Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

excel-Zajednička naredba za više TextBox-ova-?

[es] :: Office :: Excel :: excel-Zajednička naredba za više TextBox-ova-?

[ Pregleda: 2214 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon excel-Zajednička naredba za više TextBox-ova-?15.03.2010. u 00:39 - pre 171 meseci
Na jednoj formi imam 40-ak TextBox-ova. Svakom od njih treba dodeliti isto svojstvo. Naprimer, da primaju samo numerički unos, ili da su formatirani na neki drugi način.
Može li se, uopšte, nekako dodeliti zajedničko svojstvo jednom procedurom, za svih 40 txt, umesto što za svaki ponaosob u događaju exit ili change pišemo proceduru.
Konkretno: Ja u svih 40 događaja "Private sub txt_change" imam ograničenje samo na numerički unos:
If Not IsNumeric(txt.Value) Then txt.Value = "" - i tako 40 puta za 40 txt-a.
Može li se nekako uštedeti i vreme i prostor, pa jednom procedurom definisati svih 40 txt? Meni deluje nemoguće, ali ajde da pitam, možda neko ima sličan problem.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: excel-Zajednička naredba za više TextBox-ova-?15.03.2010. u 17:54 - pre 171 meseci
Slično rešenje kao što si napisao, sa tim što se obrada definiše u posebnoj podproceduri predloženo je i ovde
http://www.ozgrid.com/VBA/validate-numbers.htm

Ako to često koristiš bolje rešenje bi bilio da se kreiraš korisničku kontrolu koja će naslediti textbox i dodati potrebnu validaciju i eventualno dodatna svojstva. Takvu kontrolu možeš kreirati u dot netu i onda je prevesti kao dll, registrovati na sistemu i koristiti u VBA. Za početak pogledaj:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms229644.aspx

Moguće da takva kontrola već može da se pronađe na netu, pa pokušaj.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: excel-Zajednička naredba za više TextBox-ova-?15.03.2010. u 22:31 - pre 171 meseci
Hvala na odgovoru. Prvi sajt je odličan, i primer je originalan, samo što ja nisam uspeo da ga umetnem ni u jednu proceduru UserForma-a, da bi validacija radila na sva tri textbox-a istovremeno. Probao sam da stavim cod u UserForm_click, UserForm_activate, UserForm_Inicialize, ali nema efekta. Ako stavim u privatni modul, opet nema vezu sa formom. Negde očigledno grešim !!??
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: excel-Zajednička naredba za više TextBox-ova-?16.03.2010. u 08:17 - pre 171 meseci
Ne razumem u čemu je problem. Proceduru OnlyNumbers definišeš u modulu korisničke forme. Jednostavno je upišeš npr. na kraju, iza obrade događaja. Onda svuda u događajima Textbox_Change umesto što si pozivao
Code:
If Not IsNumeric(txt.Value) Then txt.Value = "" 

pozivaš ovu proceduru OnlyNumbers.
Evo stavio sam primer u prilogu možda će biti jasnije.

16/03 22:17 Promenjen format priloga

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 16.03.2010. u 22:16 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
109.93.102.*



+9 Profil

icon Re: excel-Zajednička naredba za više TextBox-ova-?16.03.2010. u 11:28 - pre 171 meseci
Sa prilogom će svakako biti jasnije, ali ja ne mogu da ga otvorim na svom računaru. Možeš li to poslati kao xls.fajl?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: excel-Zajednička naredba za više TextBox-ova-?

[ Pregleda: 2214 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.