Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LG LH5000 usb titl problem

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LG LH5000 usb titl problem

[ Pregleda: 14489 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petrovicn
Banja Luka

Član broj: 12496
Poruke: 65
*.teol.net.



+1 Profil

icon LG LH5000 usb titl problem08.03.2010. u 08:23 - pre 171 meseci
Prvo da vas sve pozdravim na forumu , kupio sam juce gore pomeunti TV , ubacio sam usb , pustio film, sve je lijepo ali nemam srpskog prevoda koji sam isto tako ubacio sa filmom u srt. formatu . Dao sam mu isti naziv kao filmu, a film je old dogs , znaci olddogs.avi i olddogs.srt , sve sam to stavio u jedan folder i film pocne da se reprodukuje ali tila nema.Citao sam u uputstvu da cita srt ekstenziju.Neznam da li da promijenim u neki drugi format.Takav isti problem imam sa DVD playerom , koji je takodje LG HD .Sta me zeza , pomozite , pozdrav iz Banja Luke
 
Odgovor na temu

barabin
bez

Član broj: 240572
Poruke: 25
*.dial-up.dsl.siol.net.



+2 Profil

icon Re: LG LH5000 usb titl problem08.03.2010. u 09:25 - pre 171 meseci
LH - ji ne poznaju UTF-8 znakove...

Otvori XXX.srt beležnicom i sahrani kao - kodiranje/ANSI pa če bit sve OK.

Obavesti...
 
Odgovor na temu

petrovicn
Banja Luka

Član broj: 12496
Poruke: 65
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: LG LH5000 usb titl problem08.03.2010. u 09:51 - pre 171 meseci
Uradio sam tako kako ste rekli, otvorio sa notepedom srt fajl i snimio kao old dogs text dokument -ansi , ali nece da mi opet ucita . Koji naziv to jeste koju ekstenziju treba da ima taj fajl , jer pise samo old dogs , nema na kraju tacke niti pise txt ili srt itd... Treba li da bude u jednom folderu ili onako razdvojeno na usb disku. Unapred zahvalan, Hvala na bilo kakvoj pomoci
 
Odgovor na temu

barabin
bez

Član broj: 240572
Poruke: 25
*.dial-up.dsl.siol.net.



+2 Profil

icon Re: LG LH5000 usb titl problem08.03.2010. u 10:07 - pre 171 meseci
-Film i prevod treba da su u istom folderu
-ime filma i subtitla treba da su ista
-ako je subtitle xxx.srt onda sahrani kao xxx.srt - samo izaberi ANSI karaktere
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

petrovicn
Banja Luka

Član broj: 12496
Poruke: 65
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: LG LH5000 usb titl problem08.03.2010. u 11:21 - pre 171 meseci
Hvala vam mnogo gospodine Barabin , uspio sam. Stavio sam film i srt fajl prekopiran onako kako ste rekli i sad ide odlicno.Vjerujte da na ovo pitanje nije mogao niko da odgovori do vas.Stavio sam sve to na usb ali bez foldera , onako prvo prekopirao film pa onda srt pored njega.
Jos jednom mnogo hvala i pozdrav iz Banja Luke
 
Odgovor na temu

petrovicn
Banja Luka

Član broj: 12496
Poruke: 65
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: LG LH5000 usb titl problem08.03.2010. u 12:37 - pre 171 meseci
Jos jedno pitanje ako moze , posto TV ima usb ulaz , da li mogu kupiti usb recimo od 32gb ili manji recimo od 16gb pa skinuti neki blue ray film ili HD pa to sve tako isto pustiti preko tv-a ,pise u specifikaciji da podrzava i mkv fajlove.
 
Odgovor na temu

barabin
bez

Član broj: 240572
Poruke: 25
*.dial-up.dsl.siol.net.



+2 Profil

icon Re: LG LH5000 usb titl problem08.03.2010. u 13:33 - pre 171 meseci
Ako pise da moze, onda moze!
Ako nemas usb, mozda ima prijatelj...pa vidi...
 
Odgovor na temu

peachwoman

Član broj: 288371
Poruke: 5
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: LG LH5000 usb titl problem29.07.2011. u 12:44 - pre 154 meseci
Kod mene ovaj postupak s titlovima odbija poslušnost skroz.

Otvorim folder gdje mi je film i titl.Zovu se isto---xxx.avi, xxx.srt...Otvorim titl sa notepad, kliknem gore na file pa na save as --otvori mi se prozor gdje mi lijepo piše File name: xxx.srt, ispod Save as type: Text documents (*.txt) , Encoding: ANSI--kliknem Save u folder gdje mi je film, uključim USB na TV i neće.

Na kompu film radi normalno.

Moj TV je LG LCD 37lh3000.
Otključala sam ga prije dva dana
 
Odgovor na temu

prima
beograd

Član broj: 73370
Poruke: 91
*.97.26.80.pool.invitel.hu.



Profil

icon Re: LG LH5000 usb titl problem08.02.2012. u 14:14 - pre 148 meseci
Film u folderu ne sme da ima .avi vec samo naslov .A u titlovima :isto lme filma+ .srt.Ovo sigurno radi.
 
Odgovor na temu

prima
beograd

Član broj: 73370
Poruke: 91
*.97.26.80.pool.invitel.hu.



Profil

icon Re: LG LH5000 usb titl problem08.02.2012. u 14:20 - pre 148 meseci
Film u folderu ne sme da ima "naslov .avi" (bez .avi) dok kod titlova obavezno" isti naslov.srt"Onda je tek sve u redu
 
Odgovor na temu

radja.22

Član broj: 177450
Poruke: 29



+1 Profil

icon Re: LG LH5000 usb titl problem07.02.2013. u 14:49 - pre 136 meseci
Citat:
prima:
Film u folderu ne sme da ima .avi vec samo naslov .A u titlovima :isto lme filma+ .srt.Ovo sigurno radi.


Moguce je da ce raditi kao sto si ti rekao bez .avi. Ali meni radi i sa .avi kao i sa .mkv.

Dakle ne mora biti bez tzv. extenzije (.avi, .mkv.)
 
Odgovor na temu

radja.22

Član broj: 177450
Poruke: 29



+1 Profil

icon Re: LG LH5000 usb titl problem07.02.2013. u 15:13 - pre 136 meseci
Citat:
peachwoman:
Kod mene ovaj postupak s titlovima odbija poslušnost skroz.

Otvorim folder gdje mi je film i titl.Zovu se isto---xxx.avi, xxx.srt...Otvorim titl sa notepad, kliknem gore na file pa na save as --otvori mi se prozor gdje mi lijepo piše File name: xxx.srt, ispod Save as type: Text documents (*.txt) , Encoding: ANSI--kliknem Save u folder gdje mi je film, uključim USB na TV i neće.

Na kompu film radi normalno.

Moj TV je LG LCD 37lh3000.
Otključala sam ga prije dva dana


Vjerovatno si ti vec dosad uradila kako treba te vidim da ne odgovaras odavno. Ali evo za druge koji ce mozda ovo chitati:

Ja ima TV LG 32LD450 koji je kupljen 2010 godine. Juce sam uradio otkljucavanje gledanja filmova. I moji filmovi imaju tzv. extenziju .avi i .mkv. Ne rade sa .wmv (windows media video).

Takodje ne radi zvuk u filmovima koji su u DTS formatu. Pa treba takav film sa DTS pretvoriti u Dolby Digital.

A titlovi:

Treba da u isti folder budu film i titl. Dakle: film.avi i film.srt. E ako Vam ne prikazuje nasa slova udjite (primjer sa mog TV-a) na dugme OK da biste vidjeli PLAYER, pa strelica dolje pa desno na OPTION pa na SET VIDEO PLAY udjite zatim na SUBTITLER LANGUAGE sterlicom levo-desno da bude ukljuceno na ON, dalje dolje na CODE PAGE stavite na LATIN 2 ako je titl u slova latinice, a slova cirilice nisam probao (vjerovatno treba izabrati CYRILIC).

A to kako si ti sacuvala taj fajl titl naravno da nece tako (ispod Save as type: Text documents (*.txt) ). Ovo sto pise .txt i save sa text documents to vjerovatno imas Windows Visat ili Windows 7. Nebitno.

Bilo koji operativni sistem da imate treba uraditi sledece:

U naziv fajla treba uraditii sledece:

U polje Save as ili Save as type: treba izabrati iz padajuceg menija ALL FILES. A u naziv fajla treba kucati bukvalno naziv kao i samog video fajla.

Primjer: film.avi ili film.mkv treba kucati film.srt i osim ovog treba jos kucati znake navoda ali one gornje samo. Dakle tacan nazvi titla bi bio: "film.srt"

E kad kucate ovako onda 100% ce titl biti ispravan.

Sve drugacije moze praviti problem.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LG LH5000 usb titl problem

[ Pregleda: 14489 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.