Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

trzanje video materijala??

[es] :: Video produkcija :: trzanje video materijala??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5179 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrcinamrcina

Član broj: 250959
Poruke: 144
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: trzanje video materijala??02.04.2010. u 19:11 - pre 171 meseci
Stranger2 @ : Ovih dana sam instalirao Windows 7 Ultimate 32bit u drugu particiju PC-a,da vidim kakva je tamo situacija i mogu ti reći da je ista stvar.Jedini problem je da sam instalirao (u Windows 7) GSpot i sve radi,samo šta ne mogu nikako mijenjati Merit postavke????Je li znaš kako to??
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: trzanje video materijala??03.04.2010. u 12:40 - pre 171 meseci
Hm, mozda imas neki kvar na grafickoj kartici... Mozda neki cip pravi probleme sa video izlazom nakon sto se kartica zagreje... To mozes proveriti tako sto ces doneti sigurno ispravnu graficku karticu od nekog pa da zamenis i da vidim da li je isto...

Citat:
instalirao (u Windows 7) GSpot i sve radi,samo šta ne mogu nikako mijenjati Merit postavke????Je li znaš kako to??

Wndows 7 mozda ima malo drugaciji pristup radu s codecima, ne znam. Uglavnom nema garancije da ce programi namenjeni za Windows XP ispravno raditti u Windows 7. Ne znam da li se mozes ulogovati kao administrator ili da pokrenes GSpot sa administratorskim privilegijama pa da onda probas...


 
Odgovor na temu

mrcinamrcina

Član broj: 250959
Poruke: 144
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: trzanje video materijala??03.04.2010. u 18:21 - pre 171 meseci
Stranger2 @ :

Citat : Hm, mozda imas neki kvar na grafickoj kartici... Mozda neki cip pravi probleme sa video izlazom nakon sto se kartica zagreje... To mozes proveriti tako sto ces doneti sigurno ispravnu graficku karticu od nekog pa da zamenis i da vidim da li je isto...

Odgovor : Nemoguće da je greška u video kartici jer sam do sada imao novu ATI HD 4750 1GB i išao sam je mijenjati baš zbog tog razloga jer sam mislio da nije možda u njoj kakva greška,pa sam kupio ATI HD 4850 1GB i ista stvar.
A šta se temperature tiče vidim u ATI CCCentru da je stalno oko 40-50 stupnjeva (znači više nego povoljno)...

Dodatak : Sada sam pokusima namjestio na MPCHC playeru kao renderer EVR Sync,a u opciji EXTERNAL FILTERS -> Haali Mtroska Muxer,Haali Media Splitter (AR) i kao Prefer=CyberLink H.264/AVC decoder (PDVD9) i video produkcija radi bez ijednog trzaja.....
Znači stvar je definitivno u izboru rendera i codecima!!!!!!!!!!

Zaključak : Eh,sad bi trebao nekako osposobiti da mi slika ne trza ni kada upotrebljavam WMR9 renderless i tome slično (sve šta upotrebljava DirectX9)???

Uglavnom je to OGROMAN korak unaprijed zahvaljujući tebi :))))
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: trzanje video materijala??04.04.2010. u 22:39 - pre 171 meseci
Citat:
Nemoguće da je greška u video kartici jer sam do sada imao novu ATI HD 4750 1GB i išao sam je mijenjati baš zbog tog razloga jer sam mislio da nije možda u njoj kakva greška,pa sam kupio ATI HD 4850 1GB i ista stvar.
A šta se temperature tiče vidim u ATI CCCentru da je stalno oko 40-50 stupnjeva (znači više nego povoljno)...

To mi je palo na pamet jer si rekao da nekada trzanje pocne nakon par minuta. Mislio sam nakon par minuta se mozda neka osetljiva komponenta pregreje. Ali dobro nije to u pitanju izgleda...
 
Odgovor na temu

mrcinamrcina

Član broj: 250959
Poruke: 144
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: trzanje video materijala??11.04.2010. u 12:55 - pre 170 meseci
Stranger2 @ :

Konačno sam osposobio da mi u Windows 7 proradi mijenjanje merita sa GSpot-om i to na način da sam ga pokrenuo kapo administrator.Tek sad ću se moći pozabaviti malo sa WMR9 rendererom (naravno ako mi uspije?????!!!!).

Za sada sve radi bezprijekorno i bez trzanja,upotrebom u DVBviewer-u sa Overlay Renderom za ,mpeg format,a na WMPCHC playeru sa EVR Sync-om za ostale fomate kao Xvid,Divx,avi,mkv........Jedini problem sa tim renderima ne možeš regulirati svijetlost,boju,kontrast na playeru,dok sa upotrebom WMR9 je to moguće.

PS: ako ima netko kakav prijedlog,nek slobodno napiše..... :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: trzanje video materijala??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5179 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.