Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje Soundcraft Spirit Powerstation i PC...

[es] :: Muzička produkcija :: Povezivanje Soundcraft Spirit Powerstation i PC...

[ Pregleda: 1767 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mladenko
Marko Mladenovic
Industria designs
Kočevje, Slovenija

Član broj: 36491
Poruke: 64
*.dynamic.amis.net.



Profil

icon Povezivanje Soundcraft Spirit Powerstation i PC...28.03.2010. u 20:27 - pre 171 meseci
Ustvari imam dva pitanja:

1. Kako da povežem Soundcraft Spirit Powerstation i PC tako da snimam gitaru i vokal, ali hoću i da vratim zvuk obrađen nazad (sa efektima na glasu i gitari)?

2. Video sam da mnogi direktno povezuju el. gitaru na PC, kroz line-in ili mic, a negde sam pročitao da takvo direktno povezivanje može da sprži zvučnu karticu. Koliko je to istina?

 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Povezivanje Soundcraft Spirit Powerstation i PC...28.03.2010. u 22:03 - pre 171 meseci
Citat:
Mladenko: ali hoću i da vratim zvuk obrađen nazad (sa efektima na glasu i gitari)

Da koristis efekte sa PC-a i da ih vratis nazad u miksetu? To mozes samo sa miksetom koja ima dve grupe. Nesto bas i ne vidim da tvoj Soundcraft to ima. Mozda bi moglo preko AUX-a...napisi tacno koji je model u pitanju.

Citat:
Video sam da mnogi direktno povezuju el. gitaru na PC, kroz line-in ili mic, a negde sam pročitao da takvo direktno povezivanje može da sprži zvučnu karticu

Signal iz gitare je suvise slab za linijski ulaz na kartici, a prejak za mikrofonski...u jednom slucaju ces dobiti nedovoljnu jacinu sa dosta suma (narocito ako bi propustao taj zvuk kroz softverske efekte), a u drugom prepumpan signal. Treba ti DI-box da bi normalno prikljucio gitaru na ulaz kartice.
 
Odgovor na temu

Mladenko
Marko Mladenovic
Industria designs
Kočevje, Slovenija

Član broj: 36491
Poruke: 64
*.dynamic.amis.net.



Profil

icon Re: Povezivanje Soundcraft Spirit Powerstation i PC...29.03.2010. u 16:19 - pre 171 meseci
U pitanju je Spirit Powerstation 350. Ali da budem i precizniji: Ja hoću da spojim mixetu i komp, da na komp snimam vokal i gitaru tako što priklopim mixetu na MIC ulaz jer imam samo laptop, a onda da procesiran zvuk sa efektima ( chorus na gitari, kompresor i de-esser na vokalu) da vratim na mixetu kako bi gitarista i pevač čuli šta rade.

Problem je u principu taj da ako priklopim komp na MONITOR HEADPHONES izlaz, samo se snima ali ostali ne čuju šta rade...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Povezivanje Soundcraft Spirit Powerstation i PC...29.03.2010. u 19:42 - pre 171 meseci
Citat:
Mladenko: a onda da procesiran zvuk sa efektima ( chorus na gitari, kompresor i de-esser na vokalu) da vratim na mixetu kako bi gitarista i pevač čuli šta rade

Pa to je otprilike to - hoces da koristis softverske efekte iz kompjutera (dok snimas) i da tako obradjen zvuk vratis u miksetu?
Trebaju ti dve odvojene grupe (grane) na mikseti, ova mikseta to nema.
 
Odgovor na temu

Mladenko
Marko Mladenovic
Industria designs
Kočevje, Slovenija

Član broj: 36491
Poruke: 64
*.dynamic.amis.net.



Profil

icon Re: Povezivanje Soundcraft Spirit Powerstation i PC...30.03.2010. u 14:47 - pre 171 meseci
A jel bi pomoglo da vratim signal u drugu mixetu?
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Povezivanje Soundcraft Spirit Powerstation i PC...30.03.2010. u 20:12 - pre 171 meseci
Moze i tako. Jedna mikseta bi tako imala dosadasnju namenu (sa nje bi isao i signal na snimanje), a ona koja bi bila prikljucena na izlaz, sluzila bi za monitoring snimanja i slusanje softverskih efekata u kompjuteru. Ta druga moze da bude neka mala mikseta koja bi imala samo tu namenu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Povezivanje Soundcraft Spirit Powerstation i PC...

[ Pregleda: 1767 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.