Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR83

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR83

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11798 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laptir
Beograd

Član broj: 54864
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8324.03.2010. u 13:26 - pre 171 meseci
Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR83
Novatron Full HD plejer i rikorder IAMM NTR83
Uživajte u omiljenim filmovima i DVB-T HD televiziji na mnogo višem nivou, od sada uz pomoć Novatron NTR serije uređaja za besprekornu reprodukciju HD video i audio sadržaja. Sačuvajte svoju omiljenu emisiju sa TV-a samo jednim pritiskom na REC taster ili konačno pretočite uspomene sa VHS kasete u digitalni oblik koji možete podeliti sa svima u samo par koraka. Opustite se uz neograničen izbor Internet radio stanica ili sami kreirajte vaše idealno veče pomoću ugrađenog torrent klijenta…
Vrsta plejera: Audio-video multi codec plejer i rikorder;
Procesor: Realtek RTD1283D 400MHz;
Ugrađen digitalni tjuner: DVB-T HD MPEG4 H264;
Podržani formati HDMI izlaza: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p, 1600p, 2160p, itd.
24p True Cinema podrška;
Reprodukcija video formata: MKV, AVI, RM, RMVB, MOV, MP4, M2TS, MPG, ISO, IFO, VOB, TS, TP, M4V, FLV, ASF...
Reprodukcija audio formata: MP3, FLAC, AAC, AC3, DTS, M3U, OGG, RA, RM, WAV...
Format snimanja: MPEG4, MPEG2;
Opcije snimanja: Time Shift, Instant Recording, Scheduled Recording by manual, Scheduled Recording with EPG (for Digital TV);
Podrška za audio standarde: LPCM, Dolby Digital, DTS;
Reprodukcija sa eksternog USB DVD čitača;
Reprodukcija sa mreže, Interneta, usb memorije;
Reprodukcija fotografija: JPEG, PNG, GIF, BMP;
Podrzani formati titlova: SMI, SUB, IDX+SUB, SRT, SSA, ASS, Embedded in Video;
AV ulazi: Euro SCART, Composite;
AV izlazi: HDMI 1.3, Component, Composite, Optical TOSLINK, Stereo Analog;
USB konekcije: 2x USB 2.0 Host, 1x USB 2.0 Slave;
LAN konekcije: Ethernet (100Base-Tx/10Base-T), Wireless LAN (802.11n) – opciono;
OSD jezik: srpski, engleski, fransucki, nemački, italijanski, španski, ruski, portugalski, švedski, turski, grčki, arapski, češki, danski, holandski, finski, poljski, rukunski i hebrejski
Dimenzije: 180 x 140 x 70 mm
Napajanje: Input: AC100V ~ 240V 50/60Hz 1,5 A Output: DC12V 3.0A
Mogućnost ugradnje SATA hard diska do 2tb

Uz ugradnju internog HD i externog usb dvd rekordera mislim da je proces puštanja skoro svih aktuelnih audio i video materijala za sada zaokružen.
Molim za vaša mišljenja o ovom medija plejeru.
 
Odgovor na temu

Lavina
Perovic Vladimir
bg

Član broj: 532
Poruke: 86
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: vlad@elitesecurity.org
ICQ: 42882076
Sajt: www.vladimirperovic.com


Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8313.04.2010. u 22:55 - pre 170 meseci
Jel probao neko ovaj uredjaj posto mi je veoma interesantan. Ima i wlan dongle (kod distributera da se kupi? jel zna ko koliko kosta) pa moze i bezicno da se pristupa. Cujem da su novim firmwareom rijesena i nasa slova
 
Odgovor na temu

symbian_6p
Sumadija

Član broj: 59971
Poruke: 197
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8319.04.2010. u 23:14 - pre 170 meseci
http://www.iamm.rs/index.htm
iPhone2g...iMac G4...PowerBook G4...PowerMac G5...MacPro...Atv2+XBMC....
 
Odgovor na temu

djvlajko

Član broj: 89354
Poruke: 310
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8320.08.2010. u 15:17 - pre 166 meseci
Da, interesantan uredjaj. I mene je zainteresovao. Ima li neko prakticna iskustva sa njim.
 
Odgovor na temu

djvlajko

Član broj: 89354
Poruke: 310
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8324.08.2010. u 10:12 - pre 166 meseci
Evo jednog podatka, ne podrzava analognu televiziju.
 
Odgovor na temu

TheSensei

Član broj: 253319
Poruke: 5
..2.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8331.12.2010. u 10:32 - pre 161 meseci
Da li neko zna kako se snimaju emisije sa digitalne televizije? Da li iamm-ov tjuner moze da se koristi? Kako povezati uredjaje?
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.129.*



+2 Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8305.03.2011. u 08:31 - pre 159 meseci
Digitalna televizija se snima preko antenskog konektora DVB-T.Podrzava EPG.Sto se tice analognog snimanja moze se snimati na taj nacin da se spoji sa nekim uredjajem koji ima analogni tuner VHS rekorder pa preko njega snima.Sam VHS se spaja scart kablom ili cinchom na novatron.
 
Odgovor na temu

TheSensei

Član broj: 253319
Poruke: 5
..2.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8305.03.2011. u 21:55 - pre 159 meseci
Miro, hvala na odgovoru. Ipak, kada prikljucim antenski (digitalni) prikljucak sa tjunera koji sam dobio od kablovske na iamm-a, a zatim pokrenem pretrazivanje kanala, ne dobijem nijedan kanal. Sta pogresno radim? Racunam da mi u ovom slucaju tjuner koji sam dobio od kablovske i ne treba - ovu ulogu bi trebalo da preuzme moj iamm.
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.169.*



+2 Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8306.03.2011. u 21:22 - pre 159 meseci
Ne moze tako.

Kablovska je DVBC (digitalna kablovska televizija) standard a iamm je DVBT sto znaci digitalna zemaljska televizija.Jedini nacin snimanja kablovskog signala je sam kablovski resiver spojiti cinchom ili scartom na iamm i odabrati odgovarajuci ulaz na samom iammu.

Pozdrav

Miro
 
Odgovor na temu

nes.nbgd
NBGD

Član broj: 84444
Poruke: 56
95.180.41.*



+2 Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8322.04.2011. u 21:19 - pre 158 meseci
OK, koliko vidim on ima DVB-T risiver ali obzirom na priče o DVB-T2 kod nas, nekad, da li je to kompatabilno sa IAMM-om.

Kada kablovski risiver spojimo na scart onda možemo samo da na njemu menjamo kanale i snimamo ono što preko linije stiže na IAMM?

Interesuje me kakav je kvalitet snimljenog sadržaja, tj. kako je regulisano podešavanje kvaliteta, rezolucije i izbor formata.
Takođe ako je neko snimao i koje su veličine tih fajlova.

Na kraju, kakva je podrška za njega, firmware i sve u svemu, vredi li to uopšte uzimati.
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.152.*



+2 Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8302.05.2011. u 12:18 - pre 157 meseci
Sto se tice DVB T2 trebalo bi da bude kompatibilno.

Samo odabrano sa kablovskog resivera se moze snimati preko cincha ili scarta jer sam Iamm nema DVB C tuner .Na taj nacin se moze snimati kablovski program .

Sto se tice kvaliteta snimke ona je super.Moze se izabrati kvaliteh high definition iz izbornika kao i format a sama snimka je isto tako kvalitetna. Sto se tice duzine ja sam snimao max 4 sata u komadu i nije bilo nikakvog problema. Za dalje ne znam jer nisam probavao ali dok neki ljudi koriste Iamm kao rekorder video nadzora trebalo bi da moze dosta dugo da snima u ovisnosti od veličine HDD-a koji se nalazi u njemu.


Firmware se radi za njega a imas ga na stranici http://www.iamm.rs/download.htm također česi rade super firmware za njega koji je premasio sve ostale.


Nadam se da sam barem malo pomogao.


Sto se tice DVB T2 provjeriti ću pa cu ti reci 100 % moze li ili ne.
 
Odgovor na temu

nes.nbgd
NBGD

Član broj: 84444
Poruke: 56
95.180.41.*



+2 Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8312.05.2011. u 21:39 - pre 157 meseci
Hvala puno, potvrdio si mi upravo ono što me interesovalo.
Neznam koliki im je interes i da li postoji ideja da ih prave i sa DVB-C tjunerom.
Pretpostavljam da su u pitanju zaštite kablovskih distributera koji su rasprostranjene u svetu pa i kod nas, pa bi u njega
trebalo ubaciti i slotove za kartice itd...
Tražio sam po netu i gotovo da nisam našao nijedan HD recorder koji podržava DVB-C, ne samo kod nas nego uopšte.

Tnx još jednom.
 
Odgovor na temu

hellofanta
Beograd

Član broj: 264949
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8312.11.2011. u 11:52 - pre 151 meseci
izvinjavam se sto ulecem posle dugo vremena od postavljanja teme ali moj problem je sto sam (ne)srecom naleteo na dvd rekorder koji ima dvb t i dvb c digitalni tjuner,
kad kabl sto dovodi signal sbb gurnem u njega on nalazi sve kanale ali je samo 5 od 150+ otkljucano,dvd rekorder je povezan sa tv-om i on ladno hvata sve te kanale.
Da napomenem da imam sbb kablovski onaj osnovni paket sto je oduvek postojao,tv je LG 32lk430 a dvd je LG HR550c.
Znaci nigde u opcijama nema da radim pretragu kanala analogno vec samo digitalno dvb cable i dvb terestial,sta mi je ciniti?
Uredjaj ima mesta za CI karticu(sta god mu to dodje) za koju pise da sluzi za gledanje zakljucanih kanala.Kako namestiti da na dvd snimam jedan kanal a na tv-u gledam drugi kanal.Zvao sam ove iz SBB ali njihovi odgovori su od toga da je sve moguce,da nista nije moguce,da je mozda moguce da .....
Molim ljude koji se razumeju u to da mi kazu da li postoji neko resejne,da uzmem neki d3 paket sa sd ili hd risiverom(koliko sam shvatio moguce je povezxati ali isti kanal i na dvd i na tv-u)
Pomagajte spreman sam i da platim samo da to konacno profunkcionise.Pozdrav i prijatan dan!
 
Odgovor na temu

hellofanta
Beograd

Član broj: 264949
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8313.11.2011. u 10:55 - pre 151 meseci
Plaćam onome ko mi reši problem( da mogu na tv da gledam jedan kanal a na dvd rec da snimam drugi).
Pozrav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8313.11.2011. u 11:46 - pre 151 meseci
Mnogo ti je konfuzno napisan post.

Ne mozes digitalno da snimas kodirane kanala ako se ne dekodiraju direktno u uredjaju koji radi dekodiranje.

Druga stvar je sto sto za snimanje i gledanje 2 razlicita HD kanala treba da posedujes dva dekodera a to koliko shvaam nemas (imas samo 1 sbb-ov za koji placas jednu pretplatu)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

hellofanta
Beograd

Član broj: 264949
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8313.11.2011. u 12:54 - pre 151 meseci
Hvala na brzom odgoovoru,4 dana sam jurio sta i kako da uzmem i onda opet na brzinu uzeo i zato sam i sam sludjen(teska konfuzija u glavi)nije problem da uzmem dva paketa samo da znam da radi.
Nekoliko ideja mi se mota glavom a ne znam ni da li je sve to izvodljivo:
1) uredjaj ima mesto za CI karticu,za koju kazu da se koristi za gledanje skremblovanih kanala,da li moze to da se kupi od SBB bez one silne skalamerije(risivera)

2) Da li je ovo izvodljivo: kabl koji mi sad dolazi iz sbb prikacim na tv i tako gledam kanale na tv-u a od telekoma uzmem iptv i onda kabl iz njihovg uredjaja povezem sa rekorderom, tako dobijam 2 signala,jedan od sbb jedan od iptv,jeste da cu placati pretplate al niko me nije vukao za usi da uzimam (po dve kafe manje dnevno i skupice se za pretplatu)

Drugo resenje mi je onako najrealnije ali i tu ima nesto sto me muci,da li je taj signal koji izadje iz iptv i udje i dvd recorder digitalni to jest da li ce dvd rekorder konacno moci da procita kanale a da nisu zakljucani?

Eventualno da se ne zezam oko iptv,mozda da uzmem od sbb jos jedan paket ali kako bi onda izveo to da dolazni signal spolja,povezem,podelim na dva kabla,jedan da ide direktno u tv a drugi i sbb risiver pa iz risivera u dvd reza.

Izvinjavam se za konfuzno pisanje,ali nadam se da sam lepo objasnio posto se malo frljam sa tim tehnickim terminima.
Veliki pozdrav!

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8313.11.2011. u 14:20 - pre 151 meseci
Citat:
hellofanta
1) uredjaj ima mesto za CI karticu,za koju kazu da se koristi za gledanje skremblovanih kanala,da li moze to da se kupi od SBB bez one silne skalamerije(risivera)

Moras da pitas sbb, ali ja vec pretpostavljam da ne moze, moe samo u njihov dekoder, ali ipak proveri!

Citat:
2) Da li je ovo izvodljivo: kabl koji mi sad dolazi iz sbb prikacim na tv i tako gledam kanale na tv-u a od telekoma uzmem iptv i onda kabl iz njihovg uredjaja povezem sa rekorderom, tako dobijam 2 signala,jedan od sbb jedan od iptv,jeste da cu placati pretplate al niko me nije vukao za usi da uzimam (po dve kafe manje dnevno i skupice se za pretplatu)

Sad te ne razumem...
Pominjao si HD risiver, a sad pominjes kabl koji gurnes u TV, te dve stvari nikako nisu iste!
Obicna kablovska moze direktno u TV, a HD signal mora preko dekodera, jel imas ili nemas SBB dekoder, cisto da razjasnimo da li imas digitalni signal?
IPTV ti u tom slucaju nije potreban...

Fazon kod dgitalnog signala je i sto najcesce ne mozes da ga delis sa uredjajim koji nemaju dekoder, a za jednu pretplatu imas samo jedan, razumes?
Obicno postoji opcija da uz doplatu dobijes jos jedan ili koliko ti treba.

Citat:
hellofanta
Drugo resenje mi je onako najrealnije ali i tu ima nesto sto me muci,da li je taj signal koji izadje iz iptv i udje i dvd recorder digitalni to jest da li ce dvd rekorder konacno moci da procita kanale a da nisu zakljucani?

ovo jeste najrealnije, moras da slikas da vidimo sta ima na izlazu iz dekodera, a sta na ulazu u taj novatron da bi mogli vise oko ovoga, ali cisto sumnjam da mozes da izbacis digital AV i posle ubacis u drugi uredjaj digital AV.

I na kraju, ja iskreno sumnjam da ces iskoristiti za nesto korisno taj digitalni tuner u novatronu



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

hellofanta
Beograd

Član broj: 264949
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8313.11.2011. u 15:05 - pre 151 meseci
Zdravo,
da krenem od kraja,nemam Novatron vec LG HR550c a nadovezao sam se na ovu temu posto je ona odgovarala mog problemu.
Takodje nemam risiver,sbb dekoder,vec onaj najosnovniji paket,obicnu kablovsku.
Dvd recorder ima samo digitalni tjuner,nema analogni.
Dvd ima antenski ulaz,hdmi,scart....
nadam se da sam sad bio malo jasniji?
Pozdrav!



 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8313.11.2011. u 15:15 - pre 151 meseci
e pa to nece da moze...nikako!

Citat:
hellofanta
Dvd recorder ima samo digitalni tjuner,nema analogni.
Dvd ima antenski ulaz,hdmi,scart....

Da li ima composite AV ulaz?

Ako ima, mogao bi sa TV composite AV out ili preko scarta na composite da dovedes AV signal do recordera.


Ako nema...mislim da nema druge opcije, bar ne sa ovim sto posedujes.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

hellofanta
Beograd

Član broj: 264949
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR8313.11.2011. u 15:34 - pre 151 meseci
nema,ima samo AV out,a da sa sbb risivera dovedem kabl u DVD, a da iz dvd prema tv-u posaljem signal preko AV out?
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Full HD plejer i rikorder Novatron IAMM NTR83

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11798 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.