Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HP LaserJet 5550 initializing problem

[es] :: Ostali hardver :: HP LaserJet 5550 initializing problem

[ Pregleda: 4185 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milooskv
Miloš D
Kraljevo

Član broj: 185043
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon HP LaserJet 5550 initializing problem26.03.2010. u 17:56 - pre 171 meseci
Kao što se da videti iz naslova, štampač dođe do initializing stadijuma, i tu stane. Što će reći proveri memoriju, i nakon toga stane na ''initializing...''. Probao sam update firmvera preko patalelnog porta, ali nije uspelo.

Ima li neko ideju šta može da bude?

Inače model štampača je HP 5550 http://www.pcleve.com.br/images/hp5550laser.jpg
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: HP LaserJet 5550 initializing problem27.03.2010. u 06:39 - pre 171 meseci
Znaci ne dodje do pojave broja greske na ekranu?Usisaj pa spusi kompresorom senzore.Ocisti poslije kontakte iza tonera,iza druma,izvadi fuser pa vrati.Ako imas to sve u rezervi ili polovno izmjenjaj pa probaj.Tek poslije toga bih sumnjao na losu plocu formatera,ima li dodatnu memoriju?Prekomplikovan je taj proces inicijalizacije.Jel ti u zidu napon izmedju 220 i 230 V?
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: HP LaserJet 5550 initializing problem27.03.2010. u 06:41 - pre 171 meseci
Evo ti sa HP ovih stranica brojeva kodova gresaka.Onaj princip...Drzis dugme pritisnuto naprijed a istovremeno ukljucis

http://h20000.www2.hp.com/bizs...eriesId=25470&locale=en_US
 
Odgovor na temu

milooskv
Miloš D
Kraljevo

Član broj: 185043
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: HP LaserJet 5550 initializing problem27.03.2010. u 17:10 - pre 171 meseci
Čišćenje kontakata nije pomoglo, kao ni vađenje i vraćanja fusera. U jednom trenutku mi je izbacio da mu je firmver loš, i tada sam uspeo da mu ubacim nov firmver, ali opet ništa. Ne, ne izbacuje nikakve greške na ekranu, što me i buni, jar jednostavno "zakuje" na inicijalizaciji. Napon u utičnici je dobar, a memoriju ima onakvu kakva je bila kad je kupljen (128MB).
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: HP LaserJet 5550 initializing problem27.03.2010. u 19:48 - pre 171 meseci
Dobro,pomaze li ista reset.Obicno ti printeri se resetuju tako da drzis "glavno dugme pritisnuto" i onda ukljucis printer,a vjerovatno da negdje sa strane pored formater ploce imas i neku rupicu kroz koju se vidi mikroprekidac ta tzv. cold reset.Ne znam da li se za taj model moze naci service manual na netu
Na HP color 4600 ovako ide reset
Turn the printer on.
2 As the printer performs its power-on sequence, press and hold until all three lights on the
control panel are lit.
3 When SELECT LANGUAGE appears on the display, press until COLD RESET appears on the
display.
4 Press . The printer will perform a cold reset and then continue its power-on sequence.
------------------------
evo jos od HP 4600
NVRAM initialization
CAUTION Initializing NVRAM will reset the serial number, the event log, the page counts, the calibration settings,
and the EIO card. Use the Service menu to restore the serial number and page counts. You will also
need to reconfigure any computers that print to this printer to recognize the printer. Initialize NVRAM
only when absolutely necessary. In most situations, use a Cold reset to reset printer variables but still
retain the needed values in the Service menu.
Before initializing NVRAM, print a configuration page and a supplies status page to gather the
following information:
 total page count and color page count
 transfer kit count
 fuser kit count
 serial number
To initialize NVRAM
1 Turn the printer on and watch the control panel display.
2 When the display begins showing the memory count, press and hold until all three lights on
the control panel are lit.
3 Press .
4 Press PAUSE/RESUME. The display should show SKIP DISK LOAD.
5 Press until NVRAM INIT is highlighted.
6 Press . The printer will initialize NVRAM and then continue its power-on sequence.
294 Engine resets C9660-90901
Hard disk initialization
A hard disk initialization will erase and reformat the printer’s hard disk. Perform hard disk
initialization only if an error code appears on the control panel indicating an EIO disk error. Always
try initializing the hard disk before replacing it.
To initialize the hard disk
1 Turn the printer on.
2 As the printer performs its power-on sequence, press and hold the PAUSE/RESUME button until
all three lights on the control panel are lit.
3 Press . The display should show INITIALIZE DISK.
4 Press . The printer will initialize the hard disk and continue its power-on sequence.
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: HP LaserJet 5550 initializing problem27.03.2010. u 20:08 - pre 171 meseci
Znaci za reset pritisnes ono dugme sstrihir,a za ovo drugo pritiska se na hp 4600 dugmad strelica gore i kasnije dugme strelica dole
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: HP LaserJet 5550 initializing problem27.03.2010. u 20:25 - pre 171 meseci
Ne nekom HP-ovom laserskom multifunkcijskom printeru sam nedavno imao slican problem tj. prilikom ukljucenja mi je na njegovom displeju tako pisalo inicijalizacija i nikako da predje preko toga.Probo sam mu mijenjat firmware ali nije pomoglo.Kad sam promijenio step motor na skeneru uredjaj je proradio.Znaci skener je uspio da odradi ciklus prije starta uredjaja.
Ja obicno na color laserskim printerima naidjem na problem losega druma ispred tonera,znaci one crne belt trake sirine papira A4 koja prenosi toner prah.Na coloru HP 2550 se prilikom ukljucenja ukljuci signalna lampica kad je taj drum ne, istrosen nego bude njegova mehanika koja okrece traku previse zategnuta i pravi problem.Zato bi volio da ti promijenis taj drum belt ili kako li se vec strucno zove..
 
Odgovor na temu

milooskv
Miloš D
Kraljevo

Član broj: 185043
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: HP LaserJet 5550 initializing problem28.03.2010. u 03:15 - pre 171 meseci
Prvo što sam probao bio je cold reset, ali nije pomoglo. Nemam rezervne delove za ovaj štampač, a delovi nisu baš tako jeftini (štampač košta negde oko 3600e, a toner oko 350e), pa ne bih da kupujem i probam, ako predhodno nisam siguran šta je u pitanju. Hvala na pomoći u svakom slučaju.
 
Odgovor na temu

milooskv
Miloš D
Kraljevo

Član broj: 185043
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: HP LaserJet 5550 initializing problem06.04.2010. u 00:43 - pre 171 meseci
@dendic
Našao sam nešto na netu za sličan model, ali mi nije baš jasno o čemu je reč:
http://www.fixyourownprinter.com/forums/printer/64221
pogledaj, pa mi javi, možda ćeš ti bolje razumeti.
Pozz
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: HP LaserJet 5550 initializing problem06.04.2010. u 10:15 - pre 171 meseci
Kolko mi se cini tu treba uraditi update firmwera od memorije tj. flash firmware DIMM
http://www.fixyourownprinter.com/forums/laser/47684

skini service manual part 1 i part 2 sa

http://printer1.blogspot.com/2...aserjet-5500-5550-printer.html

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: HP LaserJet 5550 initializing problem

[ Pregleda: 4185 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.