Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanje HP 1320 sa WINDOWS 7, XP i Vista 64bit

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje HP 1320 sa WINDOWS 7, XP i Vista 64bit

[ Pregleda: 3388 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
93.87.221.*



Profil

icon Umrezavanje HP 1320 sa WINDOWS 7, XP i Vista 64bit04.02.2010. u 23:42 - pre 173 meseci
Problem je nemogucnost share-ovanja printera na svim racunarima.Masina na kojoj je printer instaliran uz dosta muke je PC sa Windows 7,sva moguca podesavanja koja znam su podesena da bi omogucilo share-ovanje printera. S druge strane druga dva laptopa su na XP i VISTA 64bit-a.Pri pokusaju da dodam printer na XP-u,zadajem lokaciju i ime ali ne vredi nece da ga poveze.Kod viste,odmah vidi printer ali nece da instalira drajver za njega.STa da radim a da to ne bude obaranje sistema i sl?

Da li je neko imao slican problem i da li ima savet.

Dodatna informacija je da dok je printer bio instaliran bez drajvera,bilo je moguce dodati ga ali nije bilo moguce stampati duplex,sto je veoma bitno posto ovaj stampac to radi da ne mraju da se diraju papiri.Nekako sam uspeo da instaliram drajver i da podesim da port bude neki DOP4 a ne LPT1 kako je po default-u. Da nisam negde tu pogresio,pa ga XP i VISTA ne vide.Napominjem mreza je preko adsl modema i D-LINk-ovog rutera podesena i net i share-ovani fajlovi rade super,ali inace ne radi kako treba,tj ne moze da se doda stampac.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.29.*



+12 Profil

icon Re: Umrezavanje HP 1320 sa WINDOWS 7, XP i Vista 64bit05.02.2010. u 00:43 - pre 173 meseci
Prilikom instalacije tog printera si u prvom koraku dodavanja novog, odabrao opciju "Local printer" ili "Network printer"?


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Umrezavanje HP 1320 sa WINDOWS 7, XP i Vista 64bit05.02.2010. u 10:41 - pre 173 meseci
Treba da dodas drajver na taj racunar na kojem je printer za svaki operativni sistem zasebno - skini drajvere za XP i za Vistu 64-bit, raspakuj ih u neki privremeni folder (svaki u zasebni) - iako mozda imaju exe ekstenziju, to su ustvari samoraspakujuce zip arhive pa ih mozes raspakovati WinZipom, WinRarom, iz Total Commandera..., otvori Server Properties (u XP-u znam gde je precica, pretpostavljam da se u sedmici razlikuje, tako da za svaki slucaj evo ti duza varijanta:

Start > Run > kucaj mmc pa Enter, klikni na File, pa Add/Remove snap-ins, klikni na dugme Add pa sa spiska odaberi Print management i odaberi server (najverovatnije da je dovoljno da odaberes Add local server). Zatim pod drivers dodas one drajvere koje si skinuo i raspakovao - pustis da te vodi wizard i pronadjes odgovarajuci inf file u nekom od onih podfoldera gde si raspakovao one drajvere. Nakon toga, kada pogledas pregled drajvera, treba da uz HP 1320 imas pregled svih podrzanih OS-ova, i da se tu nadju i sedmica i XP i Vista 64-bit...
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
93.87.109.*



Profil

icon Re: Umrezavanje HP 1320 sa WINDOWS 7, XP i Vista 64bit05.02.2010. u 18:11 - pre 173 meseci
momci hvala,moram probati ovo,ocigledno je da sam zeznuo stvar i na 7mici i na ostalim.
nisam ovo za dodavanje drivera na xp znao...

probacu pa javljam sta je bilo...
 
Odgovor na temu

dusantod
BMC System Engineer
Seavus DOO
BGD

Član broj: 46885
Poruke: 164
*.adsl.verat.net.

ICQ: 640997805
Sajt: www.moj-kuvar.in.rs


+1 Profil

icon Re: Umrezavanje HP 1320 sa WINDOWS 7, XP i Vista 64bit31.07.2010. u 16:52 - pre 167 meseci
Ovde nema skorasnjih odgovora a nisam zeleo da otvaram novu temu posto imam slican problem:

Na jednom racunaru imam WinXP 32bit i na njemu je povezan stampac Samsung CLP310, i naravno podesio sam sherovanje printera u mrezi.
Imam dva laptopa koji se vezuju u mrezu pomocu Wireles-a i na jednom mi je Win7 32bit a na drugom je Win7 64bit.
Na prvom (win7 32bit) sam uspeo da dodam stampac koji je vidljiv na mrezi i da ga postavim kao default printer i radi stampanje.
Na drugom (Win7 64bit) uspem da dodam tampac ali nece da radi stampa, prijavljuje da stampac nije povezan na racunar. Skinuo sam
64bitne drajvere i ubacio ih u windows ali i sa njima nece da radi (ja mislim da on vuce drajvere sa maticnog racunara).

Da li neko moze da mi kaze da li je ovako nesto uopste izvodljivo (s' obzirom da je win7 64bitni) ili nije izvodljivo?

Svi windowsi su licencirani a stvarno mi se ne kupuje jos jedna licenca za 32bitnu verziju Win7-ce.


Unapred zahvalan
Dusan
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje HP 1320 sa WINDOWS 7, XP i Vista 64bit

[ Pregleda: 3388 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.