Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP pocetnik - opste informacije

[es] :: PHP :: PHP pocetnik - opste informacije

[ Pregleda: 3018 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aabvg
prazno

Član broj: 255788
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon PHP pocetnik - opste informacije26.03.2010. u 07:13 - pre 171 meseci

Pozdrav svima , nov sam na forumu , a prilicno i u it svetu . Zavrsavam spremanje za php cert pa me kao pocetnika zanimaju nekoliko stvari :

1 . Kolike su sanse uz sertifikat i recimo 2 - 3 samostalna napravljena sajta za zaposljavanje ?

2 . Kakva je situacija na konkursima za posao , vidim puno oglasa , jeli i odziv veliki ?

3 . Ima li nekog od starijih i iskusnijih da da neki opsti savet za nekog ko je pocetnik i ko bi da se
zaposli sto pre ?

4 . Da nema neko informaciju kada izlazi novi php , tj. novo polaganje ?

5 . Kakva je buducnost php - a u srbiji ?



Unapred zahvalan .
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
195.252.79.*



+34 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije26.03.2010. u 10:28 - pre 171 meseci
Koliko sam ja ukapirao, ovde svi poslodavci traze da programer radi i dizajn, pere sudove i seta psa :) Naravno, cast izuzecima, ali vecini zaista nije bitan kvalitet koda sve dok to 'drzi vodu dok majstori odu'. Znaju da ce to 'mali iz komsiluka' sklopiti za pakovanje zvaka.

Dacu ti moj primer; redovno saljem svima primere koda, sajtove koje sam uradio za samo nedelju-dve itd... Kako procitaju da ja ne radim dizajn, tako verovatno obrisu moj mail. Sem jedne firme iz Pozarevca, niko iz Srbije mi nikad nije odgovorio. Jos mi je i problem sto imam potpisane ugovore da neke sajtove ne smem cak ni da pokazem u CV-u.

Savet? Ako nisi dizajner, okusaj se i na freelance sajtovima. Ili nadji nekog drugara koji je dobar u css-u pa zajedno radite.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
109.106.239.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije26.03.2010. u 11:38 - pre 171 meseci
Ne bih rekao da si upravu, iz iskustva, iole ozbiljna firma koja ima potrebu za programerom zna koji je njegov posao i sta se od njega ocekuje. Firma koja ocekuje da programer radi i dizajn sajta ustvari i ne trazi programera na prvom mestu, vec trazi radnika koji ce raditi komplet web resenje.
Citat:
mitke013: Kako procitaju da ja ne radim dizajn, tako verovatno obrisu moj mail...

Pretpostavljas, pozovi i pitaj ih, mozda ima drugih stvari koje su problem u tebi cim ti nijedna firma nije nikad odgovorila, mozda si previse jak kalibar a ljudima treba neko sa malo manje iskustva koji ce se lakse uklopiti u novi tim, mozda nemas dobre preporuke, razloga ima zaista puno, tako da mislim da tvoj savet nije na mestu.

1. Sanse uvek postoje, ako se pokazes kao covek (za uklapanje u postojecu ekipu ljudi) i kao programer (da zaista znas/zelis da radis, samostalno, u timu, pod pritiskom, da ucis i da se vidi napredak posle nekog vremena itd). Nemoj se osloniti na sertifikat ako ne umes da recimo napises rekurizvnu funckiju na prvom testu. Ipak firme traze ljude koji nesto znaju konkretno, radije nego da imaju certifikat/diplomu/potvrdu. Takodje, gore pomenuta preporuka je takodje bitna stvar.
2. To ti valjano mogu reci samo firme koje uposljavaju, mislim nije odziv prevelik, cim ima dosta konkursa (cisto logicki razmisljam, zakon ponude-potraznje)
3. Nadji mentora, radi profesionalno i ozbiljno, kreni da gradis karijeru od programiranja, a to je isto manje-vise za svaki drugi posao. Budes odgovoran, vredan, ne zakeras previse u pocetku, imas obzira prema poslu, drugima i prema sebi naravno. I naravno, vodi na pice ljude koje poznajes, pogotovu ako mislis da ti mogu pomoci bilokako :)
4. koji novi php, v6? probaj google
5. Deluje da je ok, ali kad bi neko znao kakva je buducnost bilocega verovatno bi stalno visio na berzi, tako da... to je tema za sebe
 
Odgovor na temu

batika

Član broj: 72401
Poruke: 67
221.238.17.*



Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije26.03.2010. u 12:25 - pre 171 meseci
Upravo tako. Slazem se sa @dakipro

mada za php programera nije lose da znas da radis i html i css - ovo ne smatram dizajnom, vec kodiranjem.
Dizajn je u Photoshopu.

E sad najbitinije je da znas da radis, i da radis profesionalno. Rokovi su vrlo bitni - da ih postujes
Oglasa za posao ima-nema. Zavisi od grada, u Bgd ima najvise, a sve ostalo je jako, jako slabo. - generalno veca je potraznja od ponude
Savet ti je u sustini sledeci, trazi posao, nemoj postavljati velike kriterijume (plata...), ipak si pocetnik, i prihvati prvi gde budu normalni uslovi

Toliko od mene,

pozz
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije26.03.2010. u 12:33 - pre 171 meseci
Citat:
Savet? Ako nisi dizajner, okusaj se i na freelance sajtovima


I obavezno POD HITNO, savladaj neki CMS (wordpress, joomla) i najpopularnija open source resenja za online prodaju (Os commerce). Ja to nisam uradio.:(

Necu preterati ako kazem da 50% novih poslova koji se okace na freelance sajtove svakog dana obuhvata:

- modifikaciju postojecih sablona (malo lakse)
- pravljenje ili modifikanje postojecih plug-inova (malo/mnogo teze)

(vezano za navedene i slicne open source aplikacije, jbg, hoce i oni napolju da prodju sto jeftinije)

Tu lezi para, ako si stvarno dobar. :)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
195.252.79.*



+34 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije26.03.2010. u 12:46 - pre 171 meseci
Citat:
dakipro: Ne bih rekao da si upravu, iz iskustva, iole ozbiljna firma koja ima potrebu za programerom zna koji je njegov posao i sta se od njega ocekuje. Firma koja ocekuje da programer radi i dizajn sajta ustvari i ne trazi programera na prvom mestu, vec trazi radnika koji ce raditi komplet web resenje.

To ti i kazem. Recimo, imao sam intervju sa jednim likom, navodno trazi samo opasne programere. Prvo sto me pitao jeste nesto za DreamWeaver (ne secam se sta).
Citat:

Pretpostavljas, pozovi i pitaj ih, mozda ima drugih stvari koje su problem u tebi cim ti nijedna firma nije nikad odgovorila, mozda si previse jak kalibar a ljudima treba neko sa malo manje iskustva koji ce se lakse uklopiti u novi tim, mozda nemas dobre preporuke, razloga ima zaista puno, tako da mislim da tvoj savet nije na mestu.

Ih, kako ne natrcah na te ozbiljne :)

Ok, mozda sam previse jak kalibar, ali da sam ja poslodavac, takve bih samo i trazio. Evo primer: pre par dana na youtube postavim primer mog koda ( link ) za jedan veliki CMS koji sam uradio. Posaljem to nekom liku koji navodno zna OOP i ladno mi odgovori da je video montiran i da to nije moguce?!?
Sto bi se reklo WTF!?

Za preporuke si u pravu. Nemam ih, a jos pride i ugovori me obavezuju da ih precutim u CV-u.
Citat:
phpandjelko: Upravo tako. Slazem se sa @dakipro

mada za php programera nije lose da znas da radis i html i css - ovo ne smatram dizajnom, vec kodiranjem.
Dizajn je u Photoshopu.
pozz

Ipak je phpandjelko i najvise u pravu. Ne gine ti html i css, bar dok se ne ovde ne razdvoje pojmovi 'mali iz komsiluka' i 'ozbiljan i kvalitetan programer'.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije26.03.2010. u 18:44 - pre 171 meseci
Mitke, trebalo je i neku pozadinsku muziku da turis u onaj video, recimo, nekog Satija, tim bi dobio musterije. :D

Nego, pobeg'o ti futer ulevo na kefaji. :) Vidis da ti treba DW, kakve klase, kakvi bakraci, jedna linija koda za paginaciju... :)

 
Odgovor na temu

aabvg
prazno

Član broj: 255788
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije26.03.2010. u 18:47 - pre 171 meseci
Ok , hvala svima , otprilike sam upoznat sa vecinom ovih informacija sa drugih tema ali mi je trebala ovako potvrda direktno .

Znaci ostajem pri planu da dobijem cert , uradim neke stvari sam pa krenem u potragu za ' iskustvom ' . Tek posle duze vremena ( racunam 1 - 2 god ) mogu
onda reci da sam izucio zanat ( upoznat sa osnovama ) , i da bi bilo realno da trazim stalno zaposlenje sa zadovoljavajucom platom . Svestan sam da ovo totalno neizvesno ali je neki plan koga cu se drzati ,

Za nekog ko je nov u svemu deluje mi da , s'obzirom na stanje u zemlji , it svet je podrucje koje nudi puno mogucnosti i ko hoce da naci ce mesto u njemu . Evo
bas moja sestra zavrsava filoloski fax i bas se nesto zale i ona i kolege kako im tek sledi problem da se zaposle ... nesto vagam - ulozeni vreme , novac , trud ,
uslovi zaposljenja , plata , itd. , itd. Utisak mi je da je it u prilicnoj prednosti i to u odnosu sve druge grane .
Mislim u Srbiji , neko ko krece od nule moze uz ulozeni trud za pola do godinu dana konkurisati za posao za neku skromnu platu i sansu da svojim zalaganjem napreduje !


 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije27.03.2010. u 00:07 - pre 171 meseci
---- 99% firmi nece traziti da radis dizajn ili neki sertifikat. Samo ce te proveriti kako i sta radis.

1. Sanse ti ne zavise od sertifikata. Dovoljan je i jedan sajt ali da mozes kroz njega da pokazes kvalitet. 2-3 optimalno za pocetnika.
2. Puno oglasa, odziv velik a sto mi kaze jedan drugar od 60 CV-a koje je procitao 50 je bilo na nivou da najbolje zna da radi u Wordu.
5-6 su bili ok za pocetnika a 4-5 je delovalo ok i za seniora. Na kraju niko nije prosao testove koji su bili jednostavni. Bili su tu i pokusaju vrbovanja studenata na preporuku profesora. Uglavnom bezuspesno.
Necu da preterujem ali mozda 5-10% prijava je zadovoljavajuce.
3. Ako hoces da se zaposlis sto pre uzmi jedan veci sajt, recimo za oglase sa slikama, mestima, pretragom, regisracijom, favorit oglasima...itd i kreni da ga pravis.
4. Nemam tu informaciju jer ne znam ni gde zelis da polazes.
5. Buducnost php-a u Srbiji je lepa :). Pogotovo ako poredis bilo sta drugo. Ali nemoj da gledas Srbiju nego svet. Nisi ogranicen zemljom.
Projekti za inostranstvo se naplacuju 5-20 puta skuplje. Informaticki su obrazovaniji i neces imati potrebe da im objasnjavas sta ne valja i sta nije moguce a sta je moguce.
Neces morati da objasnjavas da npr ako je vec nesto odstampano i promenis u programu to se nece promeniti na odstampanom papiru (2 puta imao taj slucaj).



[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije27.03.2010. u 00:30 - pre 171 meseci
Ukoliko nisi siguran u svoje znanje i volju, sertifikat ti može pomoći da sebi postaviš jasan cilj i motivaciju. Zavisno od tipa sertifikacije pošto mnogi prodaju samo maglu, može ti pomoći i da prođeš kroz neke teme koje možda nisi upoznao u skromnom iskustvu.

Obrati pažnju na detalje. Poruka ti je puna pravopisnih grešaka, konkurišeš za posao gde će te najpre neko proveriti na Internetu, gde poslodavci gledaju i ovaj forum. Ne želiš da se predstaviš u lošem svetlu kao neko ko je aljkav i nezainteresovan.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
195.252.79.*



+34 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije27.03.2010. u 12:04 - pre 171 meseci
Citat:
kelja: Mitke, trebalo je i neku pozadinsku muziku da turis u onaj video, recimo, nekog Satija, tim bi dobio musterije. :D

Nego, pobeg'o ti futer ulevo na kefaji. :) Vidis da ti treba DW, kakve klase, kakvi bakraci, jedna linija koda za paginaciju... :)


Ma trebao sam da napravim kvalitetniji video. Cak sam i snimio sebe kako objasnjavam, ali sam zvucao katastrofalno lose. Cak u jednom snimku nisam sebe mogao da razumem :)
A sta je to Sati i sta je to DW?
Citat:
]: ---- 99% firmi nece traziti da radis dizajn ili neki sertifikat. Samo ce te proveriti kako i sta radis.

Bas juce izadje novi oglas za posao. Zovem lika i ispricam sta imam (ruzne reci poput MVC, Doctrine, jQuery, ajax, phpunit testovi itd), i kazem kako nisam dizajner nego samo programer. Ladno mi odgovorio da programer mora biti i strucnjak za html i css!?

Zatrazio on da mu posaljem CV. Ok, jos ga pitam jel zeli i primere mog koda. NE! Uopste nije bio zainteresovan za to. Sto je dakipro rekao, ovde se ne trazi 'programer' nego 'radnik'.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
109.106.239.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije27.03.2010. u 12:17 - pre 171 meseci
Pa pazi,
1. Dizajner
2. html/css koder
3. programer

tri razlicite stvari, gde 1 i 2 idu zajedno ponekad, kao i 2 i 3, i to je relano za ocekivati u nekim, najcesce manjim firmama, jednostavno potreba za takvim covekom postoji, ali da neko bude dobar dizajner i dobar programer u isto vreme to zaista tesko da moze da ide. (mislim na programiranje, ne na pravljenje sajta uz pomoc gotovih resenja, pa samo mala podesavanja i to)

Bar dosta ljudi oko mene pa i ja, verujemo da se to veoma tesko spaja, razmisljati 'matematicki' kao programer i apstraktno kao dizajner, obicno se ljudi opredele za jedno od toga koje im bolje ide.
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
195.252.79.*



+34 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije27.03.2010. u 12:29 - pre 171 meseci
Citat:
dakipro: Pa pazi,
1. Dizajner
2. html/css koder
3. programer


Ok, kad sam rekao dizajner, mislio sam na broj 2. Naravno da znam i html i css, ali ono sto ja napravim se cak ni meni ne svidja. A kaze se 'moja cerka najlepsa na svetu' :)

Par puta sam bio prinudjen da radim i html/css i programiranje, pa me ovo prvo toliko dekoncetrisalo da je kod ispao tesko proceduralno s****. Od tada vise to ne radim. Srecom pa preko grane ima ljudi koji cene moj stav i nisam bas bez posla, ali vise volim da radim sa ljudima ovde, gde mogu da se i vidim sa njima i cujem telefonom.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije27.03.2010. u 12:58 - pre 171 meseci
Citat:
mitke013: ruzne reci poput MVC, Doctrine, jQuery, ajax, phpunit testovi itd., i kazem kako nisam dizajner nego samo programer


Pišem ti ovo kao dobronamerni savet, imaj to u vidu pre nego što "ospeš paljbu". Te ključne reči ne znače ništa, same po sebi ne donose nikakvu vrednost. Moraš razmišljati o ulazu koji bi ti doneo u firmu, među ekipu programera i predstaviti sebe kao pouzdanu, odgovornu i posvećenu osobu, a ne da igraš takav bs bingo.

Pogledaj kako se jedan renesansni "programer" predstavljao svojim poslodavcima http://www.cenedella.com/stone...leonardo_da_vincis_resume.html i jednu modernizovanu varijantu http://news.ycombinator.com/item?id=1086527

Takođe, ta tvoja isključivost potencijalnom poslodavcu znači samo najavu problema unapred. U maloj firmi kakve su najčešće kod nas dešava se da treba uraditi i ponešto van uskog opisa posla, odneti neki papir, poručiti klopu ili otkucati dopis. Naravno da postoji mera u svemu, pa ako te aktivnosti postanu dominantne u odnosu na redovan posao ti izraziš nezadovoljstvo i potražiš bolju priliku. Nije li bolje da postaviš pitanje šta bi bilo u opisu tvog posla, da poželiš da upoznaš saradnike i raspitaš se o tipičnom radnom danu, nego da komunikaciju svedeš sa, da te parafraziram, "likom koji mi kaže... a ja njemu kažem pali brate".

Isečci iz nekog tvog koda svakako da nisu relevantni. Zašto bi neko ulagao vreme da proučava tvoj kod i pita se jesi li ti to stvarno pisao ili ne kada može da te pozove na intervju i probni rad tokom koga se lako vidi šta znaš. Ipak meni se čini da ti padaš na onom socijalnom testu uklapanja i da se ljudi osećaju nelagodno da te uopšte uzmu u razmatranje.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
195.252.79.*



+34 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije27.03.2010. u 13:26 - pre 171 meseci
Citat:
Goran Rakić: Pišem ti ovo kao dobronamerni savet, imaj to u vidu pre nego što "ospeš paljbu". Te ključne reči ne znače ništa, same po sebi ne donose nikakvu vrednost. Moraš razmišljati o ulazu koji bi ti doneo u firmu, među ekipu programera i predstaviti sebe kao pouzdanu, odgovornu i posvećenu osobu, a ne da igraš takav bs bingo.
...
Isečci iz nekog tvog koda svakako da nisu relevantni. Zašto bi neko ulagao vreme da proučava tvoj kod i pita se jesi li ti to stvarno pisao ili ne kada može da te pozove na intervju i probni rad tokom koga se lako vidi šta znaš. Ipak meni se čini da ti padaš na onom socijalnom testu uklapanja i da se ljudi osećaju nelagodno da te uopšte uzmu u razmatranje.


Ok, hvala. Ja sam mislio da je bolje biti iskren i da odmah kazem sta znam a sta ne znam ali cu izgleda morati da se malo foliram. Primere koda koje sam slao su bile neke 3-4 klase. Nikakav tezak program nego cisto kao primer da se vidi kako radim; OOP, komentarisan, kratak i cist kod. Time bih valjda iskocio u odnosu na programere koji rade proceduralno i mesaju logiku i prezentaciju. Zakacio sam primer jednog fajla.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
109.106.239.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije27.03.2010. u 13:56 - pre 171 meseci
Pa ne bi rekao da trebas da foliras, naravno da treba biti iskren, jer ako te ne provale odmah, provalice te sigurno ako si nesto slagao.
Jednostavno treba to mozda reci malo drugacije "Ne blistam u css-u i html kodingu, jednostavno sam se vise fokusirao na programiranje jer me to vise interesuje, ali sam voljan i spreman da i na tom polju napredujem ako su potrebe mog radnog mesta takve. I programiranje nisam znao pa verujem da sam dosta naucio, tako cu i to ako je potrebno".
Recimo, ovde nista nisi slagao (osim ako zaista nisi explicitan da ne zelis nista drugo sem php-a da radis) ali si ponudio poslodavcu nesto cemu moze da se nada uopste, (eng: trow a bone) pa cak i da nakon nekog vremena na poslu se pokaze da zaista nisi dobar sa css-om i html-om, ako si se dovoljno pokazao u programiranju, iole ozbiljini poslodavac ce videti dobrog programera/coveka u tebi i prihvatiti cinjenicu da ne blistas u radu sa html-om, iako si u pocetnu trebao i to da radis. Sve it firme imaju dozu flexibilnosti u radu, jer je sam razvoj IT industrije zaista brz. To opet povlaci definiciju "firme", flexibilnost uprave sa jedne strane ali i flexibilnost ranika sa druge, ako trziste trazi da se prave teme za wordpress, pravices ih ako zelis da firma u kojoj radis ima potrebu za tobom, ako ne, menjas dalje, ili tebe menjaju.
Verujem da nista nije striktno svuda, pa tako bi i ti trebao da pokazes volju za saradnjom, za ucenjem, sve ono sto sam cini mi se pisao na pocetku teme. Pogotovu ako nemas dovoljno iskustva da se firme otimaju o tebe, vec se ti javljas na konkurse.
Naravno, osim sto to napises u CVu i spominjes na razgovoru za posao, to moras i iskreno da mislis, jer u suprotnom, zaista se neces uklopiti.

Nesto ovako kaze moj kolega, vrsan programer inace :da su sutra uslovi rada bolji u perionici automobila nego u programiranju, evo me tamo, prvi sam na listi!
Moras prihvatiti i to da od php programiranja neces moci bas otici u penziju, uvek moras da napredujes, hteo to ili ne. Ne kazem da sad sednes i ucis css/html, ali da imas u vidu da ako su potrebe radnog mesta koje zelis takve, ti si taj koji bi trebao da ispuni te zahteve prvo, pa tek onda da se firma oblikuje malo prema tebi i tvojim zahtevima.
A da ne pricam o trzistu rada tek, ako se na 30 oglasa trazi neko ko zna pored programiranja i html/css, a ti si 30 puta bio odbijen zbog toga (recimo da si samo zbog toga bio odbijen), to bi trebalo nesto da ti govori samo po sebi ;)
Moras biti prodavac, moras sam sebe da prodas poslodavcu, bas kao sto je Goran to spomenuo u prethodnim linkovima.

Citat:
mitke013
... Sto je dakipro rekao, ovde se ne trazi 'programer' nego 'radnik'...


To je svuda tako, to pisemo od pocetka teme, dzaba ti vrsan programer ako sa njim ne mozes da radis, ako ne mozes normalnu konverzaciju da vodis, ako je neodgovoran ili je nepristupacan, ili cini ostatak tima nervoznim ili demoralise kolege, ili gomila drugih stvari (ne pojavi se na posao, sabotira, tera inat, izmislja svoja pravila, lupa gluposti po ceo dan....)

P.S. cisto navodim primere i razmisljanja iz mojih iskustva, iskustva firme gde radim i iskustva prijatelja i kolega, ne poznajem tebe licno, ne znam da li se negde uklapas u ovo sto sam rekao, a ako nesto moze da ti koristi, super.

 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: PHP pocetnik - opste informacije31.03.2010. u 23:12 - pre 171 meseci
Citat:
dakipro: To je svuda tako, to pisemo od pocetka teme, dzaba ti vrsan programer ako sa njim ne mozes da radis, ako ne mozes normalnu konverzaciju da vodis, ako je neodgovoran ili je nepristupacan, ili cini ostatak tima nervoznim ili demoralise kolege, ili gomila drugih stvari (ne pojavi se na posao, sabotira, tera inat, izmislja svoja pravila, lupa gluposti po ceo dan....)


Ha ha ha. Da nismo radili u istoj firmi gde je sve bilo super dok nije dosla jedna osoba koju si opisao bas tim redom?
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP pocetnik - opste informacije

[ Pregleda: 3018 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.