Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor "alata" u izradi sajta

[es] :: Web razvoj :: Izbor "alata" u izradi sajta

[ Pregleda: 1630 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
91.148.84.*



+18 Profil

icon Izbor "alata" u izradi sajta12.02.2010. u 11:18 - pre 172 meseci
Pozdrav svima...

Zamolio bih iskusne kolege da me posavetuju oko izbora programa za izradu sajtova.
Dosta sam citao po net-u i ovde po forumu u vezi raznih alata.
Interesuje me koja je po vama najbolja kombinacija za izradu sajtova.

Video sam da vecina koristi Adobe Dreamweaver - DW.
Da li koristite photoshop, fireworks, flash itd.???
Citao sam na forumu da se dizaj radi u phtoshopu pa se "doteruje" u DW. Da li je to zastareli nacin ili...
Da li dugmice, meni radite iskljucivo u CSS-u ili u nekom drugom programu???

Unapred hvala svima....



 
Odgovor na temu

cedenele
Nenad Todorovic
sluzbenik
Cuprija

Član broj: 79882
Poruke: 60
109.93.64.*

Sajt: klikprodaja.com


Profil

icon Re: Izbor "alata" u izradi sajta13.02.2010. u 10:20 - pre 172 meseci
Ovaj nije loš .. ja ga koristim .. ali ostale probam pa i kombinujem izmedju hjih
http://download.cnet.com/AceHT...are/3000-10247_4-10014527.html
Nema nekog pravila sem osnovnog da se mora znati malo html ... nekih 50 tagova... za rad sa prezentacijama

http://www.portalalfa.com/1/Html/uvod.htm

Meni je bitno da ne kucam tagove i uglavnom trazim programe koji ce taj deo da me zamene a ne da mi totalno naprave novu stranicu .. jer kazu svi , to nije dobro za pretrazivace i kasniju vidljivost neke strane.

Meni je osnova svake strane"kopirana" ali se mora ralikovati sadrzaj tagova ( ponekad )
http://www.metatags.org/examples_making_meta_tags

Posle je samo igra .. a kroz igru i ucenje .. mislim i na dizajn i na doterivanje.
Ne falim se ... ali mislim da je delotvoran ovaj način
Za osnovu mi je trebalo 1 dan ukupno da pokazem neukom prijatelju da napravi prvu stranu - tagovi ( sta je bitno sta ne ) prebacivanje sajta , rangiranje na google .. i tako to - ubrzan kurs.
U startu mu je to bilo puno .. ali se igrao sa onim sto zna .. i kreirao sopstvene stranice vrlo brzo bez moje pomoci.
Problem je posle da se sto pre to i vidi na inetrnetu i da to neko pronadje .. a tu se ukocio .
Pa ja bi se na njegovom mestu zbunio .. jer o tom SEO
(http://en.wikipedia.org/wiki/Search_engine_optimization )
ima tone materijala " kako " do prvog mesta u pretrazivacima.
Ja koristim nekoliko "caka" sto mislim da su dobre za to .. al da ne rasplinjujem pricu.
Svi na netu pricaju da "proste" strane .. jednostavne .. tacno definisane imaju najviše uspeha.
Ja se toga drzim i izbegavam flash,css i sve preko 100 kb od kreirane stranice
E sada to i nije toliko lepo " izgled " a ni profesionalno al na odredjena pitanja pretrage kroz google nadjem se u prvih 15 .
Da li je vazno posle rangiranja na google -u, doterivati stranicu , da bude lepša - profesionalnija ( sto se radi tim gore pomenutim programima ) to je pitanje .. ( ja za to nemam vremena).
Vodim racuna da neko pronadje stranicu kucajuci odredjene reci koje mislim da bi taj kucao kada to trazi .

Poz

Bila mi je meil adresa ovde
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
91.148.90.*



+18 Profil

icon Re: Izbor "alata" u izradi sajta16.02.2010. u 12:44 - pre 172 meseci
Uuuuu super, hvala na odgovoru...baš je iscrpan i pre svega dobar odgovor :)

Samo još nešto, da li koristiš neke template-e u izradi???

Hvala.
 
Odgovor na temu

cedenele
Nenad Todorovic
sluzbenik
Cuprija

Član broj: 79882
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: klikprodaja.com


Profil

icon Re: Izbor "alata" u izradi sajta17.02.2010. u 09:30 - pre 172 meseci
Pa može da se koristi template-e ( osnova ) ali pregledom unutrašnjosti gotove osnove , koju skineš sa interneta, ponekad imaš dosta stvari da sam modifikuješ iznutra . Na prvi pogled te neki teplate oduševi i misliš... sada ovaj cu da radim .. ono prodje neko vreme pa pocneš da se premišljaš ( kao nešto mu fali ) .. mislim tako je kod mene i odustajem . Ima po netu dosta toga ali ja sam samo to konstatovao. E sada interaktivni teplate kao neko treba da se registruje , glasa , chatuje na sajtu ... su dosta komplikovani ali ne neizvodljivi.
Osnovu .. može svako napraviti po želji ili modifikovati tudju. Kako je za sve akcije potrebno vreme , treba odabrati ( bar po meni ) najednostavnije rešenje koje se može oblikovati a da ne izgubi ono što je svojstveno svim prezenatacijama uopšte. To se odnosi na laku preglednost, brzo učitavanje, sredjenost informacija i linkova i td. Ja predstavljam jednog od korisnika interneta koji , kada naidje na prepuno podataka na strani , mrdalica , banera i sl.. bežim ko od kuge , dok za druge verovatno to ima neki efekat. Slično razmišljanje imam i o facebooku ..preterano bombardovanje različitim stvarima i opcijama.Tolika interaktivnost me zbunjuje ( pišem o izgledu ) dok novi Buzz
kao deo gmail-a radi to isto i deluje mi nenapadno.
Sve u svemu, izbor template-a može da privuče ili otera korisnika interneta a tu prevashodno treba voditi računa o ciljnoj populaciji , odnosno godištu za koga se sajt pravi. U skorije vreme mi pada na pamet poredjenje novinskih časopisa , Blic Pres Kurir i td.. Ti ljudi znaju kako i šta pali na prvoj starni i kolika slova treba da budu da bi neko kupio novine. Takav raspored treba ( možda ) prepisati za teplate koji prolazi !!!?
Skoro svi spoljašnji izgledi stranica koji se nalaze na internetu mogu se iskopirati i postaviti za osnovu - template.
Pisao sam malo opšrinije jer smatram da može pomoći ovaj odgovor i drugima kao i tebi. Normalno , neko ne mora da se složi sa mojim stavovima i tu se ogradjujem .
Osnovno je da probaš .. bilo šta da postaviš na internet pa ono posle počne da vuče i da te tera da sam smišljaš svoje osnove.
Baci se na posao
Bila mi je meil adresa ovde
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
109.106.251.*



+18 Profil

icon Re: Izbor "alata" u izradi sajta22.02.2010. u 18:32 - pre 172 meseci
Hvala jos jednom na odgovoru...mislim da ce i drugima koristiti...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Izbor "alata" u izradi sajta

[ Pregleda: 1630 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.