Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa

[es] :: E-mail :: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa

[ Pregleda: 3964 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MPesic
Beograd

Član broj: 164946
Poruke: 124
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+25 Profil

icon Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa12.03.2010. u 01:24 - pre 171 meseci
Uradio sam svezu instalaciju Windowsa i tek kasnije sam se setio da nisam sacuvao mailove koji su mi stizali preko pop3 servera na MS Outlook. Na moju nesrecu mailove koje primim preko Outlooka ne stizu na webmail. Sada me interesuje, posto imam zaista vazne mailove, tu da li postoji neka mogucnost da ja izvrsim neki upit koji bi mi poslao mailove iznova, ne bitno sto ce mi stici ko zna koliko mailova, vazno mi je samo tih nekoliko da mi se povrate.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa12.03.2010. u 06:15 - pre 171 meseci
Ako si ih prilikom skidanja sa pop3 servera i brisao sa servera (nije ti bila ukljucena opcija "Leave messages on server"), onda nema nikakvog nacina da ih povratis.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa12.03.2010. u 10:49 - pre 171 meseci
Samo da dodam, mejlovi stižu u tvoj inbox, onda ih pokupiš mail klijentom ili ih pogledaš na web mejlu, ako postoji. Sve su to isti mejlovi, samo različit način pristupa inboxu. U obe varijante možeš da ih obrišeš iz inboxa i više nema načina da se vrate.
 
Odgovor na temu

MPesic
Beograd

Član broj: 164946
Poruke: 124
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa12.03.2010. u 12:41 - pre 171 meseci
Citat:
Jbyn4e: Ako si ih prilikom skidanja sa pop3 servera i brisao sa servera (nije ti bila ukljucena opcija "Leave messages on server"), onda nema nikakvog nacina da ih povratis.


Nisam menjao nista oko te opcija, jel po defaultu ta opcija ukljucena ili iskljucena, posto sam trenutno na poslu pa ne mogu proveriti.

@calexx: mailovi ih nema ni u email klientu, ni u webmail-u. Jel to znaci da su emailovi obrisani sa servera ili ih samo nema kod mene da se prikazuju?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa12.03.2010. u 12:58 - pre 171 meseci
^^ Po defaultu je iskljucena, tj. brise mailove sa servera. Nazalost, mozes da se oprostis od mailova.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Ljubiša Begović
Ljubiša Begović
Beograd

Član broj: 203776
Poruke: 510
109.106.242.*

Sajt: www.besplatne-igrice-igre..


+31 Profil

icon Re: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa12.03.2010. u 14:39 - pre 170 meseci
Nije mi jasno kako to mailovi ne stižu na webmail? Pa tu su valjda i smešteni (dok se ne obrišu). Moraju negde fizički postojati.
A ti ih preko email klijenta samo učitavaš na svoj kompjuter.
Proveri ti webmail i ako ih tu nema onda ih nema nigde. Ja mislim da po default-u mailovi ipak ostaju na serveru (mada nisam siguran), ako drugačije nije podešeno (dok se ne obrišu).
Proveri i Trash na webmail-u.
Ali opet sve zavisi od programa do programa, tj. email klijenta i od verzije do verzije. Najnovija verzija Thunderbird-a nema problema s tim.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa12.03.2010. u 17:28 - pre 170 meseci
^^ Pa ne bas - mailovi ne stoje u webmail-u. Mailovi stoje u korisnickom mail sanducetu. Webmail proveri sta ima u sanducetu i to PREKOPIRA i sacuva u nekoj svojoj bazi. I ako je tako podesen, kad se obrise iz svoje baze, pokusa da obrise taj mail i iz sanduceta.

Kod ovog drugog nacina preuzimanja, pop3, ako je mail klijent podesen da ostavlja kopiju na serveru, onda i on KOPIRA sadrzaj sanduceta u mail program. Ako je podesen da kad ga obrises iz mail programa da obrise i iz sanduceta, onda to i ucini.
Ako nije podesen da ostavlja kopiju na serveru, onda PREUZIMA sadrzaj sanduceta u sebe i brise sadrzaj sanduceta. Ovo je korisno ako imate sanduce ogranicene velicine, jer ukoliko je prepunjeno ne mozete da dobijate novu postu.

Citat:
Najnovija verzija Thunderbird-a nema problema s tim.


Sa cim?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa12.03.2010. u 18:37 - pre 170 meseci
Nisam siguran da je webmail nešto posebno, pre bih rekao da je to samo pregled inbox sandučeta. Ako obrišeš u webmejlu, nema tog mejla više nigde. Ako ga pročitaš mejl klijentom bez zadržavanja na serveru, opet ga nema nigde. Ako webmail ima neku posebnu bazu, onda je direkt povezana sa inboxom.

U principu je pravilno korišćenje mail programa kada se mejlovi skinu pa obrišu iz sandučeta. Tako se ne pretrpava inbox, naročito ako je ograničene veličine a ni hardovi provajdera. Eventualno se izabere jedan komp koji će tako da radi a ostali mogu i da pročitaju i ostave. Naravno, kod svake reinstalacije se pazi da se sve sačuva i prenese.
 
Odgovor na temu

BrainDemage
gotovan

Član broj: 253985
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa12.03.2010. u 21:48 - pre 170 meseci
Opcija "Leave messages on server" u IncrediMailu po defaultu nije cekirana.Meni je pre neki dan pokupio mailove iz inboxa,a da pre toga nisam proverio da li je opcija cekirana,i tako mi ispraznio inbox na hotmailu.
Život je polje svih mogućnosti.
Ono što izaberete to je vaš život.
 
Odgovor na temu

Ljubiša Begović
Ljubiša Begović
Beograd

Član broj: 203776
Poruke: 510
109.106.228.*

Sajt: www.besplatne-igrice-igre..


+31 Profil

icon Re: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa13.03.2010. u 15:13 - pre 170 meseci
Webmail je web aplikacija za mailove, i on sa email servera prikazuje poruke u inboxu (uostalom kao i desktop email klijent). Razlika je što se webmail nalazi na serveru i direktno je povezan sa email serverom. I prilikom učitavanja poruka webmail ih ne briše sa servera već ih odatle i koristi, znači sve se izvršava na serveru (u tome i jeste prednost webmaila, jer možeš pristupiti porukuma sa bilo kog kompjutera koji ima internet konekciju), a desktop email klijent može da ih briše jer ih fizički smešta na drugo mesto, tj. na kompjuter.
Thunderbird 3 ne briše mailove sa servera dok ne podesiš, a ranije verzije su brisale (imale su tu opciju Leave message...). Ta opcija više ne postoji, ali ima opcija brisanja koja treba da se čekira. I u potpunosti je sinhronizovan sa email serverom i webmailom. Nekako mi deluje kao desktop webmail.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa13.03.2010. u 18:48 - pre 170 meseci
Možda imamo različite verzije 3, kod mene i dalje postoji standardna opcija ostavljanja poruka na serveru pa kako ko hoće. Web mail ne briše poruke pošto ih i ne učitava nego samo prikaže ali i tu postoji opcija da se pojedine poruke obrišu, što može da bude vrlo korisno.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Preuzimanje emailova sa servera na neki od email programa

[ Pregleda: 3964 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.