Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD plejer ne prepoznaje diskove

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD plejer ne prepoznaje diskove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8138 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon DVD plejer ne prepoznaje diskove03.03.2006. u 14:18 - pre 219 meseci
DVD plejer NEO dvd-m51 je prestao da prepoznaje diskove dakle ubaci se bilo koji disk (DVD, divx, audio) a on samo zavrti dotični i stane.Probano je sa čišćenjem lasera ali ne pomaže, pre toga je radio normalno pa je onda sve teže prepoznavao diskove i sad neće uopšte.Sam DVD plejer nije mnogo korišćen.

Ima li nekog leka ili je otišo laser?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

emirsarajevo
Volksbank
Sarajevo

Član broj: 61758
Poruke: 28
*.volksbank.ba.



Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove07.03.2006. u 07:23 - pre 219 meseci
Pokusaj otvoriti player, pronaci pored samog lasera mali saraf i nastimaj "polozaj" lasera. Testiraj svakih 1/8 okreta po jedan cd ili dvd. Naravno, samo ako ti je garancija istekla.
Meni je to uspjelo prije par godina sa Aiwa linijom, koja jos radi, sve je to isto.
Ako ti ovo ne uspje, potrebno je da svoj player bacis sa sto vece visne i sto dalje, odes u market i kupis novi.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

MILIC
Dusan Milic
Francuska

Član broj: 9408
Poruke: 182
*.30.75-86.rev.gaoland.net.

ICQ: 162726934


+1 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove18.12.2009. u 11:29 - pre 173 meseci
Ovaj moj slucaj je malo drugaciji kod mene prepoznaje cd audio diskove ali ne prepoznaje dvd ipak nije valjda isto pitanje laserskog citaca?
 
Odgovor na temu

Mix994
QA Software tester
Leskovac, Srbija

Član broj: 345963
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 12:29 - pre 27 meseci
Zdravo 🙋‍♂️,
Nadovezao bih se na ovu stariju temu...
Naime imam neki problem sa DVD plejerom 🙈.
Inače, znam da sada to retko ko i koristi (možda više i niko) 🤷‍♂️, ali imam dobru kolekciju filmova pa bih pustio s vremena na vreme na njemu 😀.
Problem je taj što DVD ne prepoznaje narezane diskove, niti CD niti DVD, prepoznaje samo originalne diskove, dakle i CD i DVD ali samo originale. Pošto sam uglavnom nabavljao originalne filmove, nije mi padalo na pamet da proveravam ove narezane, nisam ni puno koristio taj plejer, kratko vreme je bio u upotrebi i uglavnom je stajao. Sad pokušah sa narezanim diskovima i ne prepoznaje niti jedan, dok originale sve, bez problema prepoznaje. Negde sam pročitao da je to takav model, predviđen za originale, ali čisto sumnjam, mislim da bi trebalo da prepoznaje sve diskove. Model tog DVD-a je "SONY DVP-NS300". Ako je neko imao takvog iskustva ili zna o kakvom je DVD-u reč, pomoć bi mi svakako dobro došla.
M.Osmanovic
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 12:45 - pre 27 meseci
Mislim da je na početku bila priča o tome da neki brendirani plejeri čitaju samo originale, mada je sve to relativno. Iz poruke sam shvatio da nikada nijedan narezani disk nije radio ali si to tek skoro saznao. Da li su u pitanju diskovi koje si ti rezao na svom rezaču ili ima i nekih drugih? Da li si probao audio diskove, DVD rezan baš kao DVD Video ili na neki drugi način, da li koristiš normalne diskove a ne neke jeftine i sumnjive? Da li plejer apsolutno uopšte ne vidi narezane diskove ili ih vidi a ne svira?

Pusti neki test čitanja na kompu pa vidi da li je upis dobar, često taj problem smeta da se diskovi čitaju na drugim uređajima. Mislim da Nero ima to u paketu.

Ja imam nešto malo filmova i prilično koncerata na DVD ali moj Pionir DVD plejer sve čita ... mada mi PAL rezolucija više nije prihvatljiva. Sada mi je neki minimum 1080p mada i 720p završava posao ako nema bolje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9421
79.101.120.*



+10236 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 12:48 - pre 27 meseci
Upravo tako.

Filmski producenti, su, pre pojavljivanja DVD-ja eksplicitno tražili da se omogući hardverska zaštita snimljenog materijala.
Tek kad je hardverska zaštita definisana, uvedena i isprobana - Holivud je počeo distribuciju filmova na DVD-ju.
Holivud je i tražio, izmešu ostalog, kapacitet od 100 min video zapisa, što je odgovaralo oko 4.7 GBy.
A prvo-predloženi kapacitet je bio oko 4 GBy i, jasno, nije ni ugledao svetlost dana.

O, kako su naivni bili, i kako su sve zaštite "pale u vodu" u extra brzom roku!

U početku, je svaki DVD player bio definisan samo za određenu zemlju / regiju, tako da DVD kupljen u SAD (na primer) ne bi mogao da se reprodukuje na Playeru koji je napravljen za Rusiju (na primer) i u Rusiji i prodat.
Sećam se kad sam kupovao prvi DVD player, mogao sam da biram "Za jugoistočnu Evropu" ili "model za ceo svet".

Naravno, nije to bila jedina zaštita, bilo je tu svačega ...

Pošto pominješ SONY player, verovatno imaš neki model koji je pravljen u početku DVD ere.

Posle je krenulo "veselje", DivX, AVI ... ripovanje, narezivanje ...

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3441

Jabber: djoka_l


+1460 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 12:53 - pre 27 meseci
Naravno da ne može.
Originalni DVD format filmova ima sopstvenu strukturu i koristi MPEG-2 kompresiju, dok audio CD ima audio trake.
Sa druge strane, ono što kupiš od pirata, najčešće je u divx formatu (MPEG-4), šta više, na jedan DVD narežu 3-5 filmova. Muziku režu u mp3 formatu, a ne prave autio trake.
Svaki program za narezivanje diskova ima opcije gde ti biraš kakav format možeš da narežeš.

DVD plejer je u suštini kompjuter koji već ima predefinisane algoritme za dekompresiju i očekuje standardni format zapisa. Kompjuter, uz odgovarajući plejer i codec može da radi sa bilo kojim formatom, a ako neki format ne podržava u startu, skiniš odgovarajući codec.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mix994
QA Software tester
Leskovac, Srbija

Član broj: 345963
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:01 - pre 27 meseci
Pa ovako, DVD nisam kupio nego dobio na poklon pre nekih 8 godina. Nisam puštao narezane diskove na njemu jer sam imao uglavnom originale. Ne kažem da nisu radili nikada narezani, možda jesu a možda i nisu, kažem da nisam isprobavao narezane. Kratko sam koristio taj plejer jer sam posle oko pola godine kupio računar, pa zatim lap top, i sve novije i novije, tako da taj DVD je ostao tako. Sad kad ubacim bilo koji narezani disk, nije bitno da li je narezan sa mog računara ili nekog drugog ne prepoznaje, diskovi koje sam ubacivao su u DVD formatu, sa menijem i to sve...pokazuje " No Disc" takođe i CD u Audio formatu pokazuje isto "No Dis" dok sa originalima, DVD ili Audio sve prepoznaje u par sekundi. Sad mislim da je zaštita regiona u pitanju, da li bi to moglo da se skine nekako ili ne znam, možda je do lasera?
M.Osmanovic
 
Odgovor na temu

Mix994
QA Software tester
Leskovac, Srbija

Član broj: 345963
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:02 - pre 27 meseci
Citat:
djoka_l:
Naravno da ne može.
Originalni DVD format filmova ima sopstvenu strukturu i koristi MPEG-2 kompresiju, dok audio CD ima audio trake.
Sa druge strane, ono što kupiš od pirata, najčešće je u divx formatu (MPEG-4), šta više, na jedan DVD narežu 3-5 filmova. Muziku režu u mp3 formatu, a ne prave autio trake.
Svaki program za narezivanje diskova ima opcije gde ti biraš kakav format možeš da narežeš.

DVD plejer je u suštini kompjuter koji već ima predefinisane algoritme za dekompresiju i očekuje standardni format zapisa. Kompjuter, uz odgovarajući plejer i codec može da radi sa bilo kojim formatom, a ako neki format ne podržava u startu, skiniš odgovarajući codec.


Upravo o tome sam napisao u prethodnoj poruci.
Narezani diskovi koje sam ubacivao su u DVD formatu sa MPEG-2 fajlovima i DVD menijem a CD u Audio formatu.
M.Osmanovic
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:04 - pre 27 meseci
Pogledaj ovo: https://www.sony.com/electroni...rs/dvp-ns300/articles/00009197

Znači, kao što djole kaže, samo originali, ništa divx dixv mp3...itd..

Uprošteno, za muziku format .wav za video ne znam koja je ekstenzija, uglavnom original... Staro ti je to :)

Ali vidi i ovo, za tvoj model: "CD/DVD Player PROMO / Included components may vary by country or region of purchase: RMT-D126P, RMT-V126A, RMT-D126A, RMT-D126E, RMT-D126J"

Znači, možda treba neki country upgrade..
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:09 - pre 27 meseci
Citat:
Java Beograd: Pošto pominješ SONY player, verovatno imaš neki model koji je pravljen u početku DVD ere.
Moguće, vidim da se pominje 2001. godina ali je ozbiljniji, ima digitalne audio izlaze, komponentne i kompozitne video izlaze ... što nije bilo baš često.
Citat:
djoka_l: Naravno da ne može.
Originalni DVD format filmova ima sopstvenu strukturu i koristi MPEG-2 kompresiju, dok audio CD ima audio trake.
Sa druge strane, ono što kupiš od pirata, najčešće je u divx formatu (MPEG-4), šta više, na jedan DVD narežu 3-5 filmova. Muziku režu u mp3 formatu, a ne prave autio trake.
Ja sam u startu podrazumevao da je sve pravljeno po propisu, da je video DVD rađen baš kao takav, da su audio diskovi tako i narezani mada nisam gledao da li ovaj plejer i čita mp3 ili divix. Dobar podatak je da čita DVD/CD RW i nije baš ograničen na CD-ROM i DVD-R.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9421
79.101.120.*



+10236 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:12 - pre 27 meseci
Citat:
Mix994:Naime imam neki problem sa DVD plejerom 🙈.

Po svemu sudeći, nikakav problem nemaš, Sony radi odlično, ali samo ono čemu je namenjen!

Bravo za Sony, koji je još uvek u funkciji!
Jer, ja sam bacio 2-3 komada tih DVD playera, koji posle par godina izgube fokus lasera, i NIŠTA više nisu u stanju da pročitaju.
A, budimo iskreni, ni cena tih, bačenih, DVD playera nije bila neka.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:16 - pre 27 meseci
.wav format je za kompjuter, a za diskove je .cda
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Mix994
QA Software tester
Leskovac, Srbija

Član broj: 345963
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:16 - pre 27 meseci
Moguće je da je i napravljen samo za original diskove
Pokušaću sa tim region upgrade-om pa ako ne uspe, znači da je samo za originale. A to radi odlično.
M.Osmanovic
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:19 - pre 27 meseci
Moj Pioneer DV-470 i dalje radi ali samo kao rezerva na kojoj svira muzika u slučaju da ne mogu da slušam sa kompa. Možda zato ovoliko dugo i traje. ;)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:22 - pre 27 meseci
Citat:
Mix994:Moguće je da je i napravljen samo za original diskove :)
Pokušaću sa tim region upgrade-om pa ako ne uspe, znači da je samo za originale. A to radi odlično. :)
Još da napišeš koje i kakve diskove si probao. Region apdejt neće mnogo da pomogne, namenjen je samo za specifično narezana DVD Video izdanja ali bi disk morao da se bar vidi ako ne i svira.
 
Odgovor na temu

Mix994
QA Software tester
Leskovac, Srbija

Član broj: 345963
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:26 - pre 27 meseci
Pa pustio sam film koji je kupljen u DVD klubu pre nekoliko godina, ne davno. DVD format, samo prekopiran od originala. A muzika je takođe prekopirana sa Audio diska u .cda formatu i ništa. MP3 uopšte nisam ni pokušavao do sada, 100% da i to neće prepoznati.
M.Osmanovic
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:37 - pre 27 meseci
Koliko se sećam, ti uređaji imaju i neki kod za 'country' i imaš pravo tri-četiri puta da uneseš. Posle toga - ćao, nema više. Možda si ga ciglirao...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:38 - pre 27 meseci
Tu postoje 2 stvari .

1. Stari plejeri ne zbog zastite , vec zbog tadasnje tehnologije ne citaju CD-R ni DVD-R . Razlikuje se stepen Refleksije svetlosti Originala i ovih snimnjenih . Pa ako laser nije dovoljno osetljiv , snimljeni imaju znatno manju refleksiju , onda ne cita .

To se proverava tako sto se u DVD stavi Snimljeni DVD ali po MPEG 2 standardima isto kao i original !

2. Codeci . Standardni DVD citaju samo MPEG 1 i MPEG 2 sto se tice filmova . Muzika takodje CDA standard .


Sve je moguce snimiti, svaki posteni program za snimanje ima konvertor WAV to CDA . Takodje i video convertori iz bilo cega u MPEG 2 .


 
Odgovor na temu

Mix994
QA Software tester
Leskovac, Srbija

Član broj: 345963
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: DVD plejer ne prepoznaje diskove09.12.2021. u 13:48 - pre 27 meseci
Onda je to najverovatnije i problem. Jer sam maločas pogledao, ragion za koji je DVD namenjen je 2, a to je Evropa, znači da bi trebalo da prepoznaje naše diskove. Jedino izgleda da je do stare tehnologije problem. Pa me sad zanima, da li se to promenom lasera može rešiti?
M.Osmanovic
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD plejer ne prepoznaje diskove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8138 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.