Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MDI problem sa formama

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: MDI problem sa formama

[ Pregleda: 2575 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iggac
Igor Ceko

Član broj: 34086
Poruke: 67
*.dialup.blic.net.



Profil

icon MDI problem sa formama20.08.2006. u 11:17 - pre 214 meseci
Pozdrav svima,
e ovako imam Main MDIformu i na njoj postavljene neke komponente(DBGrid,Labels,Buttons,Edits itd). Problem je taj sto kada dinamicki kreiram MDIChild i pozovem ga sa Show metodom, sve komponente sa Main forme su mi iscrtane preko Child forme, tj kao da je (nekako) na Child formi odradjen "send to back". Child forma mi je aktivna i sve radi OK samo sto se komponente sa Main forme vide preko ovih na Child formi. Ima li neko drugo rjesenje osim onog "brute force" da sakrivam svaki put komponente sa Main forme kada pozivam Child formu???

Unapred hvala
The truth shall set you free
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: MDI problem sa formama20.08.2006. u 13:34 - pre 214 meseci
Zasto uopšte koristis Child formu? Napravi običnu formu koju ćeš pozvati sa FormX.ShowModal; Child ti treba, kada u isto vreme iznad glavne forme moraš da imaš više malih formi, da li je to slučaj u tvojoj aplikaciji?


Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

iggac
Igor Ceko

Član broj: 34086
Poruke: 67
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: MDI problem sa formama20.08.2006. u 17:27 - pre 214 meseci
Citat:
Zasto uopšte koristis Child formu?


Moja greska :). "Child" je samo ime klase koju je u stvari TForm i kojoj je Form Style podesen na fsMDIChild.

Citat:
Napravi običnu formu koju ćeš pozvati sa FormX.ShowModal

Ovo ne mogu koristiti jer pravim MDI aplikaciju tj. kao sto si naveo u zadnjoj recenici, potrebno mi je da u isto vreme mogu pokrenuti vise MDIChild formi ne glavoj MDIFormi, da bih mogao u sustini raditi u svim MDIChild formama takoreci paralelno tj. da jednu mogu minimizovati dok radim sa drugom itd. E sve sam ja to odradio ali posto na glavnoj MDIFormi imam komponente tipa TButton, TEdit, TDBGrid itd. imam VELIKI problem kada pozovem MDIChild forme sa Show jer su sve komponente sa MDIForme (glavne) iscrtane preko MDIChild formi tako da se ne vide one koje su na MDIChild formi.
U sustini pokusavam da ta MDIForma bude iscrtana preko tih komponenti (ako je to uopste moguce radeci sa MDI formama) ali istovremeno da mogu raditi sa vise MDIChild formi . Nadam se da je sada jasnije.

Ako postoji neko rjesenje molim vas da mi ga opisete.

p.s. koji event handler obradjuje dogadjaj kada minimizujem MDIChild formu 1. put?

Hvala

[Ovu poruku je menjao iggac dana 20.08.2006. u 20:49 GMT+1]
The truth shall set you free
 
Odgovor na temu

cognjen
Ognjen Calic
banja luka

Član broj: 45653
Poruke: 4
*.etfbl.net.



Profil

icon Re: MDI problem sa formama28.08.2006. u 09:56 - pre 214 meseci
Pozdrav
naime, ako imas mdi formu, koja ima childove, i childovi trebaju da sakriju glavnu formu, postavlja se pitanje sto ce ti sakrivene kontrole na glavnoj formi (ne mozes im pristupiti). Ako zelis da se vide, stavi panel na top glavne forme i sve kontrole koje treba da se vide stavi na panel, a ako te kontrole ne treba da se vide, onda im i nije mjesto na mdi formi, pogotovo ne na mjestu koje je kontejner za childove.
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.dsl.siol.net.



+1 Profil

icon Re: MDI problem sa formama28.08.2006. u 23:07 - pre 214 meseci
To u svakom slucaju ne sme da se desava. Na koji nacin kreiras child forme (daj kod)?
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: MDI problem sa formama

[ Pregleda: 2575 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.