Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem Ultravnc Vista

[es] :: Windows aplikacije :: Problem Ultravnc Vista

[ Pregleda: 2838 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fprlja
Filip Prlja

Član broj: 234824
Poruke: 35
212.200.65.*



+6 Profil

icon Problem Ultravnc Vista18.02.2010. u 10:15 - pre 172 meseci
Pozdrav,
Imam sledeci problem:
Utvrdio sam da na Wisndosu koji imam: Vista SP2 nakon provere sa https://www.grc.com/x/portprobe=5900 (internet servis za proveru portova) da je port
stelthovan i kad je firewall ukljucen i kad je iskljucen, te pretpostavljam da je to razlog zasto nije moguce uspostaviti vezu izmedju dva udaljena racunara.

Windows Vista SP2
Kaspersky Internet Security 2010
Huawei E220 (HSDPA wireless modem) tj. 3G internet preko Telekoma
Postavke Windows firewalla su takodje proverene bez obzira sto je i on deaktiviran. Dodati su izuzeci za port 5900.

Servis https://www.grc.com/x/portprobe=5900 u svakom slucaju sa svim deaktiviranim firewall-ovima i dalje pokazuje da je port 5900 stealth isto i za port 80.

Imali neko iskustva sa slicnom konfiguracijom.

Unapred zahvaljujem na svim odgovorima.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista18.02.2010. u 10:26 - pre 172 meseci
Ako si otvorio port na na oba mesta (Windows firewall i KIS), ostaje mogućnost da neki ruter nije dobro otvoren. Da li imaš ruter tj kakav uopšte internet koristiš?
 
Odgovor na temu

despot77
despot77
Republika Srpska

Član broj: 147658
Poruke: 441



+14 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista19.02.2010. u 07:31 - pre 172 meseci
I ja mislim da trebaš provjeriti da li su portovi na ruteru otvoreni... ovdje imaš uputstvo za otvaranje portova na ruterima,... ja sam pomoću ovoga podesio još jedan port za torrent na privatnim trakerima, ovi iz telekoma podese samo jedan otvoren port koji obično nije u rasponu odgovarajućih za ove privatne trakere pa obično slijedi ban :)...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista19.02.2010. u 07:47 - pre 172 meseci
Prvi put čujem da provajder otvara portove na ruteru a i da privatni trekeri imaju neki raspon portova.
 
Odgovor na temu

despot77
despot77
Republika Srpska

Član broj: 147658
Poruke: 441



+14 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista19.02.2010. u 08:41 - pre 172 meseci
Pa možda se nismo dobro razumjeli, dobio sam HUAWEI MT882a od provajdera prilikom zasnivanja pretplatničkog odnosa, na kome je bio otvoren samo jedan port (to je kao zbog sigurnosti korisnika)... na jednom privatnom trakeru da bi ga mogao koristiti treba imati otvoren port koji je između xxxxx i yyyyy (da ne navodim sad tačno), kod mene je bio otvoren neki koji je bio izvan tog raspona pa sam ja otvorio još jedan pomoću onog gore sajta što sam naveo i naravno podesio taj novotvoreni port na torrent klijentu...
Ponudio sam čovjeku taj link da za svoj ruter otvori port 5900 koji mu je potreban, sve je detaljno objašnjeno...
Inače, nisam ja sad neki profi, naprotiv, ali uspijem ponekad i sam riješiti neku zavrzlamu :)
 
Odgovor na temu

fprlja
Filip Prlja

Član broj: 234824
Poruke: 35
212.200.65.*



+6 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista19.02.2010. u 10:48 - pre 172 meseci
Hvala na odgovorima,
pogledao sam na preporucenoj stranici za svaki slucaj da li je izlistan moj modem ali nije.
Problem je kao sto sam vec rekao sto ja ne koristim klasican ruter i adsl vezu, vec idem preko UMTS tj. 3G Internet Telekoma, a modem je naravno
bezicni Huawei E200 HSDPA/UMTS. Ne verujem da ima uopste podesavanje portova. Obzirom da je proverom portova preko datog online servisa i port 80 u modu stealth sumnjam da je blokada do Telekoma. Licno mislim, obzirom da se KAspersky integrise duboko u sistem da podesavanja ostaju aktivna iako se iskljuci, no ovo je u domenu nagadjnja.
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista19.02.2010. u 11:20 - pre 172 meseci
Da li si probao da aplikaciju (UltraVnc) dodas kao izuzetak na oba racunara, znaci i na Win Firewall i na Kasperskom, da joj dozvolis oba smera komunikacije. Drugo, ako si siguran da je do antivirusa, probaj da prebacis celu nadjenu mrezu (Internet) u Safe opciju. Iako je ovo losa praksa, barem ces videti da li tako radi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista19.02.2010. u 11:53 - pre 172 meseci
Nisam pažljivo pogledao prvu poruku, sada je sve jasno. Naravno da port nije otvoren, koliko znam uz mobilni internet se ne dobijaju javne adrese pa ni portovi nisu otvoreni. Moguće je da bi Hamachi pomogao ali je najlakše rešenje da koristiš TeamViewer koji radi bez obzira gde i kako si povezan. Njime možeš da pristupiš kompu bilo koliko da je zavučen u lokalnoj mreži. ;)
Citat:
despot77: Pa možda se nismo dobro razumjeli, dobio sam HUAWEI MT882a od provajdera prilikom zasnivanja pretplatničkog odnosa, na kome je bio otvoren samo jedan port (to je kao zbog sigurnosti korisnika)...
Jedino ako se neko od njih igrao, nema logike da se portovi otvaraju jer niko ne može da zna koji će program da koristi koji port (naročito zbog često prisutne opcije da ga program proizvoljno odredi) niti na kojoj lan adresi će da bude neki komp. Zato su u startu portovi zatvoreni pa svako po potrebi forvarduje neki port na neku IP adresu. Drugi deo je OK, moguće je da trekeri odrede opseg portova iz bilo kog razloga, uglavnom su to oni koje je teže kontrolisati. ;)
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista19.02.2010. u 12:08 - pre 172 meseci
Samo da dodam, i LogMeIn je prilicno dobar i ne pravi probleme prilikom povezivanja. Mi ga koristimo u firmi zajedno sa FSecure antivirusom. Odmah po paljenju iskace upozorenje da aplikacija zeli da ode na internet i nakon dopustanja vise ne pravi problem.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista19.02.2010. u 13:39 - pre 172 meseci
Da li LogMeIn traži otvoren port ili ide svojim putem? Vidim da imaju i Hamachi varijantu pa mi deluje da je to neko rešenje ... ako je free. TeamViewer je free pa u svakom slučaju može da pođe od njega.
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista19.02.2010. u 16:52 - pre 172 meseci
Ide svojim putem

Posebno sto mi se svidja je korisnicki interfejs, gde tacno vidis sve racunare kao i podatke vezane za njih (aktivnosti, vreme na mrezi itd). U situacijama kad je slabiji protok, dovoljno je 'pametan' da se prilagodi i sasvim pristojno radi i sa GPRS vezom (skoro kao dial-up). Imam nekoliko servera u firmi i klijente koji su povezani VPN mrezom. Na nekim mestima ubacujem 3G Telenor modeme jer nema mogucnosti za WiFi ili ADSL, koji nemaju izlaz na Internet vec ih prebacujem na VPN, interesantna stvar je sto on (LogMeIn) sam se povezuje na glavni server i odatle vuce izlaz na Internet, bez ikakvog podesavanja.

 
Odgovor na temu

fprlja
Filip Prlja

Član broj: 234824
Poruke: 35
212.200.65.*



+6 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista19.02.2010. u 17:17 - pre 172 meseci
Upravo je temaviewer inicirao potragu za drugim resenjima i iz nekoliko razloga sam hteo da koristim upravo ultravnc. 1. Koliko znam, ako se ne varam, Ultravnc ne ide preko posrednicokg (udaljenog) servera u vlasnistvu i pod kontrolom trecih lica. 2. Za neka koriscenja nisam bio siguran da li potpadaju pod kategoriju komercijalnih.

Uglavnom mislim da je problem 3g internet telekoma, kao sto sam video na odredjenim temama ovog foruma. Hvala jos jednom, locirao sam sta je problem tako da cu znati za dalje.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista19.02.2010. u 18:08 - pre 172 meseci
Nema drugog rešenja, da bi sa strane došao do kompa koji dobija privatnu IP adresu, mora ovako. Jedino da ideš kontrasmerom, pod uslovom da je remote ipak na javnoj adresi. Ako su oba na 3G, onda je ovo jedino.
 
Odgovor na temu

fprlja
Filip Prlja

Član broj: 234824
Poruke: 35
212.200.65.*



+6 Profil

icon Re: Problem Ultravnc Vista04.03.2010. u 21:30 - pre 172 meseci
Hteo bih jos jednom da se zahvalim forumasima na pomoci. Inicijalni problem je resen. U pitanju je bilo uspostavljanje udaljenog (remote) video nadzora preko interneta. Konkretno kamera se nalazi na strani Telekom Srbija 3g neta, a udaljeni sistem na adsl konekciji drugog provajdera sa dinamickim ip adresama. Pomocu Teamviewera i vpn konekcije je moguce omoguciti odgovarajucem softveru da uspostavi vezu do kamere. Posto je bilo reci i o komercijalnoj upotrebi, ako neko bas zeli potpunu kontrolu moze pokusati sledece resenje. Za medijator server uzeti openproject server mojako, a za klijente iskoristiti hamachi koji je sada kupljen od komapnije logmein.com . logmein.com project i teamviewer u principu obezbedjuju iste usluge.
Vise informacija na stranici: http://mojako.org/
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Problem Ultravnc Vista

[ Pregleda: 2838 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.