Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?

[es] :: Nauka :: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11310 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.77.EUnet.yu

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?10.01.2004. u 13:44 - pre 246 meseci
Citat:
MAD-MAX:
Ni sam ne znam sta sam hteo reci ali nema veze. Poruka je: ostavite pusenje! :) A ako ne mozete ma nema veze jednom se zivi :)

Ako ne mozete, probajte ponovo i ponovo sve dok ne uspete.
Skidanje sa bilo cega je veoma veoma dug i naporan proces,
ali je veoma vazno da covek stvarno batali sve stvari kojima
ostecuje svoje zdravlje, kako fizicko tako i psihicko.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?10.01.2004. u 13:57 - pre 246 meseci
PRESTANITE DA PUSITE !

UMRITE ZDRAVI !


Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
213.244.232.*

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?10.01.2004. u 14:40 - pre 246 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:imamo ubedljivo najveći procenat ženske dece ispod 14 godina koja puše.


hahahahaha :)
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.228.EUnet.yu

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?10.01.2004. u 16:13 - pre 246 meseci
Citat:
NikolaVeber:
UMRITE ZDRAVI !
:D

Pitanje je kad, a bitno je kako.
Osim toga mnogo je glupo provesti zivot krkljajuci i
iskasljavajuci kineze.

Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?10.01.2004. u 16:43 - pre 246 meseci
Sta je naravoucenije svega ovoga?

SVI KOJI PUSE TREBA DA PREDJU NA ALKOHOL
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?10.01.2004. u 21:46 - pre 246 meseci
MAD-MAX nekome govori da prestane.
Pa prestani ti! ...ako mozes...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?11.01.2004. u 00:01 - pre 246 meseci
@drdrksa: Hehe u pravu si ali imas neke koji bi i jedno i drugo! Primer ja :)

@VRider: Trudim se! :) Ali se ne sekiram mnogo sto nemogu (necu). Sto rece jedan moj drug sto da prestanem da pusim kad cu da umerm i ja i onaj tamo sto ne pusi, jedina razlika je u tome sto ce on da umre sa zdravim plucima!

Ali ponavljam: Pusenje je stetno i bespotrebno (ali jeste lepo) i nemojte da pusite!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?11.01.2004. u 01:30 - pre 246 meseci
Citat:
Sto rece jedan moj drug sto da prestanem da pusim kad cu da umerm i ja i onaj tamo sto ne pusi, jedina razlika je u tome sto ce on da umre sa zdravim plucima!


On ce da umre u snu, a da toga nije ni svestan, a ti ces umirati polako, svaki dan uzimajuci sve vecu dozu morfijuma da bi bolovi zbog raka bili podnosljivi. Zadnjih 6 meseci ces biti prikovan za krevet, disaces otezano. I naravno, proklinjaces sebe i onoga ko ti je pokazao cigaru. Ja ti to, naravno, ne zelim, bas suprotno, ali nemoj da bude prekasno.
P.S. Moj deda je umro od raka pluca, ceo zivot je bio pusac, pa otuda slikovitost u mom postu.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?11.01.2004. u 01:49 - pre 246 meseci
ja bi sve to zabranio. kao i jos neke stvari..

mada, ja se ne pitam.. a i drzava zivi od duvana..

 
Odgovor na temu

veseliz
Beograd

Član broj: 12308
Poruke: 283
*.verat.net



Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?11.01.2004. u 21:03 - pre 246 meseci
UPOMOC! Kako da zgadim cigare devojci, i da je ubedim da prestane da pusi!

Pusi vec nekih 7-8 godina, po od prilike 10-15 komada dnevno,ali moze da izdrzi i po 2 dana bez dima!
Cini mi se da ne shvta koliko je lose,i da kao tera inat nekome, a u stvari, sama sebe ce da upropasti! A kao izgovor je zbog kilaze!!? Jer navodno ce da se mnogo ugoji ako prestane!!

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?11.01.2004. u 22:30 - pre 246 meseci
Samo joj kazi da si citao na Internetu (primer) da je po nekim novim istrazivanjima u Americi na nekom tamo univerzitetu (primer) otkriveno da se pusenjem u stvari goji a ne mrsavi i da je to posebno izrazeno kod zena! :) Ako to ne upali onda je ili otkaci ili i ti pocni da pusis :)


@VRider: I meni je deda umro od raka pluca jer je pusio 3-4 pakle dnevno a inace moja cela porodica ne pusi a pravo da ti kazem i ja cu da prestanem! :)


P.S. Ova tema malo skrece zar ne?
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?11.01.2004. u 22:39 - pre 246 meseci
Tema se baš razvija kako treba.
Glavno je pitanje zašto Srbi (ili građani Srbije) mnogo puše?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?11.01.2004. u 23:23 - pre 246 meseci
Citat:
veseliz:
UPOMOC! Kako da zgadim cigare devojci, i da je ubedim da prestane da pusi!

Pusi vec nekih 7-8 godina, po od prilike 10-15 komada dnevno,ali moze da izdrzi i po 2 dana bez dima!
Cini mi se da ne shvta koliko je lose,i da kao tera inat nekome, a u stvari, sama sebe ce da upropasti! A kao izgovor je zbog kilaze!!? Jer navodno ce da se mnogo ugoji ako prestane!!

Hvala unapred!


Nateraj je da polize pepeljaru da vidi kako je tebi svaki put s njom!
Takodje, probaj da joj objasnis da je seks mnogo bolji za kilazu, i da ako prestane da pusi samo treba malo vise seksa.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?11.01.2004. u 23:33 - pre 246 meseci
Citat:
VRider:
a ako prestane da pusi samo treba malo vise seksa. :)


Ma ne, ne mora da prestane da puši, samo nek' se okane duvana :o)
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?12.01.2004. u 07:46 - pre 246 meseci
I ako mogu malo da povuku u dusnik - cisto da speru katran.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi? - Pola Srbije na nikotinu20.01.2005. u 14:36 - pre 234 meseci
Polovina punoletnih stanovnika Srbije su strastveni pušači, a 30 odsto njih popušilo je prvu cigaretu pre desete godine. Posle Rusa, Srbi su na drugom mestu po broju moždanih i srčanih udara, a jedan od najvećih razloga za to su cigarete.

Zbog toga su Ministarstvo zdravlja, Institut za zaštitu zdravlja „Dr Milan Jovanović Batut“ i farmaceutska kompanija „Glakso Smit Klajn“, povodom Nacionalnog dana borbe protiv pušenja, 31. januara, pokrenuli veliku kampanju za odvikavanje od pušenja.

- Ove godine posebno želimo da ukažemo na opasnost koju predstavlja pasivno pušenje, kojem su izloženi svi koji dele prostor sa pušačima. Naročito su ugrožena deca čiji roditelji puše, a zdravlje dece mora biti dovoljan motiv da svi što pre ostave cigarete. Najteže je ostaviti heroin, a nikotin je po jačini zavisnosti na drugom mestu i zbog toga je neophodno zatražiti stručnu pomoć i zavisnost od cigareta tretirati kao i svaku drugu - rekao je na konferenciji za novinare dr Petar Borović koji vodi Savetovalište za odvikavanje od pušenja.

Svake godine u Srbiji se povećava broj novoobolelih od raka pluća i sada smo stigli do 4.360 pacijenata godišnje. Više od 90 odsto obolelih od primarnog raka pluća jesu pušači. Statistički podaci govore da svakog dana u svetu od pušenja umire 13.200 ljudi, a to je kao da su se svakodnevno srušila 42 aviona puna putnika.

Violeta Nedeljković
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.ptt.yu.



+727 Profil

icon Re: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?20.01.2005. u 15:33 - pre 234 meseci
Mislim da nema smisla, zemlja sa najviše pušača a niko ne brani pušenje. To je utoliko čudinije jer se sa pušenjem počinje da bi se pokazali pred drugima, sad ispada da se pušači stide svoje navike. Ja nisam pušač ali sam još ranije pokrenuo temu u kojoj pokušavam da ukažem na lepe strane pušenja :
http://www.elitesecurity.org/tema/78900/0#501680
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Neslavan evropski rekord - U Srbiji najviše mladih pušača29.01.2005. u 18:59 - pre 233 meseci
Ponekad, čak i osvojeno prvo mesto u Evropi može da deluje zastrašujuće. Ukoliko je reč o Srbima. Petnestogodišnjaci iz naše zemlje zauzeli su upravo tu poziciju po broju pušača. Iza sebe su ostavili mlade iz Bugarske, Nemačke Švedske... Imali su od koga da nauče, njihovi stariji sunarodnici zauzeli su na toj evropskoj lestvici drugo mesto. U Srbiji su svaki drugi muškarac i svaka treća žena pušači.

- Bolesti srca i krvnih sudova predstavljaju vodeći uzrok smrti, a pušenje je „odgovorno“ za 20 odsto svih smrtnih ishoda kardiovaskularnih bolesti na globalnom nivou - dr Anđelka Vukićević, načelnica Centra za nezarazne bolesti u Institutu „Batut“, povodom Nacionalnog dana borbe protiv pušenja (31. januar).

To nije sve, pušenje je najznačajniji pojedinačni faktor rizika za pojavu oboljenja i prevremenog umiranja od mnogih hroničnih bolesti. Pušenje povećava rizik od pojave koronarne bolesti srca kod osoba oba pola, s tim što je rizik od obolevanja i umiranja više nego dvostruko veći kod mlađih osoba.

Ove godine kampanju protiv pušenja stručnjaci su usmerili ka suzbijanju pasivnog pušenja.

- Oko 50 odsto nepušača, koji su svakodnevno izloženi duvanskom dimu, imaju zdravstvene probleme, a boravak u zadimljenim prostorijama za njih znači da puše jednu cigaretu na svaki sat. Smrtnost nepušača zbog dužeg pasivnog pušenja povećava se za 10 do 30 odsto - dr Slađana Jović, načelnica Centra za unapređenje zdravlja u „Batutu“.

Broj pušača se u razvijenim zemljama smanjuje, a povećava se u nerazvijenim zemljama i zemljama u razvoju. Posmatrano prema polu, smanjuje se broj pušača među muškarcima, ali se zato među ženama povećava. U svetu se dnevno popuši preko 15 milijardi cigareta, a godišnje oko 5,5 biliona. Svaka popušena cigareta skraćuje životni vek za 15 minuta, tako da pušač prosečno živi 10-15 godina kraće od nepušača, podaci su Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata.

Naša zemlja je još 28. juna 2004. godine potpisala Okvirnu konvenciju o kontroli duvana, koja, između ostalog, propisuje i zabranu pušenja na javnim mestima, zabranu reklamiranja cigareta, kao i povećanje cena i poreza. Međutim, konvencija nije ratifikovana, a Zakon o zabrani pušenja u zatvorenim prostorijama, iz 1995. godine, na većini mesta se ne poštuje.

- Kada konvencija bude ratifikovana, ne treba odmah očekivati da na svim mestima bude zabranjeno pušenje. Za početak, zabranjeno je pušenje u bolnicama, apotekama, školama, a trebalo bi i u svim zatvorenim prostorijama gde boravi bar jedan nepušač. Nakon ratifikacije, poslednja će uslediti zabrana pušenja u kafićima, restoranima i na drugim javnim mestima, jer su iskustva u svetu pokazala da je ta zabrana najteža i da je za njenu realizaciju potreban duži period - dr Nataša Lazarević-Petrović, koordinator Komisije za prevenciju pušenja u Ministarstvu zdravlja.

Sonja Todorović
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: TIME Magazine: Ko najvise pusi u Evropi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11310 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.