Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7722252 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2016. u 15:01 - pre 99 meseci
@mladen mb

Pominjao si neku semu ali je nismo videli. Bili bi zahvalni kada bi je postavio.
Sto se tice modulacije, nisam te bas najbolje razumeo kako si postigao to sto jesi? Da li si to postigao samo parametrima t5 i t6 ili tu ima jos nesto?

Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2016. u 15:53 - pre 99 meseci
Šema je valjda ne strani 500 .A jel su parametri t5=5 i t6=100 ili nešto drugo?
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2016. u 15:58 - pre 99 meseci
t18 = 1, pretpostavljam.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2016. u 16:48 - pre 99 meseci
kao sto Zmajdin pise osnovni parametar za modulaciju t18 01 ostalo t05 t06 objasnjeno vec nekoliko puta

plamenici Feroli. Lamborgini.Bosch,Fer su skoro isti imaju verzije 02 .03
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2016. u 17:33 - pre 99 meseci
Objašnjeno je više puta šta znače parametri t5 i t6 ali je i napisano da su t5 i t 6 =100 !!!
Fabrički su t5=5 a t6=100 .
A vama što modulacija lepo radi , koliki su ti parametri?
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2016. u 20:24 - pre 99 meseci
Citat:
toppelet:
kao sto Zmajdin pise osnovni parametar za modulaciju t18 01 ostalo t05 t06 objasnjeno vec nekoliko puta

plamenici Feroli. Lamborgini.Bosch,Fer su skoro isti imaju verzije 02 .03



1. fakat sam fulal pročitati objašnjenje na bilo kojem forumu o: "t05 t06 objasnjeno vec nekoliko puta", Repetitio mater studiorum est !, za ozbiljno,ja ko ćorava koka pogodio zrno al tek drugu godinu grijanja na pelet!
2. to što kažete da su skoro isti ali imaju dvije verzije 02 i 03 ,ja sam mislio da su to 100% identični proizvodi ali u različitim ambalažama, navodno prva serija od druge se razlikuje jer nije imala kontakte 13 i 14 za siguronosni termostat kotla (zaštita od pregrijavanja),vidio sam grijače i u feroliju i u boschu prošle godine -bili su identični: u inox košuljici-ne keramički kao sada (pri odluci o kupnji ili bosch ili feroli/cijena je bila dosta različita a meni se činilo da samo ime sa drugačijom ambalažom igra razliku u cijeni),sa boschom je u setu dolazio siguronosni termostat a za feroli se naknadno kupovao (nije šija al je vrat),baš sam znatiželjan
3. bilo bi pohvalno i poželjno da ipak iznesete opetovano traženo u točci 1 i 2,držim da je: Repetitio mater studiorum est !

na 7 i 8 uz sklopku za kontakt za zahtjev (ona je trenutno na nuli ali je u pripremi ako zašteka diferencijalni) paralelno mi je spojen diferencijalni sa spremnika topline od 200 lit. i on pali plamenik,preko zime diferencija je manja a preko jeseni i proljeća diferencija je veća

parametri za modulaciju se jako razlikuju kao i postavke doziranja i snage ventilatora i ne mogu vrijediti kao šablonske postavke,ni slučajno jer tu igra ulogu puno parametara: i kotla i dimnjaka i peleta..iskustvo u dvije sezone grijanja na pelet...




[Ovu poruku je menjao malden mb dana 07.03.2016. u 21:52 GMT+1]
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2016. u 22:51 - pre 99 meseci
Citat:
signalizator:
Kada je bio Zmajdin kod tebe jeli obratio paznju samo na parametre kotla ili je pretresao i druge stvari u sistemu, instalaciju i sl.Ti vidim uglavnom nisi zadovoljna kotlom i mozda gresis jer Centrometal je brend koji je dosta zastupljen na trzistu bivse nam drzave pogotovo u Hrvatskoj i Bosni a ima ih dosta i u Srbiji.


Zmajdin nije komentarisao instalaciju...primetio je da je pumpa podešena na 3 i vratio je na 1 - to je verovatno ostalo od poslednje serviserove posete, kada je izbacio vazduh koji se zaglavio u pumpi i napravio problem u sistemu grejanja.

Kod mene je ugrađen u startu četvorokraki mešni ventil i nemam nikakvu automatiku. I dalje smatram, uz sve pluseve i minuseve što se tiče izolacije, da je trošak grejanja na pelet za mene preveliki. CM na drva radi fenomenalno i da se ja pitam, vratila bih se na drva. Tu razvije temperaturu koju hoćeš i izolacija objekta nije od presudnog značaja. 10 m3 drva po sezoni i divota. Pelet je cigansko veselje. Moraš da imaš ultra izolaciju na objektu i odličnog mašinskog inženjera koji će da proračuna šta je potrebno od opreme za optimalno grejanje u konkretnom slučaju - ja takvog ne poznajem, odgovornog i detaljnog.

Ako uzmemo u obzir da stiropor fasada d=12 cm košta 19 evra/m2, pa to primenimo na objekat osnove 10x10 m, spratnosti Pr+S (visina recimo 5.9 m), četvorovodni krov, dolazimo do kvadrature fasade od 236 m2. Kad se pretvori u šuške, izađe 4484 evra. A gde je izolacija u podu i PVC/Al stolarija sa niskoemisionim staklima? Tavan neću da spominjem jer mineralna vuna dođe još kao najmanji trošak. Pa onda dodati cenu kotla na pelet, akumulator toplote (jer kad je izolacija odlična klin ćeš da nađeš kotao male snage, da se energija ne rasipa), zatim elektronika koja će da odvrće i zavrće mešni ventil --> koji prosečan građanin u Srbiji može sve ovo sebi da priušti, da bi imao komforno i pristojno grejanje?!?!?!?! Nema priče o razvijenoj svesti kad je stanovništvo siromašno. Ovde po unutrašnjosti ljudi troše najgori mogući ugalj, u zimskom periodu napolju ne može da se diše od smoga. A ni država prstom nije mrdnula da pomogne i subvencioniše ljude koji bi možda i prešli na ekološke varijante. Prema tome, drva su majka za srpske uslove.
 
+2

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2016. u 23:12 - pre 99 meseci
@malden mb

Možete li da ispišete sve Vaše trenutne parametre na Ferroliju?

Hvala!
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.03.2016. u 07:57 - pre 99 meseci
Citat:
zvonchica27:Ako uzmemo u obzir da stiropor fasada d=12 cm košta 19 evra/m2, pa to primenimo na objekat osnove 10x10 m, spratnosti Pr+S (visina recimo 5.9 m), četvorovodni krov, dolazimo do kvadrature fasade od 236 m2. Kad se pretvori u šuške, izađe 4484 evra. A gde je izolacija u podu i PVC/Al stolarija sa niskoemisionim staklima? Tavan neću da spominjem jer mineralna vuna dođe još kao najmanji trošak......
Sa dobrom izolacijom svako grejanje je jeftino.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.03.2016. u 11:02 - pre 99 meseci
Razmišljao sam kako da od sobnog termostata dobijem dva hladna radna kontakta, znači da sobni termostat u isto vreme prekida rad gorionika i pumpe u radijatorskom krugu ili ako imamo automatiku koja već kontroliše rad pumpe u radijatorskom krugu, a potreban joj je hladni radni kontakt od sobnog termostata kao korektor (za HeatOn WCHR-01), da recimo taj drugi hladni radni kontakt prekida rad gorionika ili pumpe u kotlovskom krugu (ako ista postoji).

Sobni termostat za grejanje AURATON 2025 RTH bežični je programski regulator temperature i njegov prijemnik koji stoji u kotlarnici ima jedan hladni radni kontakt. Otvorio sam kućište prijemnika i video da rele NT75L koji je pogonjen od elektronike ima jedan radni kontakt u rasporedu 1 CO SPDT, a ako bih ga uz malu preradu na štampanoj ploči, zamenio za slični RELE F4152-12 (41.52.9.012.0010) koji ima kontakte u rasporedu 2 CO DPDT dobio bih gore navedeno.

Želeo bih da pročitam i Vaša mišljenja za šta bi sve mogli da iskoristimo drugi hladni radni kontakt kod sobnog termostata.

https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

brenlandski
bren landski
pumpar
nezaposlen
BiH

Član broj: 327134
Poruke: 63
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.03.2016. u 12:40 - pre 99 meseci
@Zvonchice, like za post! Apsolutno se slazem s tobom, velika su ulaganja u kvalitetna i komforna grijanja. Sve to kosta i za nase standarde svako to ulaganje je preskupo. Medjutim na nasim podnebljima sezona grijanja traje 6-7 mjeseci, a to nije mali period i prinudjeni smo da smanjujemo troskove istog, iako svaka ta investicija se ne vraca tako brzo. Ja sam ove godine uradio termo fasadu 8cm, investicija me je kostala nekih 3700 eura i trebace mi sigurno nekih 15-tak godina da mi se to vrati kroz ustedu energenta, ali ok, ulozeno ce se vratiti, ali ne i tako brzo kako mnogi ocekuju. Postoje i neke druge prednosti izolacije osim ustede, kao sto su komfornost grijanja, zastita objekta od atmosferskog uticaja, ljeti je mnogo prijatnije sa izolacijom itd. Kad se sve stavi na papir svakako da se isplati.
Ono drugo sto si pomenula je sigurno veci problem, na sta mi ulazemo ali nam se ne vraca, a to je da mi nazalost nemamo edukovane majstore i servisere za grijanje na pelet, a ja sam to licno iskusio. Cast pojedincima.Na ovom i drugim forumima ima clanova koji se grijanjem bave vise iz hobija i znatizelje, a posjeduju mnogo vece znanje nego svi "vrsni majstori i serviseri" s kojima sam imao prilike kuburiti. Kod mene je razvod instalacije radio jedan nazovi masinski inz., koji mi je tom prilikom nakalemio kotao za 10-15kw jaci od potrebnog i pri tom nijednom nije pomenuo mjesne ventile kao nesto neophodno u sistemu. Uradjeno-zavrseno, potrosnja peleta enormno velika. Njegov zakljucak je bio slaba izolacija objekta. Ok, uradicemo izolaciju, sta je sa mjesnim ventilima, a njegov odgovor je: Ma kao to ti ne treba, bacanje para itd. Vidim od njega nema nista, zovem drugog servisera istog proizvodjaca. Na moje pitanje postavlja li mjesne ventile u sistem, odgovor potvrdan. Dolazi i on i na moje insistiranje da postavi cetverokraki on ipak postavlja trokraki ali izgleda na pogresno mjesto i to ne samo mjesni nego i nepovratni ventil i tako redom. Nakon toga potrosnja smanjena ali ne koliko sam ocekivao. Na kraju uradim izolaciju, promjenim kotao i zovnem treceg majstora da ga spoji u sistem. Taj treci se opet cudi sta ce mi mjesni u sistemu, on bi to izbacio. Dolazi cetvrti majstor, serviser Termofluxa da pusti novi kotao u rad, i on kao i da nezna funkciju mjesajuceg, onako zacudjeno ga gleda i konstatuje da nije losa stvar ali ne i neophodna. Zovem i petog da sve to pogleda i da svoju ocjenu, covjek se ne bavi grijanjem ali je masinski inz. i radi projekte grijanja. Njegov zakljucak slican prethodnim: Mozda malo ljepse estetski da je odradjeno bilo bi bolje, mjesajuci ventil gleda isto onako zacudjeno, kao nepotrebna stvar kod manjih sistema itd. Elem sve to slikam i izbacim ovdje na forum i ljudi se pocnu krstiti kako je sve to odradjeno. Dakle, nisam zalio dovesti strucne ljude i platiti ih da odrade to kako treba, nisam zalio novac za materijal, jer je dosta tih stvari ugradjeno na moje insistiranje, i na kraju sve to moram nanovo raditi. Skontao sam ali mi je bilo kasno da su to sve nazovi majstori koji su grijanje naucili da rade sablonski, onako kako bih i ja znao. A koga sad da zovem, nemam ideju uopste. Ljudi koji bi to mozda uradili kako treba su udaljeni od mene par stotina kilometara i ne isplati im se dolaziti ili nemaju vremena za takav put. Sve greske koju su uradjene gledam i osjetim svaki dan kroz rad sistema, ali sta da cinim. Na samom kraju izvinjavam se administratorima na velikom postu, a vama na smaranju i ponavljanju stvari koje sam vam vec u prijasnjim postovima predocio, ali sta cu, kazu: "Covjek se cese gdje ga svrbi" pozzz...
Termoflux pelling eco 25.
Prizemlje i sprat ukupno 160 kvm, dvije pumpe kojima rukovode dva sobna termostata na 23C, 8 cm
stiropor, obicna drvena stolarija.
Trokraki mix ventil.
Vreme rada od 07-21h.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.03.2016. u 13:14 - pre 99 meseci
@brenlandski

To je problem o kome pričam: ovde nemaš kvalitetnog mašinskog inženjera, a kamoli tamo nekog servisera. I koga god da pitaš, svako će ti dati svoju verziju rešenja, a te verzije se razlikuju drastično. Pritom niko ne snosi posledice za glupost koju napravi. A korisnika svaka intervencija debelo košta, pa još ako je bila bespotrebna i uzaludna, onda stvarno možeš samo da čupaš kosu s glave.

Za izolaciju i komfor sve to stoji, ali prosečan stanovnik sa prosečnom platom (koja nije 51000 dinara kao što objavljuju u Dnevnicima, ne znam samo šta im je parametar i da li uopšte imaju predstavu kolika su primanja u unutrašnjosti) sebi ne može da priušti dobro izolovan objekat. A rok otplate investicije je ne manji od 15-20 godina.
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.03.2016. u 14:29 - pre 99 meseci
Citat:
Srkson:
Razmišljao sam kako da od sobnog termostata dobijem dva hladna radna kontakta, znači da sobni termostat u isto vreme prekida rad gorionika i pumpe u radijatorskom krugu ili ako imamo automatiku koja već kontroliše rad pumpe u radijatorskom krugu, a potreban joj je hladni radni kontakt od sobnog termostata kao korektor (za HeatOn WCHR-01), da recimo taj drugi hladni radni kontakt prekida rad gorionika ili pumpe u kotlovskom krugu (ako ista postoji).

Sobni termostat za grejanje AURATON 2025 RTH bežični je programski regulator temperature i njegov prijemnik koji stoji u kotlarnici ima jedan hladni radni kontakt. Otvorio sam kućište prijemnika i video da rele NT75L koji je pogonjen od elektronike ima jedan radni kontakt u rasporedu 1 CO SPDT, a ako bih ga uz malu preradu na štampanoj ploči, zamenio za slični RELE F4152-12 (41.52.9.012.0010) koji ima kontakte u rasporedu 2 CO DPDT dobio bih gore navedeno.

Želeo bih da pročitam i Vaša mišljenja za šta bi sve mogli da iskoristimo drugi hladni radni kontakt kod sobnog termostata.



Postoje NO(normalno otvoren) i NZ(normalno zatvoren) kontakti na termostatima,sklopkama i dr. uredjajima(a mogu i drugacije biti obelezeni sto malo moze da zbuni sto je ista ona stvar).Normalno znaci bez napona.Termostat kada nije prikljucen na napon kontakti koji nisu u spoju su NO.Od tog jednog kontakta koji bi ukljucio Pomocni relej(za manja snage) ili Kontaktor(za vece snage)dobijas vise kontakta za uklucenje vise uredjaja i vecih snaga.Prosto je.Ako je nejasno mogu i da nacrtam.
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.03.2016. u 14:48 - pre 99 meseci
Sve je tu meni jasno, ja sam to "normalno" nazvao hladni radni kontakt. Trenutno sada rele koji je unutar kućišta ima jedan radni kontakt, a njegovom zamenom sa releom koji ima dva radna kontakta 2 CO DPDT dobijam da mi sobni termostat pali/gasi dva uredjaja istovremeno (gorionik + pumpa). Kod većine kotlarnica pumpa radi non-stop i nepotrebno se troši el. energija.


[Ovu poruku je menjao Srkson dana 08.03.2016. u 16:31 GMT+1]
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.03.2016. u 15:16 - pre 99 meseci
Pozdrav

ugradi pomocni rele kao sto je predlozio Goranto . Nije bas uvjek lako naci

odgovarajuci zamjenski rele.Rad pume non stop'???????

Kolika je potrosnja toplotne energije ????????
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.03.2016. u 15:29 - pre 99 meseci
Srećom našao sam identičan zamenski rele tako da sam spašen pravljenja dodatnih kućišta sa napajanjima itd. Pumpa radi non stop dok ne stigne automatika.
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

dadoposušje
Dalibor Bakula
nezaposlen inžinjer
turizam u NEUM
Posušje

Član broj: 332266
Poruke: 89
*.tel.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.03.2016. u 15:59 - pre 99 meseci
pumpa radi samo dok kotlovska regulacija CPREG za CM kotao uključuje iznad 60 C i gasi ispod 59 C,eto nema brige s tim...što nema kod vas s kotlom, s regulacijom za pumpu..
kotao CM EKO P 90
plamenik CM PELET SET 60-90KW
POVRŠINA GRIJANJA:350 M2 OD 600 M2 U 2 KUĆE
Dajcova regulacija s vanjskim senzorom i ESBE VRG 141 S ARA670 motorićem
sobna temperatura do 21 C od 7 do 18 sat,22 C do 23 sati
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.03.2016. u 19:27 - pre 99 meseci
kako postaviti sliku .Ne nalazim nigde uputstvo.Pomoc!

Nasao,izvinte.
 
0

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.03.2016. u 08:25 - pre 99 meseci
Ne bi bilo loše da oni koji vode preciznu evidenciju o potrošnji peleta na mesečnom nivou uzmu u obzir i ove dokumente: oktobar2015, novembar2015, decembar2015, januar2016, februar2016. Naknadnom analizom jedne grejne sezone može da se planira budžet za sledeću sezonu. Možda predlog deluje smešno, ali nije smešno kad teško zarađeni novac dimi kroz dimnjak.
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
0

DANKO966
Lazarevac

DANKO966
Član broj: 331782
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.03.2016. u 10:50 - pre 99 meseci
Srkson
Ovo mi je prva sezona da se grejem na pelet, i obično sam svakog vikenda čstio pepeo iz ložišta i kotao komplet(oko sat vremena pesla).
Posle toga sam obavezno dopunjavao spremnik za pelet,koji sam sam pravio i u njega stane 32 džaka peleta maksimalno(pun do vrha ),tako da ono što sam dosuo taj dan je u stvari potrošnja za period od predhodnog dopunjavanja,i lako mi je bilo da izračunam nedeljnju potrošnju i da je upišem u svesku gde vodim evidenciju potrošnje.
Od prvog oktobra kad sam startovao gorionik do prošlog utorka prvog marta je potrošeno 7 paleta peleta(7350 kg).
Kada sam prošle godine trebao da počnem da se grejem na pelet sa kim god da sam pričao svi su i rekli maksimalno 7 paleta treba da ode i čak šta više i da ostane na mojih 240 kv u dva objekta .
Dokupio sam još jednu paletu istog peleta CROWN FOREST samo je sad drukčij ambalaža i morao sam da zovnem servisera da dodje da prešteluje jer je ovaj sad čini mi se malo jači nego prethodni.
A treba već sad praviti predračun za sledeću sezonu jer bolje kupiti pelet u junu julu nego sad kad je za 20 eura skupljia kod nekih i još veća je razlika.

Grejna površina:230m2 spoljne mere
1 priz+ spr 170m2 zid siporeks+spolja stiropor5cm +fasada tavan 20 cm vuna
2 priz 93m2 zid cigla i spolja stiropor5cm+fasada+2 prostorije iznutra 3cm stiropor
Megal mtr 32kw ferroli SUN P-7+turbulatori
Rad.pum.hst 5/4''četv.meš IVAR i m.pog seltron AVC05 TECH ST-431n
pod.pum.hst 1''četv. meš ROTOMIX
uniTEC SQ7 RF od 00-7h 19'c od 7h-24h na 22'c
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7722252 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.