Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless povezivanje

[es] :: Wireless :: wireless povezivanje

[ Pregleda: 2264 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vip81

Član broj: 250171
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon wireless povezivanje06.02.2010. u 03:09 - pre 173 meseci
htio bih jedan savjet oko wirelessa ako moze...situacija je sledeca-wireless dlink mi se nalazi na donjem spratu kuce,a na gornjem sa planirao uvodjenje tri dreamboxa 500s,stim sto gore nemam telefonskih linija.da li postoji neka sansa prikopcavanja istih na internet,posto kao sto vjerovatno znas potrebna im je stalna veza?da li je jedina mogucnost kupovanje jos tri wireless routera pored svakog dreamboxa i povezivanje sa donjim,ako je uopste tako nesto moguce.plus me muci pitanje da li ce to funkcionisati kada su sva tri dreamboxa ukljucena,sobzirom na protokol?veliko hvala na svakoj pomoci.
 
Odgovor na temu

knez06
Dušan Knežević
IT Administrator
Congress Travel
Podgorica

Član broj: 170498
Poruke: 78
62.4.33.*



+9 Profil

icon Re: wireless povezivanje16.02.2010. u 02:39 - pre 172 meseci
Najjeftinija i najsigurnija solucija (živio bakar!) ti je da probušiš ploču između prizemlja i sprata i sprovedeš LAN kabl, koji ćeš direktno da priključiš u router sa jedne strane, a sa druge strane u 8-kanalni switch (na spratu) i dovedeš LAN kablove od dreamboxova do switch-a.
Takođe, da bi ovo izveo, možeš i bez bušenja ploče, sa dodatnim WiFi access pointom (client mode), koji takođe priključiš u switch, a košta od cca 60€.
Jeftinija solucija (bez bušenja ploče, a sa 1 uređajem) je da kupiš jedan WiFi router i iskonfigurišeš ga tako da bude client, postaviš ga na 1. sprat i prikačiš dreamboxe mrežnim kablovima na njega.
WiFi routeri koštaju od cca 40€, a switchevi od cca 30€.
Ako već to radiš bez bušenja ploče, potrudi se da ti prijemnici signala budu što bliže predajnicima.
Ako ne želiš da bušiš zidove, posao možeš da završiš sa WiFi mrežnim karticama (postoje one koje se postavljaju direktno na LAN priključak), ali ova varijanta košta više i malo teže sa nabavljaju kod nas.
Za opremu kontaktiraj Telemont iz PG.
Cijene koje sam naveo su za D-Link opremu, koja solidno vrši posao, a povoljna je.
 
Odgovor na temu

knez06
Dušan Knežević
IT Administrator
Congress Travel
Podgorica

Član broj: 170498
Poruke: 78
62.4.33.*



+9 Profil

icon Re: wireless povezivanje16.02.2010. u 02:48 - pre 172 meseci
No, mene muči jedna druga stvar,
Drug me je zamolio da mu riješim wireless za goste u privatnom hotelu.
Hotel ima 5 spratova, a internet corneri (i ADSL) su mu u prizemlju.
Planirao sam da mu postavim router i antenu za pojačavanje signala.
Zna li neko da mi kaže da li antena za pojačavanje signala od 7dBi može da mi završi posao (30-ak metara po dijagonali, kroz zidove), ili je potrebno da uzmem neku jaču indoor antenu, kako bi signal ostao dovoljno kvalitetan?
U specifikacijama svih indoor antena koje sam pregledao nema podataka o tome koji maksimalni opseg obuhvataju.
Na spratovima ne postoji prostor u koji bih mogao etažno da postavim repeater-e.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: wireless povezivanje

[ Pregleda: 2264 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.