Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

misterija IP conflicta

[es] :: Wireless :: misterija IP conflicta

[ Pregleda: 2134 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon misterija IP conflicta01.03.2010. u 14:01 - pre 171 meseci
Dakle imam misteriju jednu na mrezi, nije mi jasno o cemu se radi. Postoji AP (mikrotik), i na njega se kaci jedan drugar i njegov komsija u nasu lokalnu mrezu, preko wireless-a. Prvo je kod njih na krovu bio windows XP sa wireless karticom, a sad je TP-Link TL-WA500G.

Problem nastaje skoro istog momenta kako se nakace na AP. Svima nama na lokalnoj mrezi, izlazi IP conflict u windows-u, sa MAC adrese TP-Link rutera. Isto to se desavalo dok je XP masina bila gore. Virus nije. Sta se ovo desava?!
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.uns.ac.rs.



+54 Profil

icon Re: misterija IP conflicta01.03.2010. u 16:52 - pre 171 meseci
Verovatno je da dva uređaja na mreži imaju istu IP adresu.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: misterija IP conflicta01.03.2010. u 22:15 - pre 171 meseci
Ne nije to. To smo naravno odmah iskljucili kao mogucnost. A i nemoguce je, jer svih 15 racunara u LAN-u momentalno dobije IP conflict, i to sa MAC adrese rutera (bio to TP link ili XP racunar). Zona sumraka.
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: misterija IP conflicta02.03.2010. u 15:41 - pre 171 meseci
Hajde ovako da malo razlozimo:

IMAS MIKROTIK...

Na mikrotik se kace lokalni korisnici na neki interface: INTERFACE preko wirelessa ??
I taj komshija se kaci na taj isti INTERFACE... Samo on ima TL wa500g...

I onda windowsi od svih vas izbace greshku... A shta kaze komsijin windows.... I koliko ja znam i ruter i komshijin windows treba da dobiju po jednu adresu od DHCP... I te adrese su razlicite, a u ARP listi treba da se prikaze kao dve adrese vezane za istu MAC adresu... Dok DHCP leases treba da pokaze dve razlicite mac adrese (jedna od wa500g jedna od windows racunara...)

Znaci proveri konfiguraciju kod komshije da li on od mikrotika dobije adresu kako treba, i da li wa500g dobije adresu kako treba (osim ako wa 500 ne radi kao bridge...)

 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: misterija IP conflicta02.03.2010. u 19:07 - pre 171 meseci
Citat:
wlada_85
Na mikrotik se kace lokalni korisnici na neki interface: INTERFACE preko wirelessa ??
I taj komshija se kaci na taj isti INTERFACE... Samo on ima TL wa500g...


tako je. Prvobitno je kod njega na krovu bio racunar sa wireless karticom i XP-om, namesten bridge i to je to. To je tako radilo godinu dana bez problema. Kad je to pocelo da se desava, pomislili smo na viruse kod komsije ili na tom racunaru, pa smo ga zamenili sa TP-link-om, ali problem se nastavio. Naravno, racunari iza tog rutera na krovu, svi su formatirani i svi imaju azuran antivirus (kaspersky).

Citat:
wlada_85
I onda windowsi od svih vas izbace greshku... A shta kaze komsijin windows.... I koliko ja znam i ruter i komshijin windows treba da dobiju po jednu adresu od DHCP... I te adrese su razlicite, a u ARP listi treba da se prikaze kao dve adrese vezane za istu MAC adresu... Dok DHCP leases treba da pokaze dve razlicite mac adrese (jedna od wa500g jedna od windows racunara...)

Znaci proveri konfiguraciju kod komshije da li on od mikrotika dobije adresu kako treba, i da li wa500g dobije adresu kako treba (osim ako wa 500 ne radi kao bridge...)


tako je, cim se nakace na mrezu, mi svi ostali momentalno dobijemo IP conflict istovremeno. Nas 15 dobije IP conflict od njih 3 istovremeno. DHCP nije u funkciji, svima smo rucno fiksirali IP adrese. I tp-link ima fiksiranu IP adresu. I radi u bridge rezimu. Ovima tamo iza rutera ne izlazi IP conflict.
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: misterija IP conflicta09.03.2010. u 22:43 - pre 171 meseci
Mislim da taj tp link ruter maskira mac adrese tih racunara vezanih na njega... Pa se onda u sistemu pojavi da imash jednu mac adresu i tri IP adrese... ...

Probaj da podignesh DHCP server, nek mashina sama dodeli adrese.. Ako ti treba da adrese budu fiksne, onda u dhcp leases stavi staticke adrese i stavi da ip pool bude static only...


Ili probaj da TP link prebacish u AP mod... Onda i njemu upishi staticke ip adrese...


izvini na kasnom odgovoru....
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.cybercity.kladovonet.com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: misterija IP conflicta09.03.2010. u 23:51 - pre 171 meseci
Da niste negde u nekom switchu napravili neki loop....
Pogledaj u control panel>administrative tools>event viewer pod TCP sa kojom MAC adresom imas konflikt i nadjite tu mac adresu na mrezi.

Kako sam ja racumeo svi se kacite na jedan isti interfejs i ne bi trebalo da bude ovakvog problema sa mac konfliktom pogotovu sto je point to multipoint mreza
tako da iza svakog AP-a moze da bude i 1000 racunara.

Proverite na tom APu da nije mozda ukljucen neki mac cloning ili slicno jer to moze da zeza...

Poz
Dejan
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: misterija IP conflicta

[ Pregleda: 2134 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.