Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako naterati VS da generise proxy klase za sve servise?

[es] :: .NET :: Kako naterati VS da generise proxy klase za sve servise?

[ Pregleda: 2605 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
*.proxy.cg.yu



Profil

icon Kako naterati VS da generise proxy klase za sve servise?07.01.2004. u 17:53 - pre 245 meseci
Imam Web Service aplikaciju koja sadrzi nekoliko asmx fajlova (service1.asmx, service2.asmx, service3.asmx...). Kada hocu da dodam web referencu u neku aplikaciju (na te servise), service trazim preko *.vsdisco fajla. U internom browser-u za dodavanje web referenci prikazu se uredno svi servisi koji postoje. Medjutim kada kliknem na "Add Reference", u folderu "Web References" izgenerisu mi se wsdl fajlovi za sve servise i jedan Reference.cs koji sadrzi proxy klasu samo za jedan od servisa (jedan od *.asmx), na neki "cudan" nacin izabran... (ne znam koji kriterijum je koriscen za izbor, nijeni alfabet niti ista sto bi aludiralo na nesto...). Ono sto ja hocu je da ne moram rucno da generisem proxy klasu za svaki *.asmx, vec da mi VS (2002) pokupi sve to (iz svih *.asmx fajlova) i smesti u jedan *.cs fajl u kome bih imao proxy klase za sve *.asmx fajlove.

Ima li neko resenje ili da pribegnem command prompt-u, wsdl-u i copy/paste...
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Kako naterati VS da generise proxy klase za sve servise?07.01.2004. u 19:15 - pre 245 meseci
Tebe niko ne sprečava da i sam napraviš proxy klasu za bilo koji web servis, ili čak ograničiš koje ćeš servise/metode/portove da koristiš od ponuđenih, samo je to sizifovski posao i treba baš da poznaješ format WSDLa da bi ispravno mapirao sve. Ništa te takođe ne sprečava da tri proxy klase smestiš u jedan cs fajl (ta raspodela koju ti vidiš služi VSu da lakše održava informacije o tome koje si web servise referencirao) pošto pozive ionako iniciraš instancirajući proxy klasu i inicirajući njene metode. Dal su te tri klase u tri fajla ili u jednom, nevažno je sa strane izvršavanja programa.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
*.proxy.cg.yu



Profil

icon Re: Kako naterati VS da generise proxy klase za sve servise?08.01.2004. u 01:28 - pre 245 meseci
Sve je to OK... ja sam samo hteo da znam da li postoji nesto sto bi to automatizovalo i oslobodilo me command prompt-a (iako je nezamenljiv )...
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako naterati VS da generise proxy klase za sve servise?

[ Pregleda: 2605 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.