Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Više domena a samo jedna skripta?

[es] :: Web aplikacije :: Više domena a samo jedna skripta?

[ Pregleda: 1511 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marshall2056
Student, Web dizajn i programiranje

Član broj: 207291
Poruke: 8
*.dynamic.amis.hr.

Sajt: www.mmedija.org


Profil

icon Više domena a samo jedna skripta?23.03.2010. u 12:21 - pre 171 meseci
Pozdrav svima,

dali je ikako moguce da se jedna skripta moze pokretati na vise domena, znaci lokacija skripte je uvijek ista, ali se prema domeni određuje baza podataka koja se koristi na toj domeni

ako npr dodem na www.prva-domena.com ili ako dodem na www.druga-domena.com da mi se skripta tj. sustav pokrece sa neke lokacije unutar servera te prema domeni ce birati bazu podataka.

izvinjavam se na kratkom objasnjenju,

Hvala
 
Odgovor na temu

stephon

Član broj: 166722
Poruke: 70
212.200.65.*



Profil

icon Re: Više domena a samo jedna skripta?24.03.2010. u 12:02 - pre 171 meseci
Nisam razumeo dali tebi treba gotova aplikacija ili... pošto je pitanje u forumu web aplikacije - Wordpress MU uz pomoć plaginova radi tako nešto. WPMU je multiblog verzija standardnog wordpress-a koja za svaki novi blog kreira nove tabele pa se za veće instalacije baza deli, postoji i nekoliko plaginova za to. WordPress MU Domain Mapping plagin omogućuje korisnicima da postave domen na svoj wpmu podblog.
 
Odgovor na temu

Marshall2056
Student, Web dizajn i programiranje

Član broj: 207291
Poruke: 8
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.mmedija.org


Profil

icon Re: Više domena a samo jedna skripta?24.03.2010. u 13:02 - pre 171 meseci
Ne, meni ne treba gotova aplikacija ...doduse vjerojatno je krivi forum ..ali

Ja aplikaciju imam, ali ta aplikacija može vrtit jednu skriptu sa jednom (svojom) bazom podataka..

ja bi sada trebao napraviti nesto kao :

www.nekadomena.com - ovo je glavna domena i na toj domeni je samo prikazan login interface
prva.nekadomena.com - pod domena na koju se dodje ako je uspjesno logiran korisnik - [email protected] ili tako nesto slicno .. [email protected]
druga.nekadomena.com - pod domena na koju se dodje ako je uspjeno logiran korisnik - [email protected] ..

znaci sta bi ja htio sada napraviti ..
da mi je cijela skripta tj cijeli sustav na www.nekadomena.com - sto bi bio document root, a svi ostali virtual hostovi (pod domene) bi trebali imati isti document root da mi vrte jednu te istu skriptu i da tu skritpu ne moram kopirati za svaku pod domenu, ali ce koristiti drugu bazu podataka ovisno o pod domeni na koju se korisnik logira

to je tako nesto kao domain mapping ..da

ako razumjete sta bi htio napraviti, naime ..vjerojatno ima boljih nacina za istu stvar ..pa vas molim ako mi mozete pomoci i objasniti kako i zasto bi bilo najbolje takvu stvar odraditi

Hvala svima

PS. ispricavam se ako je u krivom forumu
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Više domena a samo jedna skripta?

[ Pregleda: 1511 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.