Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi

[es] :: Windows mreže :: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi

[ Pregleda: 6186 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TheMan
Deda Mraz

Član broj: 55181
Poruke: 6
*.pmlucas.com.



Profil

icon Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi11.04.2005. u 17:02 - pre 231 meseci
Mreza sadrzi racunare sa 2000 i XP OS.
Racunari sa XP se ne vide u mrezi?
kada se racunari restatuju(XP) vide se jedno odredjeno vreme ~1 sat i onda nestanu.
What to do?
 
Odgovor na temu

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi12.04.2005. u 10:00 - pre 231 meseci
jel imas kakav switch u toj mrezi?...mozd ati on nije dobar
 
Odgovor na temu

DeX-Force
Beograd

Član broj: 37831
Poruke: 324



Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi14.11.2005. u 11:33 - pre 224 meseci
Ovo je stalan problem sa Windowsom XP od kada postoji, mora da postoji neko resenje, meni se to uvek desavalo kada je vise racunara umrezeno u obicnu mrezu sa jednakim pravima bez servera, dakle samo preko switcha ili cak i ranije na nekoj staroj BNC mrezi bez switcha, potpuno isto se desavalo. Naravno kada se ti racunari pridruze nekom domen serveru onda se to vise ne desava.

Kao da postoji neki delay u toj "Home mrezi" koji kada istekne, racunar se ne vidi vise u mrezi mada mu se i dalje moze pristupiti direktno \\ime_racunara\ i to radi, samo se ne vidi na "Entire Network".

Ima li resenja za ovo?

 
Odgovor na temu

Buvche
Goran Stojanovski
Macedonia

Član broj: 74494
Poruke: 9
62.162.197.*



Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi15.11.2005. u 19:44 - pre 224 meseci
Daj poveke informacii, Kolkava e mrezata, Serveri, Internet??
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi16.11.2005. u 10:52 - pre 224 meseci
Ovo i mene muči, da li zna neko odgovor? Mislim, kapiram samo da je workgroup mreža bez servera u suštini peer-2-peer, znači svako svakom šalje requeste, i tu može neki problem da se javi. Ali rešenje??
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

DeX-Force
Beograd

Član broj: 37831
Poruke: 324



Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi20.11.2005. u 20:51 - pre 224 meseci

Isto mi se desavalo uvek u workgorup mrezi, dakle i sa 4 racunara u BNC mrezi ili sa 10 racunara preko Switcha, ista prica. I tako ja zivim sa tim od kad postoji Win XP u svim verzijama i sa bilo kojim Service Pack-om ili bez njega.

Pretpostavljam da se ovo desava svima jer se meni desavalo u svim varijantama na svim racunarima i u svim mogucim vrstama mreze bez servera.

Mozda i nema resenja, mozda je Microsoft predvideo da mora da se kupi server cim imas preko 3 racunara i ako neces da te "slucajno" nestajanje racunara nervira :)

 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi21.11.2005. u 08:37 - pre 224 meseci
Mislim da bi pravo rešenje bilo podizanje WINS servera.
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

DeX-Force
Beograd

Član broj: 37831
Poruke: 324



Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi22.11.2005. u 08:02 - pre 224 meseci
Ali za to je ipak potreban server, a to nije resenje ovog problema, pitanje je kako to da radi bez servera :)

 
Odgovor na temu

schwarzmiller

Član broj: 74451
Poruke: 5
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi22.11.2005. u 14:20 - pre 224 meseci
Ma kakav server za workgroup. Dali ste sigurni da ste stavili Fixne ip adrese. Ako nisu onda vindoze pokusava da obnovi adrese od dhcp-a koji ne postoji, pa onda ide ona procedura dodele APIPE itd... itd... Postoji onaj default leased period pre obnove adrese 169....(APIPE)
Izvinjavam se sto pisem ovako skraceno bez puno informacija al sam u zurbi a hteo bih da pomognem (ljubi me majka)
Ja imam preko 30 u workgrup sa fixnim, swich na swich, NAT linux itd... and there is no problems with workgroup.
 
Odgovor na temu

DeX-Force
Beograd

Član broj: 37831
Poruke: 324



Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi23.11.2005. u 08:11 - pre 223 meseci
Ne bih rekao da je to problem, izgleda da nisi imao vremena ni da procitas ovu temu... :)

Racunari normalno rade u mrezi samo nestaje njihova ikonica u "My Network places\View Workgroup Computers" a oni su i dalje tu i moze im se pristupiti ako se ukuca adresa racunara u Adress Baru - "\\racunar\"

Mislim da sam probao i sa fiksnim IP adresama i da se desava isto. I mislim da to nema nikakve veze sa nestajanjem ikonice racunara, jer kao sto rekoh mreza na svim racunarima radi.

 
Odgovor na temu

dmax
Dejan Matijević
IT Network Manager, Celebrity Cruises
Worldwide || Temerin

Član broj: 67686
Poruke: 170
*.univerexport.co.yu.



+28 Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi24.11.2005. u 08:29 - pre 223 meseci
I kod mene je slicna situacija. Imamo na svim segmentima WINS i uglavnom 98 i XP. Svi se vide po imenu i sve radi, ali u XP ne prikazuje 98 u Network Places.
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.rb-163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi24.11.2005. u 13:53 - pre 223 meseci
Imao sam i ja ovaj problem. Cak sam i ovdje postao... Koliko se sjecam u pitanju je problem sa LMB (Local Master Browser). Potrazi malo starije postove

Problem sam rijesio sa SUSE i WINS serverom.
 
Odgovor na temu

schwarzmiller

Član broj: 74451
Poruke: 5
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi24.11.2005. u 14:40 - pre 223 meseci
Hmm... Sve mogoče za kaj ne...?

A recite mi dali ste probali da promenite DEFAULT ime radne grupe u neku drugu (koja ce biti ista kod svih naravno). Mislim na to da promenite ime WORKGROUP u nesto drugo?

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Ne vidi mi klijentske racunare sa XP OS u mrezi

[ Pregleda: 6186 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.