Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58920 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)01.06.2010. u 13:49 - pre 169 meseci
Mi smo deci uradili samo nemacke pasose, bez bilo kakve prijave/registracije u Srbiji.

Ne kontam nesto -
Citat:
profin
Zanima me konkretno da li je bolje da detetu izvadimo nemacki pasos, pa onda dole kad je prijavimo u maticne knjige i kad dobije jmbg i prebivaliste, vadimo crveni.


Kako prijavis dete u Srbiji u maticnu knjigu rodjenih kad je rodjeno u DE?
I kako prebivaliste u Srbiji? Zar nije to grad gde ste u DE?


Deci necu raditi srpski pasos, cak cu se i ja resiti mog kad steknem uslov za to.
Dosta mi je cimanja po pandurskim stanicama od 3 ujutru za bilo kakav posao.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)01.06.2010. u 17:01 - pre 169 meseci
Mi hocemo da joj izvadimo nemacki pasos, ali hocemo da ima i srpski. Obzirom da Srbija priznaje dvojno, nisam sigurna da li i Nemacka priznaje, ali ako je nemacki drzavljanin ima pravo na osnovu porekla roditleja da dobije srpski pasos.
Boravak i prebivaliste su dve razlicite stavke.
Prebivaliste ti je u Srbiji (sve dok imas nas pasos i rodjen si u Srbiji, to ti je adresa u pasosu) iako imas boravak u DE. To vazi za sve koji imaju boravisnu vizu.
Dakle, procedura za nju u Srbiji je jako komplikovana. Prvo Konzulat salje njenu krstenicu odavde, pa tek mi kad odemo je upisuju dole, pa se vadi jmbg, pa s eprijavljuje prebivaliste pa u knjigu drzavljana pa tek onda predaja za pasos a to moze trajati mnogo meseci. Ipak to cemo uraditi ali neka ima ona nemacki pa onda laganica kad stignemo srpski. Za izvod rodjenja si u pravu, ne znam gde mi je glava. Sve ostalo dobija po osnovu drzavljanstva roditelja iako nije rodjena dole. Tako je i m.m.
Moras da znas, sto vazi i za nju, posto ti deca imaju nemacke pasose svaki njihov boravak moras da prijavis jer su stranci.
I ja cu cim steknem uslove da trazim otpust iz naseg, pa da uzmem nemacko pa opet nase. Jedino tako da imam oba.

Reci mi sta sve treba od dokumenata za detetov pasos i koliko se ceka na isti?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)01.06.2010. u 18:10 - pre 169 meseci
Nisam 100% siguran, ali mislim da ima prava do punoletstva da poseduje dva pasosa po nemackom zakonu i onda se odlucuje za jedan. Ali nisam siguran.

U sustini, otisla je zena u Bürgerbüro i pitala sta treba za pasos, tamo je dobila dokument koji treba da popuni i mislim da je trebao samo Geburtsurkunde i fotografija bebe, koje smo mi sami napravili :)
Cim smo to popunili i odneli fotke - napravili su na licu mesta.
Ali proveri prvo, nisam 100% siguran za dokumente.

Slike u pasosu se menjaju kako se deca menjaju - isto tako brzo menjaju kao i sto prave, posto je njihov pasos -tj deo sa podacima- kao nasa viza u formi nalepnice.


To za prijavljivanje svakako moram raditi zbog zene kad idemo tamo, tako da uzmem samo dva papire vise i ponesem njihove pasose.
Resili smo da imaju samo nemacke pasose, zive u Nemackoj i ne bih ih cimao sad sa dodatnim dokumentima druge zemlje - i to jos one gde birokratija nije bas milosrdna :D
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)01.06.2010. u 19:15 - pre 169 meseci
Hvala ti na informacijama.
Imas pravo za nasu birokratiju, daleko smo mi od vadjena pasosa na licu mesta grrrrrr! Moja mama je bila danas da se raspita, samo sto je razapeli nisu na salteru. A tek sto je cekala samo da dobije informacije. Uzas!
Ipak, neka ima oba pa neka se sama odluci koji ce. Ko zna sta ce se sve desiti sa geopolitickom kartom sveta dok nasa deca napune 18 god. Sto kazu, zlu ne trebalo.
Pozzz :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)01.06.2010. u 20:27 - pre 169 meseci
Ako imate volje i vremena da to sve odradite, onda ok - od viska glava ne boli ;)

Nego kakvi su uslovi za nas za drzavljanstvo i dobijanja pasosa?
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)02.06.2010. u 09:50 - pre 169 meseci
Koliko ja znam orienturngstest koji smo polozili i jos par dodatnih pitanja, 5 god. boravka ako si ozenjen nasom drzavljankom, 3 ili 4 ako si ozenjen stranom. Ne znam da li jos nesto treba, mislim da je to sve. Trebalo bi proveriti ali nemam vremena da cituckam na nemackim sajtovima. Ako saznas nesto, javi :)))
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)02.06.2010. u 10:38 - pre 169 meseci
Citat:
Isak666
Dosta mi je cimanja po pandurskim stanicama od 3 ujutru za bilo kakav posao.

ne razumim ovo boldano?
ja sam do sad prominila 2 posla i nikakvog cimanja nije bilo. muz je rodjen u De al ima Hr putovnicu i nikad nikakvih problema nije imao. Njegovi starci i obitelj od strica takodjer.
njemacka putovnica je bitna jedino ako mislis radit u drzavnim sluzbama radi dobivanja statusa beamte(u suprotnom imas manju placu).
*uvjeti za dobivanje drzavljanstva su sljedeci:
-zavrsen tecaj jezika
-polozen ispit vezan za ustav, ustrojstvo drzave, povijest itd.
-5 ili 7 godina boravka u De. 5 za one ciji su supruznici Njemci, a 7 neki drugi drzavljani.
kad ispunis ove uvjete, nebi trebalo biti prepreka ukoliko prije ne dobijes krimi dosije;)

Citat:
Isak666: Nisam 100% siguran, ali mislim da ima prava do punoletstva da poseduje dva pasosa po nemackom zakonu i onda se odlucuje za jedan. Ali nisam siguran.

do 21 godine zivota koliko je meni poznato.
Citat:
profin: Zanima me konkretno da li je bolje da detetu izvadimo nemacki pasos, pa onda dole kad je prijavimo u maticne knjige i kad dobije jmbg i prebivaliste, vadimo crveni. Kako ste to resili sa vasom decom?
Putujemo u avgustu pa bi mi svaka info dobrodosla da uradimo to na vreme.

izvadite njemacki pa srpski kad stignete. ja sam uvijek za 2 putovnice ak se ima uvjeta za to. tim vise ak ti i suprug imate nekretnine u Srbiji. jesi li probala u konzulatu pitati? oni bi trebali znati te info.
ne znam za Srbiju, al u Hr je moguce dobiti putovnicu tokom jednog dana, ali se za takovo sto treba ici u Zagreb. Mozda postoji tako nesto i u Bg.
Citat:
profin:

I ja cu cim steknem uslove da trazim otpust iz naseg, pa da uzmem nemacko pa opet nase. Jedino tako da imam oba.

ovo nece ici. mozes imat samo jednu putovnicu. pravo na 2 putovnice imaju samo clanice EU i oni ciji su preci Njemci i to ti oni strogo kontroliraju. Ak od tvojih roditelja nitko nema De putovnicu, kannst du vergessen.
ne znam politiku Srbije prema stranicima, al ak imas dole nekretnine, razmisli dobro i raspitaj se.






 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)02.06.2010. u 11:06 - pre 169 meseci
Citat:
ne razumim ovo boldano?
ja sam do sad prominila 2 posla i nikakvog cimanja nije bilo. muz je rodjen u De al ima Hr putovnicu i nikad nikakvih problema nije imao. Njegovi starci i obitelj od strica takodjer.



To se odnosilo na Srbiju, kad se tamo nesto radi preko saltera (produzenje pasosa, nova licna karta, promena adrese i tako).
Ovako to izgleda -





Kako ide posed nekretnine stranaca u Srbiji, nemam pojma, ali neka javi neko ako sta zna.
Mislim da jedino po nekom Zakonu iz 2006. o poljoprivredi, stranci ne mogu posedovati poljoprivredno zemljiste.



E sad, ovo je malo stariji tekst na tu temu i ne znam da li se sta menjalo, ali stoji da strani drzavljani imaju prava na stan.

Citat:
Prava na nepokretnostima

Strana fizička i pravna lica koja obavljaju delatnost u Državnoj zajednici SCG mogu, pod uslovima uzajamnosti, sticati pravo svojine i na nepokretnostima na teritoriji Srbije i Crne Gore koje su im neophodne za obavljanje te delatnosti..

Strano fizičko lice koje ne obavlja delatnost u Državnoj zajednici SCG mogu, pod uslovima uzajamnosti sticati pravo svojine na stanu i stambenoj zgradi kao i državljani naše zemlje.


Pravo svojine na nepokretnostima strana fizička i pravna lica ne mogu sticati ukoliko se ista nalaze na određenim područjima u Državnoj zajednici SCG.

Nasleđivanje predstavlja još jedan pravni osnov po kome strana fizička lica mogu, pod uslovima uzajamnosti, sticati pravo svojine na nepokretnostima.

Ugovor o sticanju prava svojine na nepokretnosti overava sud ili drugi nadležni organ ukoliko su ispunjeni uslovi za sticanje prava svojine, kao i elemenat uzajamnosti. Objašnjenje o postojanju uzajamnosti daje savezni organ nadležan za poslove pravde, a savezni organ nadležan za poslove trgovine daje mišljenje o tome da li je predmetna nepokretnost neophodna za obavljanje delatnosti stranog fizičkog ili pravnog lica. Organ nadležan za upis prava na nepokretnostima dužan je da u roku od 15 dana od izvršenog upisa, dostavi podatke o izvršenom upisu saveznom organu nadležnom za poslove pravde.

Strana fizička i pravna lica mogu prenositi pravo svojine na domaće lice, kao i na strano lice koje može sticati pravo svojine.

http://www.devox.biz/kupoprodaja.htm


E sta znaci uslov uzajamnosti, nemam pojma.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)02.06.2010. u 22:04 - pre 169 meseci
Lori koliko znam dobije se otpust iz srpskog, uzme nemacko, pa opet uzme sprsko jer nasa zemlja dozvoljava dvojno drzavljanstvo a i od skora su zakoni labaviji po tom pitanju. Vidim da su ljudi to radili vec. No, pitacu kad budemo njoj vadili pasos.
Sto se redova za biometrijske l.k. i pasose u Srbiji tice bolje da ne znas a i ne treba ti :)

Sto se imovine tice, uslov uzajamnosti znaci reciprocitet. Ako Nemci dozvoljavaju strancima apsolutna prava nad imovinom onda to dozvoljava i Srbija. To cu se svakako raspitati je imam dve nekretnine na moje ime i vazno je da li ih mogu otudjiti, t.j. prodati ili ne ukoliko promenim drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)03.06.2010. u 10:43 - pre 169 meseci
Citat:
profin: Lori koliko znam dobije se otpust iz srpskog, uzme nemacko, pa opet uzme sprsko jer nasa zemlja dozvoljava dvojno drzavljanstvo a i od skora su zakoni labaviji po tom pitanju. Vidim da su ljudi to radili vec. No, pitacu kad budemo njoj vadili pasos.

pitaj, al znam 100% da to ne ide "legalno". masu Turaka je to radilo i kad ih skuze, sljede sankcije. nije bitno da li je tvoje prvo drzavljanstvo "njemackó" vec je bitno da uz njemacko nemas ni jedno drugo;).

Isak, mein lieber Scholli...katastrofa
 
Odgovor na temu

levac
bez posla
nemacka

Član broj: 191841
Poruke: 35
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)04.06.2010. u 16:22 - pre 169 meseci
Lori, koji nivo poznavanja jezika je potreban za dobijanje nemackog drzavljanstvo?
I, kako se racunaju godine braka potrebne za nem. drz.; br. god. provedenih u braku u Nemackoj ili uopste? Ja sam npr. u braku 8 god. (sa srpskim drzavljaninom koji je rodj. ovde i on ima papire), ali sam ovde skoro 3 god.?
sanja
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)05.06.2010. u 21:40 - pre 169 meseci
B1 je potreban. za drzavljansto se gledaju godine provedene u Njemackoj.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)18.06.2010. u 21:21 - pre 168 meseci
Moja kci je dobila nemacki pasos za 10 min.
A ja moram da pohvalim osobolje naseg Konzulata u Frankfurtu, otisli smo sa bebom i zapravo otisli po informacije a oni su nas pitali da li imamo sva dokumenta za nove biometrijske pasose, mi odgovorili da imamo i cap cap predali. Posle dve nedelje, tacnije danas su me zvali da mi kazu da mi je pasos gotov i da dodjem da ga podignem.
Divno!
Zanima me da li postoji neka caka ako ona ima nemacki pasos a mi ne, da li to menja nesto i u kom smislu?
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)08.07.2010. u 09:22 - pre 167 meseci
ne minja nista osim toga da ona moze u vise zemalja bez vize;)
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)29.07.2010. u 09:59 - pre 167 meseci
Mislila sam na prednosti u nalazenju posla i sl. ali hvala Lori u svakom slucaju.

Cula sam neki dan da je kazna za neimanje nemacke voz. dozvole 2000e! Da li je moguce?

Ja odlazem dosta dugo to polaganje jer mislim da ce uskoro poceti da nam prepisuju dozvole, ali od toga nista izgleda. Moracu to na jesen da resim.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)04.12.2010. u 10:14 - pre 162 meseci
Nisam sigurna gde je Isak ostavio i da li je ostavio podatak u kojoj instituciji, ili gde bih mogla da prevedem svoje diplome i dobijem validne nemacke?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)04.12.2010. u 20:51 - pre 162 meseci
U svakoj pokrajini je za to zaduzena druga institucija i to je to ludilo koje treba resiti novim zakonom od sledece godine.
Cak ne postoji ni zajednicka osnova, pa tako da za razlicite fakultete treba cimati razlicite institucije u istoj pokrajini.

U Baden Württembergu je za tu temu najbolji sagovornik LLPA.

Ovo je lista za jedan broj pokrajina i fakulteta, za koje ne znam -jasno- nista iz licnog iskustva ;)

Baden-Württemberg

* Medizin und Pharmazie:
Regierungspräsidium Stuttgart
Landesprüfungsamt für Medizin und Pharmazie
Nordbahnhofstr. 135
70191 Stuttgart
* Rechtswissenschaften:
Justizministerium Baden-Württemberg
Landesjustizprüfungsamt
Schillerplatz 4
70173 Stuttgart
* Lehramtsstudiengänge:
Ministerium für Kultus, Jugend und Sport
Landeslehrerpüfungsamt
Schloßplatz 4 (Neues Schloß)
70173 Stuttgart

Bayern

* Human- und Zahnmedizin, Pharmazie:
Regierung von Oberbayern
Landesprüfungsamt für Humanmedizin, Zahnmedizin und Pharmazie
Maximilianstr. 39
80538 München
* Veterinärmedizin:
Prüfungsamt für Tiermedizin
Amalienstr.52
80799 München
* Rechtswissenschaften:
Bayerisches Staatsministerium der Justiz und für Verbraucherschutz
- Landesjustizprüfungsamt -
Prielmayerstr. 7
80335 München
* Lehramtsstudiengänge:
Bayerisches Staatsministerium für Unterricht und Kultus
- Prüfungsämter -
Salvatorstr. 2
80333 München

Berlin

* Human-, Zahn- und Veterinärmedizin, Pharmazie, Lebensmittelchemie:
Landesamt für Gesundheit und Soziales

- Landesprüfungsamt für Gesundheitsberufe -
Fehrbelliner Platz 1
10707 Berlin
* Rechtswissenschaften:
Senatsverwaltung für Justiz
- Gemeinsames Juristisches Prüfungsamt der Länder Berlin und Brandenburg (GJPA) -
Salzburger Str. 21-25
10825 Berlin
* Lehramtsstudiengänge:
Senatsverwaltung für Bildung, Wissenschaft und Forschung
- Prüfungsamt für Lehramtsprüfungen -
Otto-Braun-Str. 27
10178 Berlin

Brandenburg

* Medizin:
Landesamt für Soziales und Versorgung
- Landesgesundheitsamt -
Lipezker Str. 45
03048 Cottbus
* Rechtswissenschaften:
Ministerium der Justiz
- Gemeinsames Juristisches Prüfungsamt der Länder Berlin und Brandenburg -
Salzburgerstraße 21-25
10825 Berlin
* Lehramtsstudiengänge:
Ministerium für Bildung, Jugend und Sport
Heinrich-Mann-Allee 107
14473 Potsdam

Bremen

* Human-, Zahn-, Veterinärmedizin, Pharmazie:
Die Senatorin für Arbeit, Frauen, Gesundheit, Jugend und Soziales
- Prüfungswesen -
Contrescarpe 72
28203 Bremen
* Rechtswissenschaften:
Der Senator für Justiz und Verfassung
- Justizprüfungsamt -
Richtweg 16-22
Am Wall 198
28195 Bremen
* Lehramtsstudiengänge:
Die Senatorin für Bildung und Wissenschaft
Rembertiring 8-12
28195 Bremen

Hamburg

* Human-, Zahn-. Veterinärmedizin und Pharmazie:
Amt für Soziales, Familie, Gesundheit und Verbraucherschutz
- Landesprüfungsamt für Heilberufe -
Billstr. 80
20539 Hamburg
* Rechtswissenschaften:
Justizbehörde
- Justizprüfungsamt -
Dammtorwall 13
20354 Hamburg
* Lehramtsstudiengänge:
Landesinstitut für Lehrerbildung und Schulentwicklung
- Prüfungsamt -
Felix-Dahn-Str. 3
20357 Hamburg

Hessen

* Human- und Zahnmedizin, Pharmazie:
Hessisches Sozialministerium
- Hessisches Landesprüfungs- und Untersuchungsamt im Gesundheitswesen -
Landgraf-Philipp-Platz 1-7
35390 Gießen
* Rechtswissenschaften
Hessisches Ministerium der Justiz, für Integration und Europa
- Justizprüfungsamt -
Luisenstr. 13
65185 Wiesbaden
* Lehramtsstudiengänge:
Hessisches Kultusministerium
- Lehramtprüfungsamt -
Luisenplatz 10
65185 Wiesbaden

Mecklenburg-Vorpommern

* Medizin und Pharmazie:
Das Landesamt für Gesundheit und Soziales
- Landesprüfungsamt für Heilberufe -
Erich-Schlesinger-Str. 35
18059 Rostock
* Rechtswissenschaften:
Justizministerium
- Landesjustizprüfungsamt -
Puschkinstr. 19-21
19055 Schwerin
* Lehramtsstudiengänge:
Ministerium für Billdung, Wissenschaft und Kultur
- Lehrerprüfungsamt -
Möllnerstr. 12
18109 Rostock

Niedersachsen

* Human- und Zahnmedizin:
Niedersächsisches Ministerium für Soziales, Frauen, Familie, Gesundheit und Integration
- Niedersächsischer Zweckverband zur Approbationserteilung -
Berliner Allee 20
30175 Hannover
* Pharmazie:
Apothekerkammer Niedersachsen
- Landesprüfungsamt -
An der Markuskirche 4
30163 Hannover
* Veterinärmedizin:
Niedersächsisches Ministerium für Soziales, Frauen, Familie, Gesundheit und Integration
Hinrich-Wilhelm-Kopf-Platz 2
30159 Hannover
* Rechtswissenschaften:
Niedersächsisches Justizministerium
- Landesjustizprüfungsamt -
Am Waterlooplatz 1
30169 Hannover
* Lehramtsstudiengänge:
Niedersächsisches Kultusministerium
- Niedersächsisches Landesamt für Lehrerbildung und Schulentwicklung -
Schiffgraben 12
30159 Hannover

Nordrhein-Westfalen

* Human-, Zahnmedizin, Pharmazie:
Bezirksregierung Münster
- Landesprüfungsamt für Medizin, Zahnmedizin, Psychotherapie und Pharmazie -
Domplatz 1-3
48143 Münster
* Veterinärmedizin:
Ministerium für Klimaschutz, Umwelt, Landwirtschaft, Naturschutz und Verbraucherschutz
Schwannstr. 3
40476 Düsseldorf
* Rechtswissenschaften:
Justizministerium
- Landesjustizprüfungsamt -
Martin-Luther-Platz 40
40212 Düsseldorf
* Lehramtsstudiengänge:
Ministerium für Schule und Weiterbildung
Völklinger Str. 49
40221 Düsseldorf

Rheinland-Pfalz

* Human-, Zahnmedizin, Pharmazie:
Landesamt für Soziales, Jugend und Versorgung
- Landesprüfungsamt für Medizin, Pharmazie, Psychotherapie und Zahnmedizin -
Rheinallee 97 - 101
55118 Mainz
* Rechtswissenschaften:
Ministerium der Justiz
- Landesprüfungsamt für Juristen -
Ernst-Ludwig-Str. 6-8
55116 Mainz
* Lehramtsstudiengänge:
Ministerium für Bildung, Wissenschaft, Jugend und Kultur
- Landesprüfungsamt für das Lehramt an Schulen -
Mittlere Bleiche 61
Johann-Friedrich-von -Pfeiffer-Weg 3
55116 Mainz
55128 Mainz

Saarland

* Medizin und Pharmazie:
Landesamt für Soziales, Gesundheit und Verbraucherschutz
- Zentralstelle für Gesundheitsberufe -
Hochstr. 67
66115 Saarbrücken
* Rechtswissenschaften:
Ministerium für Justiz
- Landesprüfungsamt für Juristen -
Franz-Josef-Röder-Straße 15
66119 Saarbrücken
* Lehramtsstudiengänge:
Ministerium für Bildung
- Prüfungsamt -
Hohenzollernstraße 60
66117 Saarbrücken

Sachsen

* Human- und Zahnmedizin, Pharmazie:
Landesdirektion Dresden
- Sächsisches Landesprüfungsamt für akademische Heilberufe -
Stauffenbergallee 2
01099 Dresden
* Veterinärmedizin:
Sächsisches Staatsministerium für Soziales und Verbraucherschutz
- Gesundheit- und Veterinärwesen -
Albertstraße 10
01097 Dresden
* Rechtswissenschaften:
Sächsisches Staatsministerium der Justiz und für Europa
- Landesjustizprüfungsamt -
Hospitalstrasse 7
01097 Dresden
* Lehramtsstudiengänge:
Staatsministerium für Kultus und Sport
Carolaplatz 1
01097 Dresden

Sachsen-Anhalt

* Medizin und Pharmazie:
Landesamt für Familie, Gesundheit, Jugend und Versorgung
- Landesprüfungsamt für Gesundheitsberufe -
Ernst-Kamieth-Str. 2
06112 Halle
* Rechtswissenschaften:
Ministerium der Justiz
- Landesjustizprüfungsamt -
Klewitzstr. 4
39112 Magdeburg
* Lehramtsstudiengänge:
Kultusministerium
- Landesprüfungsamt für Lehrämter -
Ernst-Kamieth-Str. 2
06112 Halle

Schleswig-Holstein

* Human-, Zahn-, Veterinärmedizin, Pharmazie:
Ministerium für Arbeit, Soziales und Gesundheit
Landesamt für soziale Dienste
- Prüfungsamt Gesundheitsberufe -
Adolf-Westphal-Str. 4
24143 Kiel
* Rechtswissenschaften:
Ministerium für Justiz, Gleichstellung und Integration
- Justizprüfungsamt -
Gottorfstr. 2
24837 Schleswig
* Lehramtsstudiengänge:
Ministerium für Bildung und Kultur
Brunswiker Straße 16 - 22
24105 Kiel

Thüringen

* Medizin und Pharmazie:
Thüringer Landesverwaltungsamt
- Landesprüfungsamt für akademische Heilberufe -
Weimarplatz 4
99423 Weimar
* Rechtswissenschaften:
Justizministerium
- Justizprüfungsamt -
Werner-Seelenbinder-Straße 5
99096 Erfurt
* Lehramtsstudiengänge:
Ministerium für Bildung, Wissenschaft und Kultur
Werner-Seelenbinder-Straße 7
99096 Erfurt
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)05.12.2010. u 08:16 - pre 162 meseci
Hvala ti Isak, kao i uvek. Znas da zivim u Hessenu, nisi morao zbog mene ovoliki spisak, ali ako neka, mozda nekome jos zatreba.
Medju ovim institucijama nema one koja meni treba. Ja sam mislila da to radi jedna institucija a ne nekoliko njih?!

Znam da si ti najupuceniji pa moram malo da te maltretiram. Kako to mislis nesredjeno? Sta se moze promeniti 2011?
Da li si ti uspeo da prevedes i da ti priznaju obrazovanje? I Kako?

Ako se setis jos neceg korisnog, slobodno reci. :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)05.12.2010. u 12:57 - pre 162 meseci
Sledece godine treba da se usvoji na saveznom nivou zakon kojim ce se regulisati nostrifikacija diploma stranaca.
Ono sto moze da razvodni taj proces, jeste to sto se o tom zakonu trebaju izjasniti i pokrajine.
Ono sto su najavljivali za taj zakon jeste da bi trebala jedna institucija da se bavi nostrifikacijom, a ne kao do sad - razlicite institucije u razlicitim pokrajinama za razlicite profile.

Ja svoje diplome ne mogu nostrifikovati.
Mogu samo jedan deo ispita da mi priznaju, pa da nastavim ovde studije. A tako ce i biti, jer cesto cujem da ljudi sa stranim diplomama humanistickih nauka imaju problema i kad mogu da ih nostrifikuju.
Mada i to je luda prica i procedura, posebno jer sam studirao pre Bolonje, pa nemam nikakav bodovni sistem, niti bar program na engleskom ili nemackom.

Da bi dobio i takav odgovor, imao sam turneju po institucijama, pa bi bilo najbolje da i ti krenes od jedne - mozda od Ministarstva za nauku i umetnost u Hessenu.
Iako nisu mozda nadlezni za tvoj fah, mozes dobiti info gde da ides dalje.

Puno srece i strpljenja!
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)05.12.2010. u 14:24 - pre 162 meseci

Pratim nekoliko tema, u okviru ovog foruma, uglavnom vezanih za emigraciju.
Ono sto me zanima, posto spominjete nostrifikaciju diploma, da li je potrebno i nostrifikovati diplomu koja je dobijena po bolonjskom procesu ?
Imam Master of Science in Electrical and Computer Engineering, 305 bodova, Diploma Suplement, na srpskom i engleskom ...

Pitam, zbog toga sto sam nailazio, i nailazim, na preporuke da je bolje prvo nostrifikovati diplomu, jer su vece sanse da se dobije posao ...
Ne znam da li to vazi i za "bolonjske" diplome, ne verujem, jer ne bi imalo nikakvog smisla ...
A opet, me ne bi iznenadilo da se trazi i nostrifikacija takvih nasih diploma ...
Negde sam nasao, a sad ne mogu nikako, da je Fakultet Tehnickih nauka u nekoj vezi sa Tehnickim Univerzitetom Lajbnic u Hanoveru ...

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zivot, birokratija & Co. u Nemackoj posle dobijanja boravisne vize ;)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58920 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.