Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi Autodesk Inventor 2011

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Novi Autodesk Inventor 2011

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10637 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Novi Autodesk Inventor 201120.04.2010. u 13:00 - pre 169 meseci
Sta ti konkretno treba? Iz kog softvera si dosao do obj fajla? Ima nekoliko nacina da dobijes to sto zelis, a pristup zavisi od toga u kom softveru je genirisan obj i sta zelis da postignes uvozom (mozes imati problema sa preciznoscu zicanog modela...)
 
Odgovor na temu

socrato

Član broj: 144652
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Novi Autodesk Inventor 201120.04.2010. u 14:14 - pre 169 meseci
OBJ file je generisan iz programa HELIX DESIGN.Ovaj program je egzistirao do 2000. godine kada ga je kupio Dassault .Ima mogucnost exporta fajlova u WRL i OBJ fajlove.Postoji program firme SYCODE koji je plugin programa SolidWorks i Inventor koji OBJ fajlove (zicane modele) prevodi u solide.Mene interesuje dali je moguce u Inventoru (bez plugina firme SYCODE) ucitati zicani model i pretvoriti ga u solid.Preciznost nije bitna.Dali je to lakse uraditi u Autodeskovom programu Alias Surface.Unapred hvala!
Inace radi se o lopatici Peltonove turbine koja u Helix-u postoji kao sample-primer.
 
Odgovor na temu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Novi Autodesk Inventor 201121.04.2010. u 11:58 - pre 169 meseci
Inventor nema translator za OBJ fajlove. Da bi precisznost bila na nivou koji Inv trazi, zicani model bi morao da ima ogroman broj elemenata, sto bi zbog velicine takvog fajla bilo neupotrebljivo. Mozes ici preko Alias-a, a ako zelis da se zadrzis u okviru Inventor-a, probaj sledece:
Skini sa Autodeskovog sajta Autodesk FBX Converter (besplatan program), Sa njim konvertuj OBJ u FBX. AutoCAD (dobijas ga uz Inventor, tako da to nije problem) otvara FBX. U AutoCAD-u pretvori mrezu u solid model (AutoCAD 2011 ima dosta alata za sredjivanje, krpljenje i konvertovanje povrsina) Probaj sa komantom Sculpt, ako je zicani model bez greske, konvertvace ga u solid, sacuvas ga u nekom od formata koje Inventor cita, i to je to. Ako zicani model nije ispravan, tj waterproof, onda ces vec morati da se zlopatis i krpis povrsine u AutoCAD-u, pa tek onda Sculpt...
 
Odgovor na temu

socrato

Član broj: 144652
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Novi Autodesk Inventor 201121.04.2010. u 19:28 - pre 169 meseci
Puno hvala na iscrpnom objasnjenju.Ako si u mogucnosti mozes li mi pojasniti kako bi isla procedura da se dobije solid pomocu programa Alias Surface jer i on moze direktno da ucita OBj fajl.
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Novi Autodesk Inventor 201124.04.2010. u 13:34 - pre 169 meseci
Dr. Jekyll and Mr. Hyde možeš li mi reći da li novi Inventor dolazi pod istim nazivima kao i onaj prije njega, odnosno, zanima me da li najjači, full paket nosi naziv Autodesk Inventor Professional 2011 ili drugačije? Pošto sam na netu naša Autodesk Inventor Suite 2011, al ako to nije kompletan Inventor, da se nemučim sa tim???

Lijep Pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Novi Autodesk Inventor 201126.04.2010. u 07:30 - pre 169 meseci
Isto kao i prosle godine:

AutoCAD Inventor Suite 2011 - Osnovni paket
AutoCAD Inventor Routed Systems Suite 2011 - Sve sto ima suite + cevovodi i elektroinstalacije
AutoCAD Inventor Simulation Suite 2011 - Sve sto ima suite + simulacije i FEA
AutoCAD Inventor Tooling Suite 2011 - Sve sto i suite + izrada alata za livenje plastike i analize (deo alata prebacen iz Moldflow-a)
AutoCAD Inventor Professional 2011 - Sve gore nabrojano u jednom paketu

@socrato
Davno sam se igrao sa Alias-om, ali koliko se secam, samo otvoris OBJ fajl i sacuvas ga u nekom drugom formatu.
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Novi Autodesk Inventor 201124.05.2010. u 20:14 - pre 168 meseci
Instalisao sam novi Inventor Professional 2011 i krenuo da malo radim, da vidim kakav je, i eto, neprijatno sam se iznenadio. O čemu se radi? Lijepo ja krenem da izmodelujem nešto za sebe, u skeču odma kreiram pravougaonik, izađem, ekstrudiram, pa selektujem jednu stranicu, uđem opet u skeč, napravim kružnicu, izađem, ekstrudiram, i samo što se završi taj drugi Exstrude, program se sruši... Pokrenem ja opet program, ponovim gore opisane korake, al opet isto... ponovim opet... opet se sruši... tako 5-6 puta i šta ću, odustanem od daljeg rada u novom Inventoru. Napominjem ovom prilikom da mi računar perfektno radi, 32 bitni Windows 7 Ultimate, 3 GB RAM-a, grafička nVIDIA GeForce 9400 GT, na njemu imam CATIA V5R20, NX 7, Pro/ENGINEER Wildfire 5, SolidWorks 2010, Solid Edge ST2 i još neke manje zahtjevne programe i sve mi radi perfektno, od kad imam ovaj novi Win 7 još mi se ni jednom nije restartovao ili zablokirao il da je bilo kakvih problema bilo, osim sada ovo sa Inventor-om 2011, pa zaključujem da je program bagovit, e sad, ne znam da je bagovita samo ova instalacija koju ja imam, il je novi Inventor loš što se stabilnosti tiče???

Ako neko ima iskustav sa novim Inventorom pa nek napiše dal je imao ovakvih problema???

Lijep pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Novi Autodesk Inventor 201124.05.2010. u 21:58 - pre 168 meseci
Al ga ocrni na brzinu :)
Ja radim u Inventor-u 2011 od beta 1 verzije do sada. U toku testiranja beta verzija, nismo imali u bazi prijavljeno slicno ponasanje. Do sada, ni jedan klijent iz Srbije se nije pozalio na slican problem...
Beta 1 je znala da se srusi, da te ne slazem za beta 2, a koliko se secam beta 3 i RC su bile dovoljno stabilne da nismo ni namerno uspevali da ih oborimo.
A ovo sto ti navodis je par banalnih operacija pre pucanja, u komercijalnoj verziji.

Razumem da moj komentar nema neku tezinu jer radim za Autodesk, ali zaista se nisam sreo sa slicnim problemom. Nadam se da ce ti se javiti neko "neutralan" sa svojim iskuistvima.
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
91.148.120.*



+80 Profil

icon Re: Novi Autodesk Inventor 201125.05.2010. u 06:11 - pre 168 meseci
Evo neutralan,
Inv 2011 još nije "pao".
Na XP-u, Core2Duo, 3 Gb ram, gForce 9600 GT, za sada radi bez greške,
doduše sklop do najviše 80 partova, videćemo ako bude nekih
zahtevnijih sklopova. Meni se čini da radi čak malo lakše od
prethodne verzije, koja je znala da "secka" u skeču.
Pozz
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Novi Autodesk Inventor 201125.05.2010. u 19:58 - pre 168 meseci
Citat:
Dr. Jekyll and Mr. Hyde: Al ga ocrni na brzinu :)
Ja radim u Inventor-u 2011 od beta 1 verzije do sada. U toku testiranja beta verzija, nismo imali u bazi prijavljeno slicno ponasanje. Do sada, ni jedan klijent iz Srbije se nije pozalio na slican problem...
Beta 1 je znala da se srusi, da te ne slazem za beta 2, a koliko se secam beta 3 i RC su bile dovoljno stabilne da nismo ni namerno uspevali da ih oborimo.
A ovo sto ti navodis je par banalnih operacija pre pucanja, u komercijalnoj verziji.

Razumem da moj komentar nema neku tezinu jer radim za Autodesk, ali zaista se nisam sreo sa slicnim problemom. Nadam se da ce ti se javiti neko "neutralan" sa svojim iskuistvima.


Ja se stvarno izvinjavam svima kojima je Inventor primarni softver, nisam želio niti imao namjeru da ocrnjujem taj program, samo sam se pitao da li i drugi imaju takva neugodna iskustva, najvjerovatnije je da "izvor" sa koga sam došao do programa nije valjan, pa ću ponovo pokušati kasnije doći do novog Inventora al sa drugog "izvora", nadam se da će tad biti sve OK!

Lijep pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Novi Autodesk Inventor 201127.05.2010. u 17:27 - pre 168 meseci
Instalisao sam ponovo Inventor al sad drugi, došao sam do njega sa drugog "izvora" i ovaj radi isto kao i onaj prije al otkrio sam u čemu je problem, program puca kad se kreiraju fičeri preko onih skraćenica direktno sa miša, znači kad se ne koriste komande sa Ribona, već one sa miša, tad puca! Ne znam, ovaj Inventor koji ja imam, možda je to još neka beta verzija al ipak ako nije.... neću ništa reći da nekog ne naljutim, a ne želim to...


Lijep pozdrav!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Novi Autodesk Inventor 2011

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10637 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.