Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemci kupuju "Telekom Srbija"

[es] :: Fiksna telefonija :: Nemci kupuju "Telekom Srbija"

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 76134 | Odgovora: 308 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-168-82.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"29.11.2010. u 13:42 - pre 163 meseci
u cemu je problem sa domenom?
verovatno su registrovali sve moguce, da ne bi neko pecao podatke (phishing) njihovih korisnika
oni su napravili "brend" od "t-com" slogana, pa to misle i zastiti

nego, sad gledam sr wiki, stranicu telekom srbije
u tekstu pise "Upravni odbor čine predstavnici dva akcionara, a broj članova je proporcionalan udelu u kapitalu. Telekom trenutno zapošljava 9.400 radnika."
a sa strane u tabeli
"Broj zaposlenih 10.400"

1000 manje vise :D
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"29.11.2010. u 16:12 - pre 163 meseci
Toliko o wiki pouzdanosti..
Ako te zanima broj radnika (i ostali podaci), imaš na sajtu godišnji izveštaj o poslovanju: http://www.telekom.rs/Financia...px?temp=0&sid=2&id=598 pa skini pdf. Nije ni 9400 ni 10400 nego 9655
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"29.11.2010. u 17:06 - pre 163 meseci
Pitate u čemu je problem sa Domenom?
Pa, evo u čemu.
Domen je registrovan pre dve ipo godine, zašto nije ranije ili kasnije nego
baš kad je, čini mi se isto bila neka afera oko prodaje?
Postoji i domen paypal.rs, registrovan na legitimnu PP kompaniju, ali kad se
otvori sajt ne otvara nikakvu validnu stranicu.
Takođe je registrovan i vodafone.rs, pa je i tamo prazna stranica, jer
vodafone direktno ne posluje u našoj zemlji, pa nema šta ni da predstavi.
Da, postoji i t-mobile.rs, a i to je prazna stranica, iako je ista kompanija
Deutsch Telecom.
Pa sad ne znam jeli ovo slučajnost ili ne, da su baš postavili index samo na
t-com.rs, i to na engleskom?
Postoji mnogo sajtova mnogo brendova koji kod nas ne posluju, ali ne vode
nigde njihovim otvaranjem.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-168-82.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"29.11.2010. u 17:47 - pre 163 meseci
pa eto, imaju ambicija da se prosire i na ovo trziste
sto ne znaci i da hoce
 
Odgovor na temu

Zeka_SD
Smederevo

Član broj: 147910
Poruke: 58
*.madnet.sohosistem.net.



+83 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"29.11.2010. u 18:19 - pre 163 meseci
Citat:
MyWay: Toliko o wiki pouzdanosti..
Ako te zanima broj radnika (i ostali podaci), imaš na sajtu godišnji izveštaj o poslovanju: http://www.telekom.rs/Financia...px?temp=0&sid=2&id=598 pa skini pdf. Nije ni 9400 ni 10400 nego 9655


Na ovaj broj dodaj još i ko zna koliko ljudi koji već godinama rade preko studentskih i omladinskih zadruga za manje od 20000 dinara! Procene su da je takvih između dve i tri hiljade! Pa plus, na sve ovo dodaj i Telus koji ima još 2000 ljudi, a bavi se održavanjem i obezbeđenjem poslovnog prostora telekoma...
:)
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"29.11.2010. u 19:14 - pre 163 meseci
... 1803 u Telusu, ali to je zavisno preduzeće koje obavlja usluge za Telekom i Poštu ali ne vidim čemu pominjati. To preduzeće nije predmet prodaje i svoj ugovorni status će rešavati sa budućim vlasnikom Telekoma.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"30.11.2010. u 08:58 - pre 163 meseci
Meni kao korisniku je bitno jedno - da usluga bude dobra i jeftinija. Sto je realno u 21. veku gde je jednoj zemlji ZAKONOM zagarantovano pravo na internet... Bice mi samo jako zao ako se nist ane promeni, ali sumnjam da nece s obzirom da je ipak to Dojce Telekom... nemci su to. Ne mora da znaci da ce biti lose ko s Rujama.
A drzavno kad malo bolje razmislim ne treba nista da bude sem Bolnica, vatrogasnih stanica, policje, vojske. Problem je sto se ne sme proslediti monopol... nego da se uvede drugi fiksni ioperater... jer danas morate priznati da psotoje puno pogodnosti u mobilnoj telefoniji nego ranije, jeste i dalje skupo, ali mnogo bolje nego nekad. Zasto? Konkurencija... samo konkurencija.
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"30.11.2010. u 09:37 - pre 163 meseci
Nije realno u ovim trzisnim uslovima da ti usluga bude jeftinija.
Ja stvarno ne razumem ljude koji bi telefoniju+iptv+adsl i ko zna sta vec, za 50para. Nema toga rodjaci i nece ni biti vise.
50 para je izbaceno iz opticaja jos pre koju godinu. ;)

Imas vec Orion telekom kao drugog, a nadam se u skorije vreme i Telenor kao treceg operatera fiksne telefonije.
Cisto za one koji su zaboravili link:
Telenor dobio licencu za fiksnu telefoniju

mali off - Bas se pitam sta bi sa onom tuzbom Telenora protiv Telekoma?
Znate da je Telenor po kupovini licence prihvatio uslov da najdalje za 1godinu mora da krene za pruzanjem usluge.
 
Odgovor na temu

Monk Psycho
Pancevo

Član broj: 143637
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"30.11.2010. u 13:41 - pre 163 meseci
^^
Orion nije fiksni operater, tako da nemoj njega da racunas. Apropo Telenora, ne mogu da se setim gde sam procitao da Telenor mora da plati Telekomu za svakog korisnika koji predje sa Telekom-a na Telenor otprilike 30€. Objasni mi gde je tu trzisna utakmica. A to da se ne moze, jes' da sam rekao da necu, ali sto ne bismo mogli da se ugledamo na Rumune, pa da postavimo optiku kao javni resurs? Sta mislis o tome. Realno je da ja za cenu koju placam ocekujem nivo usluge i makar tretiranje kao ljudsko bice (bio na Telekomu pa otisao na SBB).
To sto je Telenor prihvatio ne mora da znaci nista. Dok ne urade svoju infrastrukturu, nema nista od toga, a to ne mogu dok Telekom ima monopol na infrastrukturu!
 
Odgovor na temu

Kubissimo_

Član broj: 272382
Poruke: 9
200.164.217.*



Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"02.12.2010. u 09:35 - pre 163 meseci
^ Ne samo Švabovi (Nemci i Austrijanci) i Francuzi, već i kompanjero Karlos želi jeftino da kupi naš Telekom.

Kakva budućnost čeka korisnike usluga Telekoma i zaposlene u ovoj kompaniji, najbolje se može videti na primeru politike poslovanja kompanija koje su izrazile želju da preuzmu Telekom.

Karlos Slim diže cenu impulsa za 100%?
izvor
Citat:
U Meksiku, u kom „Amerikan movil" Karlosa Slima ima monopol, impulsi duplo skuplji nego u Srbiji, iako je prosečna plata ista. Biće i otpuštanja.
Poznavaoci prilika u telekomunikacijama upozoravaju da je Slim, koji je prvu ozbiljniju zaradu stekao trgovinom cigaretama, posle kupovine kompanije „Telefonos de Meksiko" (Telmeks), zadržao monopol i povećao cene, pa je prošle godine Organizacija za ekonomsku saradnju iz Pariza Meksiko proglasila za zemlju sa najskupljim telefonskim impulsima u svetu.

Citat:
Milan M. Radovic: Meni kao korisniku je bitno jedno - da usluga bude dobra i jeftinija. Sto je realno u 21. veku gde je jednoj zemlji ZAKONOM zagarantovano pravo na internet...
^ Kako bi Švabovi rekli: malo morgen.

Samo da nas ne kupi „Dojče Telekom“
izvor
Citat:
Ta n­ema­čka t­el­ek­om­un­ik­ac­i­ona ko­mp­an­ija je p­ok­up­ov­ala sva pre­d­uz­eća iz ove bra­nše u J­ug­o­isto­čnoj Evr­opi, i sv­uda p­rvo što su č­in­ili j­este o­tp­ušt­anje v­el­iki broj ra­dn­ika, k­aže Jo­ks­im­ović. Nj­ega ne č­udi d­ol­azak „Am­er­iken m­oba­jla“ u S­rb­iju, jer, k­ako i­st­iče, naš „T­el­ekom“ je po d­ob­iti, op­er­ati­vnim pr­ih­od­ima na­jv­eći u r­eg­i­onu, kao i po m­ogu­ćn­ost­ima da se d­alje š­iri.
U Si­nd­ik­atu „T­el­ek­oma“ sm­atr­aju i da ovo n­ije pr­avo vr­eme za pr­od­aju, jer je zbog ek­ono­mske kr­ize vre­dnost t­el­ek­om­un­ik­ac­i­onih ko­mp­an­ija u c­eloj Evr­opi p­ala za 30 do 50 o­dsto. – Tr­eb­alo je s­ač­ek­ati 2013. g­od­inu, ..., jer bi to p­ov­eć­alo vre­dnost n­aše ko­mp­an­ije – k­aže Jo­ks­im­ović
„Do­jče T­el­ekom“ je u H­rva­tskoj o­tp­ustio o­dmah 5.700 ra­dn­ika od 11.400 z­ap­osl­enih, sli­čno je b­ilo i u Sl­ova­čkoj, gde je bez p­osla ost­alo 8.000 ra­dn­ika.
– Ovo je je­dan od naj­go­rih po­slo­va za­to što je pro­ce­nje­na ce­na od 1,4 mi­li­jar­de evra to­li­ko ma­la da, ako je upo­re­di­mo sa ce­nom „Mob­te­la“ ko­ji je mo­rao bi­ti pro­dat za 1,5 mi­li­jar­di evra, on­da je la­ko uoč­lji­vo da se za mno­go ma­nju su­mu pro­da­je „Mo­bil­na te­le­fo­ni­ja Sr­bi­je“, „Mo­bil­na te­le­fo­ni­ja Re­pu­bli­ke Srp­ske“, tre­ći ope­ra­ter u Cr­noj Go­ri, fik­sna te­le­fo­ni­ja i na­rav­no, tr­ži­šte br­zog in­ter­ne­ta – re­kao je Bo­ro­vić.
On je uve­ren da će re­a­li­za­ci­jom tog po­sla bi­ti ugro­že­na i bez­bed­nost dr­ža­ve jer će sve ve­ze po­li­ci­je, voj­ske i dr­žav­nih or­ga­na ići pre­ko ne­kog bu­du­ćeg vla­sni­ka srp­skog ope­ra­te­ra.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-4.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"02.12.2010. u 09:54 - pre 163 meseci
Citat:
U Sindikatu „Telekoma“ smatraju i da ovo nije pravo vreme za prodaju, jer je zbog ekonomske krize vrednost telekomunikacionih kompanija u celoj Evropi pala za 30 do 50 odsto.


U pravu su, samo sto se cena koja se mogla dobiti pre 3 ili 4 godine vise nikad nece moce dobiti

Citat:
„Dojče Telekom“ je u Hrvatskoj otpustio odmah 5.700 radnika od 11.400 zaposlenih, slično je bilo i u Slovačkoj, gde je bez posla ostalo 8.000 radnika.


Srce mi puce od muke za ove kao i za nase sto ce.

A da je posao los, jeste, kao sto bi bio i pre par godina, kao sto bi bio i za 5 godina. Sve te pare ce da odu u penzije i plate ekipe sa DS. Sto bi rekao, ni iz dzepa ni u dzep.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"02.12.2010. u 10:08 - pre 163 meseci
Mislim, izvori su ti sve sama strucna lica.
Znas mnogi pricaju da ce prodajom Telekoma biti ugorzena nacionalna sigurnost, a niko ne kaze kako ce to biti ugrozena,
niti da li je sada ugrozena?

Telekom treba prodati, infrastrukturu treba zadrzati i iznajmljivati za "smesne pare" tako da moze da se bavi ko zeli telekomunikacijma
uz obavezivanje da ti isti korisnici ulazu u razvoj/obnovu te infrastrukture.
 
Odgovor na temu

Kubissimo_

Član broj: 272382
Poruke: 9
200.164.217.*



Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"02.12.2010. u 10:56 - pre 163 meseci
Uz „Telekom" prodaju i infrastrukturu
izvor
Citat:
Vlada Srbije uz „Telekom" prodaje i njegovu infrastrukturu, potvrđuje za Press ministar za telekomunikacije Jasna Matić. Iako savet za borbu protiv korupcije tvrdi da prodaja infrastrukture nije zakonom dozvoljena, budući kupac ipak će postati njen novi vlasnik!
Citat:
Međutim, predsednik Saveta za borbu protiv korupcije Verica Barać upozorava da je telekomunikaciona infrastruktura dobro od opšteg interesa, čija prodaja je zabranjena Zakonom o svojini i nad kojom se, pod određenim uslovima, može steći pravo korišćenja ili koncesije.
- Ukoliko se tačno ne utvrdi šta je u prometu u postupku prodaje 51 odsto akcija „Telekoma", to bi kasnije moglo da bude predmet osporavanja pred sudovima - ukazala je Barać.
Citat:
Advokat Savo Anđelković objašnjava da je u svim evropskim državama zakonom određeno da se infrastruktura nikada ne prodaje.
- Razne zemlje su na različite načine predvidele zakonima šta može biti predmet privatizacije, kao i na koji način i pod kojim uslovima. Osnovno načelo je da se putevi, rudnici, izvori voda, nafte i slično daju na određeni vremenski period, a ne za stalno. Nažalost, Srbija o tome nije vodila računa - navodi Anđelković.

Aleksandra Smiljanić-Država uopšte ne mora niti treba da prodaje Telekom
izvor
Citat:
Bivša ministarka za telekomunikacije u Vladi Republike Srbije i vrsni stručnjak za ovu oblast – Aleksandra Smiljanić, jedan je od najizrazitijih glasova stručne javnosti protiv prodaje Telekoma.
Citat:
Telekom poseduje gotovo celokupnu fiksnu infrastrukturu. Tako da bi sve informacije koje prolaze kroz ovu mrežu bile na raspolaganju stranom kupcu. U toku je suđenje u Nemačkoj protiv Dojče Telekoma koji je osumnjičen da je prisluškivao svoje zaposlene, kako u Nemačkoj tako i u Hrvatskoj, a takođe i zaposlene u Lufthanzi. Svakojake zloupotrebe su moguće kada druga zemlja poseduje Telekom, od špijunaže državnih institucija do industrijske špijunaže.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-4.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"02.12.2010. u 11:09 - pre 163 meseci
^

A el imas neki komentar na vest, ili samo linkujes ko i Brigada, pretvori mi se gmail u feed sa presova i dveriju srbskih?
 
Odgovor na temu

Kubissimo_

Član broj: 272382
Poruke: 9
200.164.217.*



Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"02.12.2010. u 14:10 - pre 163 meseci
:) Imam neki komentar na vest;

kad je već rešeno da se naš Telekom prodaje,
navijam za billionario Carlos-a; liči mi malo
na onog Cheech-a iz «Cheech and Chong» ...

¡Arriba, arriba, arriba, ándale, ándale, olé, olé, olé, ándale!
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"02.12.2010. u 21:30 - pre 163 meseci
Ljudi kukate na telekom a imamo jedno najeftinije razgovore na svetu,po kvalitetu koji placamo i najeftiniji.dzabe sto ce taj novi vlasnik da mi obezbedi nove usluge kad ja 90 posto toga necu da koristim,a bilo da hocu ili necu taj vlasnik ima da ih popakuje u jedan paket koji ce da kosta minimalno 50 evra.Ja jesam nezadovoljan telekomom i dalje sam dvojnik,nezadovoljan sam stanjem na postpaidu na mtsu,ali sigurno necu da budem zadovoljan kad me razdvoje i ponude adsl 1mb za 20 evra ili minimalni paket na mtsu 200 min za 10 evra,a pazi ako ne bude tako,naravno skuplja pretplata za fiksni preko (10 evra),to su moje prognozei to ne pesimisticne nego optimisticne(samo da ne bude gore).Evo a sada placam pretplatu za fiksni 66 dinara ili 0,62 evra a a mobilni 100 min i 100 poruka za 256 dinara ili 2,4 evra,neka me neko ubedi da ce ikada da bude jeftinije i dali ima jeftinije u svetu.Neznam zasto ljudi vole da im sve bude skuplje.I jos nesto,u jednoj zemlji koja je unazad bar 100 godina kapitalisticka najveca telekomunikaciona kompanija je u drzavnom vlasnistvu a Srbija u kojoj je privatni sektor poceo da se ''razvija'' pocetkom devedesetih a glavna privatizacija posle 2000 mi tezimo da prodamo glavnu telekomunikacionu kompaniju.I ko je ovde lud,Nemci cija drzava je na 4 mestu po bruto drustvenom proizvodu ili mi koji smo...pitaj boga.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"02.12.2010. u 21:51 - pre 163 meseci
Ne pricaj kojesta, Nemacka drzava je vlasnik 32% DTAG-a.

Sve ostalo je u privatnom vlasnistvu, kako i treba da bude.

A ko je lud ne znam, samo ne volim da se na ovom forumu iznose netacne informacije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"02.12.2010. u 22:04 - pre 163 meseci
Ajd ako te ne mrzi izbaci gde si to procitao da je vlasnik 32 posto kapitala,vidim ostalo nisi komentarisao sto znaci da se slazes to oko cena fiksni,adsl,mobilni itd :D
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"02.12.2010. u 22:06 - pre 163 meseci
Ajd ako te ne mrzi izbaci gde si to procitao da je vlasnik 32 posto kapitala,vidim ostalo nisi komentarisao sto znaci da se slazes to oko cena fiksni,adsl,mobilni itd :D
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Nemci kupuju "Telekom Srbija"02.12.2010. u 22:09 - pre 163 meseci
Ajd ako te ne mrzi izbaci gde si to procitao da je vlasnik 32 posto kapitala,vidim ostalo nisi komentarisao sto znaci da se slazes to oko cena fiksni,adsl,mobilni itd :D


Sori nesto se bagovalo pa sam 3 puta jedno isto izbacio
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Nemci kupuju "Telekom Srbija"

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 76134 | Odgovora: 308 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.