Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Master u inostranstvu - da ili ne?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Master u inostranstvu - da ili ne?

[ Pregleda: 4081 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dr NIK
Novakovic Marko
BG

Član broj: 19744
Poruke: 132
*.pstech.rs.

Sajt: www.mnovakovic.info


+1 Profil

icon Master u inostranstvu - da ili ne?15.03.2010. u 12:05 - pre 171 meseci
Pitanje je verujem prilicno straight forward. Da li bi ste isli na master u inostranstvo?

Ima mnogo faktora za, ima i mnogo faktora protiv. Uzimajuci u obzir jedno i drugo, sta bi kod vas prevagnulo i zasto? Thanks
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Master u inostranstvu - da ili ne?18.03.2010. u 21:15 - pre 171 meseci
Naravo! Prvi razlog je sto bi tako nauci/usavrsio strani jezik, a drugi razlog je sto bi kasnije lakse mogao da se zaposlis.
Na primer, ja imam na poslu Madjara koji je studirao u Nemackoj i sa platom od oko 100.000€ godisnje, isplati mu se da svakog vikenda leti kuci za Budimpestu...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
82.117.198.*



+768 Profil

icon Re: Master u inostranstvu - da ili ne?19.03.2010. u 07:22 - pre 171 meseci
...Trece, upoznao bi mnogo novih pametnih ljudi razlicite kulture od tvoje. Cetvrto, imao bi mnogo vise mogucnosti da proputujes raznim prelepim drzavama nego da si u Srbiji zbog jeftinijih avio karata i razvijenosti zeleznice. Peto, ako si musko master u inostranstvu odlaze vojsku.

Verovatno postoji jos neki razlog za ali sam se ovoga sada setio. Takodje, ako imas prosek veci od 8.5 i planiras da se posle toga vratis u Srbistan imas ogromne sanse da dobijes masnu stipendiju od fonda za mlade talente.

Razlozi protiv: Ne mogu da se setim ni jednog razloga koji bi isao u prilog masteru ovde osim ako ne mozes da skupis kesh da odes.
 
Odgovor na temu

Krisi87
Kristina Jovanovic
student
Beograd

Član broj: 257716
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Master u inostranstvu - da ili ne?18.04.2010. u 14:01 - pre 170 meseci
Svakako da!!!
Mene zanima da li neko ima ovde ko je vec na masteru u Barseloni, konkretno na nekom od umetnickih fakulteta???
Ako ima MOLIM VAS da mi se javite jer bi mi pomoc oko toga veoma znacila.........
Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Master u inostranstvu - da ili ne?

[ Pregleda: 4081 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.