Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?

[es] :: VoIP :: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 30640 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

josko@
Aleksandar Jošić
www.quad.rs
Beograd

Član broj: 31965
Poruke: 16
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?26.03.2010. u 12:05 - pre 171 meseci
sređeno sve hvala svakako ovih dana ću napisati detaljnije uputstvo, kako bi i šta trebalo izgledati u odnosu Asterisk IP Centrix za ostale mučenike koji će pokušati isto. I trebaće mi mala pomoć oko konteksta za izdvajanje DID.... Hvala svakako..
 
Odgovor na temu

nedjas

Član broj: 256976
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?09.04.2010. u 19:12 - pre 170 meseci
Cao,

trebala bi mi mala pomoc ako je moguce. nekako sam se iyborio da dobijem sip trunk prema telekomu, medjutim ni na 3cx ni na asterisku ne mogu da napravim sip trunk... pomalo se i osecam glupo :). da li bi mi neko mogao pomoci sa nekim savetom ili uputstvom....

hvala

Nedja
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.44.*



+101 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?14.04.2010. u 11:59 - pre 170 meseci
^ Prethodna strana, moj poslednji post.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?06.07.2010. u 00:16 - pre 167 meseci
Oce li neko da kaze koliko kosta IPCentrex i kako si nedjas "izborio" SIP trunk? Mozemo li i mi smrtnici da ga "izborimo"? ;)
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
2001:470:9da5:.*



+101 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?06.07.2010. u 00:20 - pre 167 meseci
Nije dostupan fizickim licima jos... Osim na par mesta gde je infrastruktura tako uradjena da drugog nacina pristupa i nema ( npr. belville naselje u Bg-u.)...


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?06.07.2010. u 00:52 - pre 167 meseci
optix, hvala.
Kad sam rekao "nama smrtnicima" nisam mislio na fizicka lica, nego na nas kojima Radujko nije brat od muske tetke i sl., sve jedno da li smo fizicka ili pravna lica.

Ono sto me nervira je sto na sajtu telekoma moras da kopas satima da bi nasao gde se spominje IP Centrex, a i kada ga nadjes - nema cene. Kao da je to drzavna tajna. A verovatno i jeste.
Kao sto ne mozes da dobijes 0900 broj niti gde pise koliko kosta, tako verovatno i za ovo.

http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
2001:470:9dd5:.*



+101 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?06.07.2010. u 09:17 - pre 167 meseci
Zaboravi sajt telekoma... Obrati se direkciji za biznis korisnike, dodelice ti (firmi) account manager-a, pa sa njim vidi sve uslove i cene. Nije tajna.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

provalia
Smederevo

Član broj: 157258
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?05.10.2010. u 07:34 - pre 164 meseci
Jel može neko da mi pošalje cenovnik i prezentaciju? Zvao sam i slao faxove i poruke ali nema šanse da dodjem do nekih informacija.
have a nice day
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?05.10.2010. u 21:09 - pre 164 meseci
Prezentacija usluge "BizFon" i cenovnik se može dobiti na više načina:

• slanjem faksa na broj 011/3333-818, Korisničkog servisa za biznis korisnike Telekoma Srbija
• slanjem e-maila na adresu [email protected], ukoliko se radi o postojećem biznis korisniku ili na adresu [email protected], ukoliko se radi o novom biznis korisniku
• slanjem pisma na adresu: Bulevar kralja Aleksandra 84/II, 11000 Beograd, sa naznakom "Za Korisnički servis za biznis korisnike" ili
• dolaskom u korisnički centar za biznis korisnike



Kako biste dobili odgovor na vaš zahtev, potrebno je da navedete podatke o pravnom licu (biznis korisniku).
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?05.10.2010. u 21:12 - pre 164 meseci
nije li logichno da uslovi/cene budu dostupne negde javno kao komperativni osnov ? mozda kao 1st price ?
pa onda dalje idu priche a ne ovako .. ako vas zanima vi pitajte ... pa valjda ako prodajte oglasite ...
fuj !
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?05.10.2010. u 22:34 - pre 164 meseci
Cist marksizam-lenjinizam. Kad bi reko javno koliko kosta, verovatno bi ga poslali prvim vozom za Sibir.
Nije umro komunizam u Srbiji jos uvek. I posle neko kaze da ne treba da se privatizuje Telekom.... ccc
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Matarese
Beograd

Član broj: 151251
Poruke: 115
*.co.uk
Via: [es] mailing liste

Jabber: matarese@elitesecurity.org


+12 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?05.10.2010. u 22:42 - pre 164 meseci
>
Posalji private poruku ORCA2.
Gledajuci koliko se trudi - verovatno ces sve da dobijes direktno na mail.
Same sht - different day ;)
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?05.10.2010. u 22:58 - pre 164 meseci
Ne pada mi napamet da budem saucesnik Telekoma u protivzakonitoj semi kojom je moguce da istu uslugu prodaju po razlicitoj ceni razlicitim (na zalost samo pravnim) licima.
Danas su valjda usvojili Zakon o zastiti potrosaca. Bilo bi glupo da nema clan koji kaze da cene svih usluga moraju da budu javne i ponudjene pod istim uslovima svim ucesnicima na trzistu.
Uostalom, mene ne interesuje IP Centrex, nego SIP trunk. Ali doci ce i to, polako...
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

josko@
Aleksandar Jošić
www.quad.rs
Beograd

Član broj: 31965
Poruke: 16
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?06.10.2010. u 08:08 - pre 164 meseci
Citat:
mist: Ne pada mi napamet da budem saucesnik Telekoma u protivzakonitoj semi kojom je moguce da istu uslugu prodaju po razlicitoj ceni razlicitim (na zalost samo pravnim) licima.
Danas su valjda usvojili Zakon o zastiti potrosaca. Bilo bi glupo da nema clan koji kaze da cene svih usluga moraju da budu javne i ponudjene pod istim uslovima svim ucesnicima na trzistu.
Uostalom, mene ne interesuje IP Centrex, nego SIP trunk. Ali doci ce i to, polako...


SIP Trunking čak i kod telekoma je došao, naravno pošto verovatno usluga još uvek nije komercijalno obrađena, sami telekomovci, baroni koji znaju o čemu je reč, trenutno po mom iskustvu barataju sa dva izraza "SIP trunking" i "Biznis trunking". Usluga je do letos bila i dalje u eksperimentalnoj fazi. Cela stvar kad uspete da je iskonfigurišete na način kako su u telekomu zamislili, i kad uspete da probijete sve prijave na svim radijus-ima kako treba, "fercera" besprekorno bar na lokaciji gde mi održavamo.
Nisam siguran da li su pustili u komercijalnu upotrebu, svakako tim koji prodaje ovu uslugu je isti onaj koji prodaje i IP Centrex odnosno "Sektor za prodaju biznis korisnicima".
Dajem Vam kopiju dela odgovora koji sam dobio jednom prilikom krajem marta 2010.:
"Komercijalna ponuda usluge SIP trunking će biti gotova do kraja meseca a koliko znam samo Telekom može da pruža ovu uslugu XXXXXXXXXXXXXXXX.
Čim se usluga komercijalizuje poslaću Vam komercijalnu ponudu.
Za realizaciju usluge neophodan je Internet pristup preko Telekoma."

Naravno pomenuta ponuda još nije stigla - jer svi znaju da u telekomu važi: "brzina nikako nije vrlina".

Moj lični stav o političkim pitanjima vezanim za telekom, bih radije razmenjivao nekom prilikom uz pivo sa nekim, nego prljanjem ovog posta. Samo ću napomenuti da sam kao jedini izlaz za rešenje telekomunikacionih problema u našoj lepoj otadžbini tamo one popularne 2000 (okolo oktobar-festa) video u potpunom spaljivanju i sravnjivanju sa zemljom svega što ima ikakve veze sa telekom srbija....

pozz
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?06.10.2010. u 08:37 - pre 164 meseci
Citat:
josko@: SIP Trunking čak i kod telekoma je došao, naravno pošto verovatno usluga još uvek nije komercijalno obrađena, sami telekomovci, baroni koji znaju o čemu je reč, trenutno po mom iskustvu barataju sa dva izraza "SIP trunking" i "Biznis trunking". Usluga je do letos bila i dalje u eksperimentalnoj fazi. Cela stvar kad uspete da je iskonfigurišete na način kako su u telekomu zamislili, i kad uspete da probijete sve prijave na svim radijus-ima kako treba, "fercera" besprekorno bar na lokaciji gde mi održavamo.
Nisam siguran da li su pustili u komercijalnu upotrebu, svakako tim koji prodaje ovu uslugu je isti onaj koji prodaje i IP Centrex odnosno "Sektor za prodaju biznis korisnicima".


Hoćeš da kažeš da postoji neka lokacija gde to radi, iako još uvek nije SIP trunking u komercijalnoj upotrebi u Telekomu? Interesantno, rekoh ja da Radujko treba da ti bude ujka.

Citat:

Dajem Vam kopiju dela odgovora koji sam dobio jednom prilikom krajem marta 2010.:
"Komercijalna ponuda usluge SIP trunking će biti gotova do kraja meseca a koliko znam samo Telekom može da pruža ovu uslugu XXXXXXXXXXXXXXXX.
Čim se usluga komercijalizuje poslaću Vam komercijalnu ponudu.
Za realizaciju usluge neophodan je Internet pristup preko Telekoma."

Naravno pomenuta ponuda još nije stigla - jer svi znaju da u telekomu važi: "brzina nikako nije vrlina".


Neophodan Internet pristup preko Telekoma???? Zašto, moliću lepo? Jel ukinut monopol na telekomunikacije? Kakve su to fore? Kako se ovde krši zakon, to je strašno. I gde je ovaj naš drugar Sloba s foruma, što radi pri MTID????

Citat:

Moj lični stav o političkim pitanjima vezanim za telekom, bih radije razmenjivao nekom prilikom uz pivo sa nekim, nego prljanjem ovog posta. Samo ću napomenuti da sam kao jedini izlaz za rešenje telekomunikacionih problema u našoj lepoj otadžbini tamo one popularne 2000 (okolo oktobar-festa) video u potpunom spaljivanju i sravnjivanju sa zemljom svega što ima ikakve veze sa telekom srbija....


Ma nema tu politike, prijatelju. To nije politika, to je čista ekonomija i kriminal. Eto šta je to.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?06.10.2010. u 10:23 - pre 164 meseci
sta se svi pa ishchudjavate...
ko se seti kad su pocheli da forsiraju ISDN/PRI da morash uzmesh umesto poprechne
pa odjednom svima pupinizacija ...
da dodam da je bitno da se obezbedi 100mbps za farmu/velikog brata...
 
Odgovor na temu

ares2301
IT inzenjer

Član broj: 198875
Poruke: 12
*.konsing.com.



Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?31.01.2011. u 12:13 - pre 160 meseci
Evo i ja da prenesem neka iskustva u vezi ove usluge. Sada se zove Business Trunking. Povezivanje na Telekom IMS smo ostvarili preko Cisco UC520.
Konfiguracija konekcije je sledeca

sip-ua
credentials number noseci_broj username [email protected] password 7 xxxxxxxxxxxxxx realm ims.telekomsrbija.com
registrar dns:ims.telekomsrbija.com expires 3600
sip-server ipv4:10.0.0.2:5060
host-registrar

Ako ne koristite interni DNS server gde imate zapis za ims.telekomsrbija.com dodajte i sledece redove

ip domain name ims.telekomsrbija.com
ip host ims.telekomsrbija.com 10.0.0.2

Bitna stvar je da dodate i G711alaw

voice class codec 1
codec preference 1 g711ulaw
codec preference 2 g711alaw

koji vam je potreban za pozive sa PSTN-a.

Posle toga vam ostaje da izrutirate pozive. Za sada smo testirali odlazne i dolazne pozive na noseci broj i fax. radi ok.

Kao sto je rekao Optix, Telekom salje razlicita To polja za noseci i za ostale brojeve. Jos uvek imamo mali problem sa podesavanjem prolaznog biranja. Skripta koju smo dobili kao da ne cita dobro To polje pa ne rutira dobro dolazne pozive.

Probali smo i Asterisk, tacnije Trixbox. I tu se mucimo . Naime, odlazni pozivi nam rade ali dolazni nam ne prolaze pa ako moze mala pomoc oko podesavanja trunka na trixbox-u. Ovo su nasa podesavanja

[Test]
disallow=all
host=ims.telekomsrbija.com
type=peer
username=noseci_broj
authname=noseci_broj@ims.telekomsrbija.com
fromuser=noseci_broj
fromdomain=ims.telekomsrbija.com
secret=xxxxxx
allow=ulaw
allow=alaw
port=5060

register="[email protected]":[email protected]

exten => s,n,Goto(from-did-direct,8002,1)

Hvala unapred na pomoci i prenosicu dalje iskustva sa ovo uslugom.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?31.01.2011. u 12:38 - pre 160 meseci
probaj da dodaš sledeće u [Test]:

canreinvite=no
insecure=invite,port
qualify=300
context=from-did-direct

javi da li radi
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.mediaworksit.net.



+101 Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?31.01.2011. u 12:55 - pre 160 meseci
@ares2301

Koju su ti skriptu dali? :) Ja sam im slao za Asterisk... ako je ta, moralo bi da radi (zapravo sigurno radi), moguce samo da nisi povezao context dobro.

U extensions_custom.conf dodas:

Code:

;citanje did-a iz 'to:' polja
[custom-get-did-from-sip]
exten => s,1,Noop(Fixing DID using information from SIP TO header)
exten => s,n,Set(pseudodid=${SIP_HEADER(To)})
exten => s,n,Set(pseudodid=${CUT(pseudodid,>,1)})
exten => s,n,Set(pseudodid=${CUT(pseudodid,@,1)})
exten => s,n,Set(pseudodid=${CUT(pseudodid,:,2)})
exten => s,n,Set(pseudodid=${IF($["${pseudodid}"="+noseci_ims_broj"]?noseci_ims_broj:${pseudodid})})
exten => s,n,Goto(from-trunk,${pseudodid},1)


(obrati samo paznju na noseci ims broj i plus ispred, tj. ? posle)

Trunk onda vezes za custom-get-did-from-sip context (ili ga nazoves kako hoces).
Npr.

Code:

[TelekomSIP]
disallow=all
allow=ulaw
allow=alaw
canreinvite=no
context=custom-get-did-from-sip
qualify=yes
dtmfmode=rfc2833
fromdomain=ims.telekomsrbija.com
host=ims.telekomsrbija.com
insecure=invite,port
secret=***
type=peer
username=3811171***


I to bi bilo to... :)


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

ares2301
IT inzenjer

Član broj: 198875
Poruke: 12
*.konsing.com.



Profil

icon Re: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?31.01.2011. u 14:07 - pre 160 meseci
Hvala vam na pomoci . Sada radi

Kada sam govorio o skripti govorio sam o skripti za Cisco rutere.

Kada primenim skriptu na trunk

dial-peer voice 3004 voip
description IN
service TORoute
session protocol sipv2
session target sip-server
incoming called-number noseci_broj..zadnji_broj
voice-class codec 1
voice-class sip dtmf-relay force rtp-nte
dtmf-relay rtp-nte

i ukljucim debug

debug voice application script

dobijem samo

000699: Jan 31 19:51:15.505: //487//TCL :/tcl_PutsObjCmd:
>>>>> MY-TCL-SCRIPT: To = ; numero =

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: IP Centrex Telekoma Srbije - iskustva?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 30640 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.