Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemogu da se vide racunari u Network Neigborhood iako normalno komuniciraju..

[es] :: SOHO Networking :: Nemogu da se vide racunari u Network Neigborhood iako normalno komuniciraju..

[ Pregleda: 3112 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Nemogu da se vide racunari u Network Neigborhood iako normalno komuniciraju..11.02.2010. u 15:07 - pre 172 meseci
Imam 4 racunara u mrezi..
Na svima je Win XP i svi su u istom segmentu mreze i na istoj Workgroupi.

Jedan racunar koristim kao server i na njemu je sarovan internet i svi
ostali racunari normalno kupe sa njega net (on je default gateway na svim racunarima)

Znaci to savrseno radi i oni komuniciraju sa serverom najnormalnije..
Druga stvar.. postavio sam LAN Messanger i on savrseno radi u LAN-u i svi se racunari vide medjusobno na Messangeru.

Evo problema.. nevide se racunari u Network Neigborhood !
Nemogu im pristupiti ni sa Start > Run \\ImeRacunara

Imao sam virus u mrezi i mislim da mi je to on napravio..
Na koji nacin ovo mogu da rijesim ??
 
Odgovor na temu

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
*.1.14.vie.surfer.at.



+1 Profil

icon Re: Nemogu da se vide racunari u Network Neigborhood iako normalno komuniciraju..11.02.2010. u 18:34 - pre 172 meseci
Probaj da pokrenes networking wizard na svakom kompjuteru posebno. Samo sto ces na glavnom kompu da izaberes opciju da se on direktno povezuje na net,a na ostalim izaberes opciju da se povezuju preko drugog kompjutera,IP adrese postavi na automatski. Trebalo bi da ti proradi.
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Nemogu da se vide racunari u Network Neigborhood iako normalno komuniciraju..01.11.2010. u 09:44 - pre 163 meseci
Rijesio sam problem nedugo nakon postavljanja ove moje teme a zaboravio sam napisati kako sam rijesio...
Marko87, vjeruj to sam sve uradio i nije islo....

Evo rjesenja, posto mi je kao gateway sluzio racunar koji je imao sharovan internet i on je bio stavljen na svim racunarima u mrezi kao gateway , a na njemu je bio Zone Alarm podesen kao firewall... i kad sam promijenio Firewall pojavili su se svi racunari na mrezi i od tad su se svi vidili medjusobno !!!!!!!

U cemu je fora , nerazumijem , jer je taj firewall bio na gateway racunaru , zasto se ostali racunari nisu vidjeli medjusobno ako su u istom segmentu mreze, OK bi bilo da su u drugom segmentu mreze pa da bez Gateway-a od nekog rutera koji spaja te dvije mreze ne bi se mogli vidjeti... ali sta je ovdje konkretno bio problem to sto se meni desilo u ovom slucaju ???

Inace, taj server koji je bio gateway vise nije aktivan sad koristim router kao gateway..
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Nemogu da se vide racunari u Network Neigborhood iako normalno komuniciraju..

[ Pregleda: 3112 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.