Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stampac, apsolutni pocetnik, pomoc oko izbora

[es] :: Ostali hardver :: Stampac, apsolutni pocetnik, pomoc oko izbora

[ Pregleda: 3541 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
109.93.108.*



+111 Profil

icon Stampac, apsolutni pocetnik, pomoc oko izbora18.02.2010. u 00:01 - pre 171 meseci
Potreban mi je stampac, prvenstveno za stampanje teksta, 0-100 stranica mesecno, vise ne sigurno. Takodje, stampao bih grafiku, klipart tipa obavezno u boji (logoi i sl.), ne velikog formata i ne u velikoj kolicini.

Posto do sada, u zivotu, nisam odstampao vise od 10 stranica, prvenstveno me interesuje koji bi stampac odgovarao ovim potrebama, da li bi i inkjet mogao da zadovolji ili bi mi bio potreban laserski.

Drugo, ako moze ink jet sve ovo, interesuje me koji od sledecih modela koje sam pronasao na netu i nekim prodavnicama je najbolji.
A ovo najbolji se odnosi redom: na broj strana koje moze da odstampa sa pocetnim punjenjem, cenu i lakocu dopune, ketridza ili kako vec to sve ide, kvalitet stampe u boji, kvalitet stampe crno, cena stampaca u odnosu na kvalitet.

Modeli: HP Deskjet D1660, HP DeskJet D2660, HP Photosmart D1560, HP Deskjet D4260,
LEXMARK Z2320,
Canon Pixma IP1900, CANON PIXMA IP2600, Canon Pixma MP140,
EPSON Stylus D120, EPSON MFP STULYS SX105.
Ako postoji jos neki, javite.

Cene svih navedenih se krecu od 3000 do 5500din.

Trece, nekima ce liciti na gluposti ili u najboljem slucaju triviju, ali moram da pitam: da li je moguce stampati (navedenim stampacima) na papirima raznih boja, da li je moguce stampati na crnom papiru, ako uopste postoji? Kako nastaju problemi sa zapeklim kertridzima, o kome svi pricaju?

Dakle 1. lasersi vs inkjet za navedene potrebe; 2. ako inkjet (moze) onda koji od ovih modela je najbolji po navedenom kriterijumu; 3. trivija.

Hvala, unapred.

 
Odgovor na temu

klaric75
Aleksandar
Mlađi referent za nezaposlenost
So

Član broj: 75501
Poruke: 113
77.46.179.*



Profil

icon Re: Stampac, apsolutni pocetnik, pomoc oko izbora18.02.2010. u 07:57 - pre 171 meseci
Uf..gori si nego ja nekada.
Isto tako sam se držao nekih pročitanih stvari i benčmarka ali.....
Moje iskustvo mi kaže (uzeo sam HP primerak-inkjet naravno), da je kvalitet štampe izvrstan (štapmpao nekoliko fotografija na foto papiru), dopuna kertridža je veoma laka tako da deca od 7 godina bez problema to rade.
Dopune farbi su jeftine za HP, može da se štampa na bilo kom papiru, a farba se zapeče ako dosta dugo ne koristiš štampač koji se nalazi blizu izvora toplote (grejanje neko).
U svakom slučaju, bez nekih preteranih slušanja raznoraznih saveta, ovo što si ti rekao da ti treba, uđi u radnju i kupi neki primerak HP Inkjet-a (cene su oko 3.300-3.900 din).
Canon je takođe dobar, ali su izgleda napravili foru da ne možeš dopunjavati kertridž nego kupiti novi što je mnogo više novca nego dopuna.
Lexmark je prilično jeftin ali ne bih ti preporučio zbog cene održavanja.
Ipak, bilo kako bilo.......za tvoje potreba..neki HP inkjet , laser NE.
Poz
Jedan razgovor sa mudrim čovekom vredi više od meseci učenja iz knjige
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+111 Profil

icon Re: Stampac, apsolutni pocetnik, pomoc oko izbora29.06.2010. u 21:25 - pre 167 meseci
Kupih HP Deskjet D1660 po ceni od 3300 din. NIsam odstampao ni 20 strana nestalo mi je boje u crnom kertridzu.
Naravno pitao sam prodavca, kada sam kupovao, da li je moguce dopunjavati kertridze, on mi rekao naravno da je moguce... Nisam ni hteo da se zalim zbog praznog kertridza, medjutim kada sam se raspitivao gde da dopunim kertridz, rekose mi da nije moguce, tj. da su male sanse da stampac prepozna kertridz posle dopune... Nazovem kol centar prodavnice(pobedapobeda) gde sam kupio racunar, objasnim celu situaciju, oni me upute na servis uvoznika (druga firma), naravo posto nije nista u kvaru, oni me vrate na prodavca. Ponovno objasnim i rekose mi da im kazem koji je prodavac u pitanju pa da ga kazne...sto mene nije zanimalo. Nasao sam kertridz snizeno 1200din, sto mu dodje 6din po strani ako zaista i odstampa tih 200, a stampanje sa usb-a je nekih 2-3din po strani u kopirnicama.

Tako da, ako neko kupuje stampac, neka razmisli da li mu je zaista potreban i neka se dobro raspita.
 
Odgovor na temu

savgardns
Novi Sad

Član broj: 34957
Poruke: 339
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: www.nanoprobe.co.rs


+7 Profil

icon Re: Stampac, apsolutni pocetnik, pomoc oko izbora30.06.2010. u 09:27 - pre 167 meseci
Mislim da se Canonovi stampaci ovih dana, barem sto se refila tice, najvise isplate. Ali i HP nisu losi, pogotovo ako cuvas garniture kertridza koje si kupio. Naime, kod nekih HP (pa cak i kod LEXa) se pamte serijski brojevi poslednjih 2-3 kertridza, pa kada skupis dovoljno, mozes bez problema da refilujes, jer kada stavis dva nova on zaboravi treci stari, koji dopunis i pokaze ti pun nivo mastila na njemu. Da li to radi kod ovog tvog ne znam. Nemoj bacati stare, pa kada nakupis 2,3 para probaj...
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Stampac, apsolutni pocetnik, pomoc oko izbora30.06.2010. u 17:15 - pre 167 meseci
@cozi

Većina ketridža može ppo proiuvođaču da odštampa oko 170 stranica. E sad ti 170 strana zači tekst A4 format ali ispisan samo do trećine stranice što mu onda dođe oko 57 strana teksta A4 ako se tome doda neka fotografija ond asi dobro i prošao:)

Što se tiče punjenja i da to mogu i mala deca to je glupost. Jer swe ljudima dešava da odnesu u radnju za punjenje ketridža (refilovanje) i da im bolidi nabiju vazduh u ketridž pa kad on "pukne" tj. kad počne da štampa boja se razlije po štampaču.

Garanciju za ketridž koji je punjen automatski gubiš a što je još gor egubiš i garanciju na štampač
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Stampac, apsolutni pocetnik, pomoc oko izbora02.07.2010. u 08:15 - pre 167 meseci
HP-ovi su na prvom mestu,može i Canon.Izbegavaj Epson i Lexmark jer su u zadnje vreme izbacili dosta modela
čiji kertridži ne mogu da se dopunjavaju nego moraju novi da se uzimaju-što nije baš ekonomično.
Laserski su pouzdaniji ali su dosta skuplji i cena reciklaže je dosta veća..
 
Odgovor na temu

gaginss
nigde
Novi Sad

Član broj: 254208
Poruke: 10
*.wimax.verat.net.



Profil

icon Re: Stampac, apsolutni pocetnik, pomoc oko izbora17.08.2010. u 11:51 - pre 165 meseci
Treba mi mala pomoć od vas.
Imam STampac HP D1400 serije i otišao mu je sunđer.

Dali neko moze da mi kaže koja vrsta sunđera se nalazi unutra?
Jel mogu samo da zamnim suđer, nalijem boju i teraj dalje?

I naravno koja je na bezbolnija metoda da se kertridž otvori?

Hvala unapred.

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Stampac, apsolutni pocetnik, pomoc oko izbora

[ Pregleda: 3541 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.