspolozivim sredstvima negde u aprilu, maju iduce godine, do tada bi dosta toga trebalo da se iskristalise i ispegla i mislim da ce biti ok.

Ubuntu uglavnom vadi sveukupni Linux experience, sto je dobro - evo ti si instalirao lucid i nisi imao neke frke... Ipak situacija upstream nije nimalo slatka - pogotovo u dev granama.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 16:29 - pre 168 meseci
Jedna stvar je sigurna - vise konkurencije je nesto sto ce nama korisnicima doneti samo dobro.

Microsoft je morao po prvi put da zastane i da se pozabavi performansama svog OS-a u slucaju Windows 7-mice - na to su ih prisilili iz Apple ekipe a takodje i Linux ekipa koja bi mogla da im otkine deo kolaca na low-performance uredjajima.

Ista stvar ce se desavati i na mobilnom polju - korisnici ce i te kako povecavati zahtev za kvalitetom jer imaju izbor. Prosla su vremena dominacije jednog igraca (nekada Nokia, posle Blackberry i u najskorije vreme Apple) - sledeca godina ce doneti totalni rat. Rat koji ce doneti gomilu novih i boljih uredjaja :-)

Sto se samog Apple vs. MSFT tice - mislim da je vise nego jasno da je Steve Jobs daleko sposobniji CEO od Balmera sto na kraju krajeva rezultati i pokazuju... Microsoft se tesko zeznuo sto je postavio ubicu salesman-a na mesto koje zahteva viziju... Balmer bi bio odlican COO ili SVP Sales, ali kao CEO je definitivno los izbor.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bigvlada
bgd

Član broj: 41095
Poruke: 325
*.beogrid.net.



+94 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 17:49 - pre 168 meseci
Ne verujem da ce ikada sav softver biti "slobodan" (softver ne smatram zivim ni svesnim bicem (za sada, za par stotina godina mozemo ponovo da se vratimo na ovo) niti sebe robovlasnikom da bih morao da ga "oslobadjam"). Ono sto meni smeta kod linux filozofije (i pored svih prednosti koje donosi) je sto za svako parce softvera ne postoji neko ko je za njega (hmm, pravno) odgovoran (ako radi radi, ako ne, prijavi gresku i moli boga da ce to neko ispraviti na nacin da ne pokvari nesto drugo, ili pokusaj sam da ispravis). Jeste, kosta 0$ ali cenu placamo kroz gorenavedene mane. Ako mi npr. oss trejderska platforma unisti transakciju mogu samo da se ubijem jer sam stekario na softveru, ne mogu nikoga drugog do samog sebe da krivim za konacni ishod.

Uvek ce biti komercijalnih i oss programa i tako treba i da ostane. MS, Apple i Linux (nadam se da ce broj konkurenata porasti) predstavljaju prilicno razlicite filozofije koriscenja hardvera (dobro, oss hardvera ima samo u tragovima) i softvera koje su prijemcive razlicitim profilima korisnika.

Ali kada neko krene da mi servira pricu da je uglacana kanta neuporedivo kvalitetnija od neuglacane kante (u slucajevima kada imaju identicne komponente) samo zato jer ima nalepnicu sa zagrizenom jabukom i da bi zbog toga trebalo da je platim dva do tri puta skuplje ili me ubedjuju da treba da koristim iskljucivo softver odobren od strane softverskih Abrahama Linkolna padne mi mrak na oci.

Summa summarum, MS vec ne moze da orgija onako kako je mogao npr. 1998, IBM je davno prestao sa orgijama, Apple nece moci jos dugo da orgija na nacin kako to sada radi, a nesvrstani (linux ) ce terati neku svoju pricu ali ne verujem da ce postati glavni igraci(na desktopu).


 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2789 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 17:59 - pre 168 meseci
Pa, niko ti ne brani da kupiš komercijalnu podršku/garanciju za FOSS. To nije nedostatak FOSS modela, jer možeš kupiti komercijalnu podršku/garanciju za svaki iole ozbiljan FOSS program, za koji to ima smisla.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 18:35 - pre 168 meseci
Citat:
Besz windoza sve se rusi kao kula od karata. A to je apsolutno 100% njihov propust, sta kao ne moze da se iskoristi core codebase da se napravi sve to? Nego MS = Windows, Windows = MS.

bahatost :)

moram reci da stvarno uzivam u ovom polaganom propadanju Microsofta (a.k.a svodjenjem na pravu dimenziju) - trecerezredni proizvodi su trebali da propadnu i daleko ranije! ... ali nije greda da ljudima i posle 1.5 decenije dodje iz d. u g.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 18:37 - pre 168 meseci
Cek, Microsoft je "polagano propao" tako sto su pali za jedno mesto u top 10 najvecih USA kompanija? :-)

Eh kad bih ja mogao tako da "propadam" :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 18:42 - pre 168 meseci
Citat:
Primer je ARM - ARM ne bi imao ni najmanje sanse da konkurise Intelu na tradicionalnom desktop polju.


iz prstog razloga: jer ne postoji WINDOWS za Arm... (naravno da mislim na XP jer i ti piracas o desktopu... )
ono xxxxx od CE (aka WM) nije ni uspelo da zazivi jer je xxxxx.

jos jedan od razloga zasto je WINTEL visak: x86 je bio los i 80tih a ne danas! Win je trecerazredni proizvod danas isto kao i 90tih...

Citat:
Ono sto je Linuxu najveca prednost je portabilnost i ogroman broj podrzanih arhitektura, mozes da ga utnes svuda a dzabe je.

hehehe... ovo zvuci kao M$ iz 90tih: "Windows everywhere" :D
M$ piece of crap! (steta sto je mnogima trebalo 20 godina da uvide to, a nekima je potrebno jos cca. toliko :D)

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 18:44 - pre 168 meseci
Citat:

x86 je bio los i 80tih a ne danas!


Aha, zato je i opstao i dan danas. Nije sve u arhitekturi, ima nesto i u parama...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 18:48 - pre 168 meseci
Windows je u svoje vreme podrzavao Alpha arhitekturu, ne vidim zasto ne bi podrzavali i ARM da je ARM hteo da ulazi u takvu pricu - tj. ne ARM direktno nego neko od njihovih kupaca licenci.

Problem je sasvim druge prirode, radi se o economies-of-scale i dodatnim teskocama ugrozavanja nekog ko je totalno zacementiran na tom trzistu. ARM arhitektura u to vreme uopste i nije bila spremna za desktop svet, za razliku od PowerPC arhitekture recimo.

Zato je ARM i odabrao da se fokusira na sasvim drugo trziste - gde mogu biti uspesni, i to je naravno bila dobra odluka. Umesto da ratuju sa jakim konkurentom, bukvalno su dobili to trziste (skoro) na tacni. U tom trzistu je ARM postao de-facto standard, bas kao sto je Intel de-facto standard na desktop polju. Odlicno uradjena poslovna strategija.

Iz istih razloga mislim da Intel ne bi trebao da se bavi mobilnim telefonima jer je ARM tu zacementiran i ima know-how koji je izuzetno veliki i na kojem su radili 15-tak godina, ali verovatno ih pritiskaju investitori da se sire. Sa vecim uredjajima je sasvim druga prica.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 18:49 - pre 168 meseci
@combuster

Ima nesto i na planini softwera koji se vrti na wintelu .

A da je x86 los, los je do koske. CPU treba da podrzi par hiljada instrukcija, koje vuku koren jos od 8086. 4 registra za opste namene, FPU stek koji je losa arhitektura do bola, MMX instrukcije koje dele registre sa FPU jedinicom.

Gomila stvari na x86 arhitekturi je uradjeno da bi se smanjili troskovi izrade. Sada je ta "papazjanija" od ISA jedna od prepreka za vece frekvencije procesora.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 18:50 - pre 168 meseci
Citat:

hehehe... ovo zvuci kao M$ iz 90tih: "Windows everywhere" :D
M$ piece of crap! (steta sto je mnogima trebalo 20 godina da uvide to, a nekima je potrebno jos cca. toliko :D)


Aha, evo vidim nema uspeha u tome uopste... E moj ti :)

Evo ti ga za ARM na N900

http://repo.meego.com/MeeGo/re...images/meego-n900-open-armv7l/

@Igor

Pa da, al' zato paralelizacija pici samo tako, 4GHz + paralelno izvrsavanje instrukcija + ako uzmes u obzir hyperthreading - heh nije da nema dobitka u performansama. A to mogu da rade till kingdome come - dok god bude bilo moguce smanjivanje proizvodnog procesa...
make love - !war
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 18:52 - pre 168 meseci
Citat:
Cek, Microsoft je "polagano propao" tako sto su pali za jedno mesto u top 10 najvecih USA kompanija? :-)

Eh kad bih ja mogao tako da "propadam" :)


i ja verujem da bi i TI bolje vodio M$ koji ima APSOLUTNI monopol na desktop OSu poslendjih 15 godina
a da nije u stanju da udje na BAR JOS JEDNO trziste i pored tog monopola...

i nije jedno mesto: nego je duplo manj vradnost za 10 godina dok GLAVNI konkurent za to isto vreme raste 16 puta! ,)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 18:53 - pre 168 meseci
Nije ISA prepreka za vece frekvencije, da je tako - imali bi alternativne arhitekture koje bi trcale na 5-6 gigaherca, a to se ne desava. Prepreka je daleko fundamentalnije prirode, zato se i svi okrecu multi-core arhitekturama.

Citat:
calimero
i ja verujem da bi i TI bolje vodio M$ koji ima APSOLUTNI monopol na desktop OSu poslendjih 15 godina
a da nije u stanju da udje na BAR JOS JEDNO trziste i pored tog monopola...

i nije jedno mesto: nego je duplo manj vradnost za 10 godina dok GLAVNI konkurent za to isto vreme raste 16 puta! ,)


Sve to sto ti pricas nije nikakvo propadanje vec klasicna stagnacija koja ceka svaku ogromnu kompaniju pre ili kasnije. Microsoft je samo to ubrzao dolaskom monkeyboy-a na C-level poziciju, mada mislim da su verovatno fundamentalno ugasili stvar promocijom mediokriteta i instant-MBA menadzeraja.

Medjutim, Microsoft je i dalje enormno profitabilan, tako da "propadanje" svakako nije na listi opcija jos dugi niz godina. Bas kao sto ni IBM nije propao kada su im preoteli biznis Azijati.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 18:54 - pre 168 meseci
Hehe, treba ohladiti 5-6 Ghz - nije svako voljan da sipa tecni azot u racunar ili pravi frizider od kucista :)
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 18:57 - pre 168 meseci
Citat:
Windows je u svoje vreme podrzavao Alpha arhitekturu, ne vidim zasto ne bi podrzavali i ARM da je ARM hteo da ulazi u takvu pricu - tj. ne ARM direktno nego neko od njihovih kupaca licenci.


a? pa M$ nikada nije ni napravio Windows za ARM CPU. To sto je Intel Itanium i nepostojanje Windowsa sahranilo sve ostale RISCove je druga prica...

Citat:
ARM arhitektura u to vreme uopste i nije bila spremna za desktop svet, za razliku od PowerPC arhitekture recimo.


nije ni bitno. danas imamo daleko bolje ARM CPU za mobilne uredjaje, i sto je jos bitnije, ti mobilni uredjaji mogu da rade bez x86 ODNOSNO Windowsa :)
Citat:
Zato je ARM i odabrao da se fokusira na sasvim drugo trziste - gde mogu biti uspesni, i to je naravno bila dobra odluka. Umesto da ratuju sa jakim konkurentom, bukvalno su dobili to trziste (skoro) na tacni.

ARM je bio desktop CPU. kada je PrC trziste oberucke prihvatilo M$ Win 95 sve ostalo je propalo. Apple je i pre Stevea imao ideju da napravi Palm racunar i zato je sa Acornom napravio mobilnu varijantu ARMa. dakle nije se Acorn setio to da uradi, vec je Apple krenuo da otvara novo trziste.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 19:00 - pre 168 meseci
Pa evo ti i3 ko sto pricasmo danas ti i ja:

73W TDP, 32nm - na 2.96GHz na koliko radi pri load-u je 'ladniji od 35C a mozes sa stock qlerom da ga o/c-ujes na 4GHz. Dva core-a + hyperthreading i za malko samo kaska za 4 core-a koliko ima recimo Phenom II X4 pri istom taktu (i to ka SMP optimizovanim app-ovima za video obradu). Sandy Bridge ce da bude jos hladniji i manje ce da srce - to tek treba videti krajem godine.

@Calimero

Itanium je sa'ranio sam sebe, tj AMD ga je ubio instant...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 19:00 - pre 168 meseci
Upravo, zato i kazem da je ARM odlicno odigrao igru umesto da se uplicu u nesto sto bi izgubili.

To je klasican primer kako je pametnije pronaci drugo trziste, nego pokusavati takmiciti se sa nekim ko je zacementiran u primarnom trzistu.

Citat:

a? pa M$ nikada nije ni napravio Windows za ARM CPU. To sto je Intel Itanium i nepostojanje Windowsa sahranilo sve ostale RISCove je druga prica...


Pa nije, ali nije postojala nikakva prepreka da iskompajliraju NT4 za ARM da je bilo komercijalne potrebe (tj. da je ARM odlucio da upadne na to trziste). Imas NT4 sors po netu, mozes videti da ima jako malo x86 asemblera.

Danas je situacija drugacija - siguran sam da su od pojave DirectX-a i nestanka Alpha-e poceli da koriste dosta direktnog x86 asemblera.

Citat:

ARM je bio desktop CPU. kada je PrC trziste oberucke prihvatilo M$ Win 95 sve ostalo je propalo. Apple je i pre Stevea imao ideju da napravi Palm racunar i zato je sa Acornom napravio mobilnu varijantu ARMa. dakle nije se Acorn setio to da uradi, vec je Apple krenuo da otvara novo trziste.


ARM je bio desktop CPU u vreme kada je desktop CPU bio i MOS 6510... Ne pricamo o tom vremenu, vec o sredini 90-tih kada su desktop procesori bili daleko jaci (PowerPC, Intel P6) od onoga sto je ARM imao da ponudi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 19:01 - pre 168 meseci
jbg, ne vredi da radim EDIT psota...

pisete kao da ste zakaceni 1Gb kablom na net... :D

Citat:
Pa nije, ali nije postojala nikakva prepreka da iskompajliraju NT4 za ARM da je bilo komercijalne potrebe (tj. da je ARM odlucio da upadne na to trziste). Imas NT4 sors po netu, mozes videti da ima jako malo x86 asemblera.

da, ali je postojao monopol. Windows je vec tada bio alpha i omega. Ako nema istog za tvoj komp. - mozes da se slikas.
Mozda su i mogli da izbace Win za ARM ali to nisu ucinili. (nebitno iz kojih razloga).

OFFTOPIC: OMG, jel moze na ovom forumu da se vidi prethodna poruka ako sam kliknuo na EDIT? (funkcionalnost ko na Windowsu :D)... odo da snimim pa da copy and paste... stvarno kao da sam na Windowsu.

evo me ponovo posle: 1. save 2. copy 3. edit i paste...
Citat:
ARM je bio desktop CPU u vreme kada je desktop CPU bio i MOS 6510... Ne pricamo o tom vremenu, vec o sredini 90-tih kada su desktop procesori bili daleko jaci (PowerPC, Intel P6) od onoga sto je ARM imao da ponudi.

za ARM: i jeste nastao jer su u Acornu bili nezadovoljni Motorolom i Intelom. Vrhunski software developeri prave SVOJ hardware. Otuda i ARM.
Sredinom 90tih ARM vise nije imao sta da trazi na dekstop CPU trzistu...

....

uostalom nista od toga nije ni vazno: zalosno je da danas 90% posetilaca ES advocacyija (pa sta sam ja i ocekivao :D) pise o Apple uredjajima u Dimkovic™ tonu... mix je lepo rekao da "da niste svesni koliko je situacija zeznuta i koliko moze da se otme kontroli u veoma kratkom periodu. Linuxu samo treba da se desi narod i MS je prso." jos jedan plus za to i ZIVI BILI PA VIDELI ! ;) pozz :)

[Ovu poruku je menjao calimero dana 28.05.2010. u 20:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.28.05.2010. u 19:03 - pre 168 meseci
Pa neka je offtopic al' je diskusija interesantna xD
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: What Happens When Apple Passes Microsoft In Value? Yes, When.

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79616 | Odgovora: 497 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.