Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ZYXEL P660RT2 EE - Beotel - Iskustva

[es] :: ISP :: ADSL :: ZYXEL P660RT2 EE - Beotel - Iskustva

[ Pregleda: 4083 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

geratovic_83

Član broj: 111590
Poruke: 17
91.148.93.*



Profil

icon ZYXEL P660RT2 EE - Beotel - Iskustva25.03.2010. u 23:26 - pre 171 meseci
Konkretno: da li je normalno da reboot traje od 2 do 4 minuta i da ponekad bez ikakvog pravila jednostavno nece da dobije dsl signal....i svaki drugi dan odprilike se jednostavno zakuca i neta nema......

u najavi: na "dreku" pokušati od Beotela uzeti neki drugi model?
...mada posle onih Sagema i sada ovog Zyxela koje daju ništa u free varijanti a da valja neće biti na pomolu rekao bih...
 
Odgovor na temu

jojke

Član broj: 238024
Poruke: 17
*.adsl.beocity.net.



+1 Profil

icon Re: ZYXEL P660RT2 EE - Beotel - Iskustva05.04.2010. u 14:50 - pre 170 meseci
Delimična pomoć !

Imam ZYXEL P-660H-T1-V2 ADSL Modem. Firma ZYXEL je više nego ozbiljna firma.

Moj ADSL modem se "podiže" oko 2 minuta. Prvo se "pali" POWER LED, zatim LAN LED, zatim 10 sek blinka DSL LED i na kraju se "pali" INTERNET LED.

Normalno, da nije "normalno" da se uređaj "zakuca", već mora da uspostavi kvalitetnu i stabilnu vezu.

Opšte preporuke:

1. Skini poslednju verziju firmwera sa ZYXELovog sajta (pazi svako slovo i broj u imenu uređaja su važni).

2. U okviru podešavanja ZYXELovog uređaja proveri Maintenance -> Diagnostic -> DSL Line Status (ili nešto slično) klikni i pročitaj rezultate

Poželjno je da rezultati budu u granicama korektnog:

noise margin upstream: 25-40 db
noise margin downstream: 25-40 db

attenuation upstream: manje od 10 db
attenuation downstream: manje od 10 db

Rekao sam poželjno, ne i obavezno. (kod mene su vrednosti van normale pa sve radi korektno)

Moje vrednosti su:

noise margin upstream: 36 db
output power downstream: 16 db
attenuation upstream: 22 db

noise margin downstream: 15 db
output power upstream: 12 db
attenuation downstream: 32 db

3. ZYXEL ima i "skrivena" podešavanja, uslovno rečeno. Osim podešavanja preko WEB interfejsa ZYXEL može da se podesi i preko komandne linije.

Uđi u DOS prozor i otkucaj TELNET 192.168.1.1, zatim lozinku i posle toga se otvara komandni jezik sa hiljadama opcija (i bukvalno i stvarno). Sve komande ćeš naći u okviru sajta i prilog koji dobiješ uz firmwer.

4. Raspitaj se kod BEOTELA za S V E parametre podešavanja i pažljivo ih uporedi sa tvojim trenutnim podešavanjima unetih u uređaj.

Problem nije sigurno u kvalitetu uređaja, jer ZYXEL veoma temeljito radi svoj deo posla. Samo jedan detalj, većina firmi piše uputstva do 100 stranica, ZYXEL do 320 str.


 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ZYXEL P660RT2 EE - Beotel - Iskustva

[ Pregleda: 4083 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.