Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lan radi samo na jednom racunaru

[es] :: Windows mreže :: lan radi samo na jednom racunaru

[ Pregleda: 2127 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skysrb
borac za istinu
nezaposlen
pozarevac

Član broj: 245058
Poruke: 57
*.evizo.net.



Profil

icon lan radi samo na jednom racunaru04.02.2010. u 20:04 - pre 173 meseci
Znaci kao sto sam u naslovu rekao, wireles internet mi radi na desktop racunaru preko lan kabla sam spojen na ap i to radi besprekorno e sada kada taj lan kabal povezem u jedan laptop u kome su ista ali ista podesavanja kao u na desktop racunaru on prijavljuje gresku e sada ja posumljam u lan karticu pa kabal ukljucim u novi laptop msi u123 i opet isti problem sva su ista podesavanja kao na lap topu al opet mreza neispravna tj nema veze ka internetu... ima li neko resenje'??

[Ovu poruku je menjao skysrb dana 04.02.2010. u 21:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: lan radi samo na jednom racunaru04.02.2010. u 21:45 - pre 173 meseci
Da li si podesavao brzinu mrezne kartice? Control Panel > Network Connections > desni klik na mreznu konekciju preko koje se konektujes na AP pa Properties, na kartici General, pri vrhu ekrana pored naziva mrezne kartice postoji dugme Configure, pa kliknes na njega, odes na jezicak Advanced, pronadjes stavku koja se zove Speed/Duplex (ili nesto slicno, uglavnom asocira na brzinu), pa u kucici Value promenis na 100 Full Duplex (ili 100FD, oznaka zavisi od modela do modela). Uostalom proveri kako je ova stavka podesena na racunaru na kojem radi mreza, a ako stoji na automatici, proveri koja je najveca moguca brzina (100 ili 1000).

E da, da li si proverio da li je na on dva racunara ukljucen firewall (Control Panel > Windows Firewall), i ako je ukljucen, da li je na kartici Advanced, u odeljku ICMP, kada kliknes na dugme Settings, stiklirano "Allow incoming echo request". Ako su ti TCP/IP parametri podeseni da automatski dobijaju adresu od DHCP servera, ako je ping blokiran (tj. ona stavka sa incoming echo request" nije stiklirana), tesko da ces dobiti adresu od DHCP-a...
 
Odgovor na temu

skysrb
borac za istinu
nezaposlen
pozarevac

Član broj: 245058
Poruke: 57
*.evizo.net.



Profil

icon Re: lan radi samo na jednom racunaru05.02.2010. u 19:57 - pre 173 meseci
sve sam probao nisam spavao do 5 ujutru i na kraju kada sam ustao oko 10h prepodne i zvao svog isp provajdera (oni rade od 10h) da i njega priupitam on mi rece da je mac sa lan kartice adresa sa mog desktop racunara vezana za moje korisnicko ime i da ne mogu na net samo ako prijavim mac adresu laptop racunara ali tada necu moci sa desktop racunarom osim kao ne kupim ruter i to je to ..e sada mi nije jasno zar nije logicnije da isp pusti pristup internetu gledajuci mac adresu ap-a jer na taj nacin nebismo morali da kupujemo ruter...
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: lan radi samo na jednom racunaru05.02.2010. u 20:35 - pre 173 meseci
Da, na ruteru imaš mogućnost kloniranja MAC-a, pa onda ruter "preuzima ulogu" tog dozvoljenog računara...
LM, možeš da spoofuješ MAC adrese na drugim računarima, tako da im daš tu jednu, dozvoljenu MAC adresu. Imaš postupak po netu.
Nije ovo baš neko rešenje, jer nastaje problem ako u mreži sa više računara hoćeš Internet ili uopšte ako umrežavaš više računara (zbog identične MAC adrese), ali za 1. pomoć radi.
 
Odgovor na temu

skysrb
borac za istinu
nezaposlen
pozarevac

Član broj: 245058
Poruke: 57
*.evizo.net.



Profil

icon Re: lan radi samo na jednom racunaru07.02.2010. u 23:18 - pre 173 meseci
RESENO... Poslusao sam te i klonirao mac adresu na drugome racunaru tj.na lpatopu i sada sve radi, na koj racunar mi treba net u taj ukljucim lan kabal :) ali cu ipak morati da nabavim ruter kasnije jer sam ovako ogranicen samo na jednu prostoriju u kuci.. Veliko hvala na pomoci..
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: lan radi samo na jednom racunaru

[ Pregleda: 2127 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.