Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[jQuery] Dobijanje vrednosti iz dinamicki kreiranih elemenata forme

[es] :: Javascript i AJAX :: [jQuery] Dobijanje vrednosti iz dinamicki kreiranih elemenata forme

[ Pregleda: 2369 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

johnnyc

Član broj: 175590
Poruke: 202
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon [jQuery] Dobijanje vrednosti iz dinamicki kreiranih elemenata forme04.03.2010. u 13:21 - pre 172 meseci
Pozdrav!

Pomocu jQueryja, klikom na jedan link, dinamicki dodajem elemente na web formu. Svaki dodati element ima jedinstven ID i NAME.

Zamina me, kako da kada kliknem misem na dodati element forme, da dobijem informaciju koji je ID (ili NAME) elementa na koji sam kliknuo.

Pokusavao sam sa varijantama tipa:

Code:

        $("input").click(function(event) {
            alert(event.target.id);
        });


... ali one mi ne vracaju nikakav rezultat... Kako da skript ne shvata da su dodati novi elementi na formu.

Da li mozete da mi pomognete kako da resim ovaj problem?

Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: [jQuery] Dobijanje vrednosti iz dinamicki kreiranih elemenata forme04.03.2010. u 13:36 - pre 172 meseci
jQuery.click() je prečica za jQuery.bind() i odnosi se samo na elemente prisutne u trenutku poziva funkcije. Ili postavi obradu događaja eksplicitno za nove elemente ili koristi jQuery.live().

Koristi neko okruženje za testiranje poput Firebug/WebInspector/... da uživo vidiš koji elementi imaju onclick. I još jedan savet, u obradi elementu možeš da pristupiš sa jQuery(this), nema potrebe da skačeš na event.target.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: [jQuery] Dobijanje vrednosti iz dinamicki kreiranih elemenata forme04.03.2010. u 13:39 - pre 172 meseci
Pa zar ti nije logično da ako ti bind-uješ taj event pre nego što dodaš neki element da to neće imati nikakvog efekta... Ako ti recimo na document.ready izvršiš taj kod koji si poslao, to će da važi samo za one elemente koji se trenutno nalaze na stranici, a za sve što posle dodaš mora ponovo da ide bind-ovanje tog događaja. Rešenje bi bilo da napraviš malu funkciju koja bi radila taj deo sa bind-ovanjem click event-a, a onda bi nju pozivao i na document.ready, ali i na svako ubacivanje dodatnih elemenata u tvoju formu.

edit: preteče me Goran. :) I naravno, kao što on i reče, live() metod je pravo rešenje.

[Ovu poruku je menjao Nikola Poša dana 04.03.2010. u 15:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

johnnyc

Član broj: 175590
Poruke: 202
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: [jQuery] Dobijanje vrednosti iz dinamicki kreiranih elemenata forme04.03.2010. u 14:34 - pre 172 meseci
hvala gospodo
:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: [jQuery] Dobijanje vrednosti iz dinamicki kreiranih elemenata forme

[ Pregleda: 2369 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.