Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Virus, meni nepoznat

[es] :: Zaštita :: Virus, meni nepoznat

[ Pregleda: 2501 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prozor

Član broj: 231702
Poruke: 7
89.216.49.*



Profil

icon Virus, meni nepoznat03.02.2010. u 19:09 - pre 173 meseci
Pozdrav,
Evo ovako, desava se sledece: Prvo iskljuci postojeci antivirus bez obzira koji,pri instaliranju malwera bilo kojeg prekine ga na samom pocetku instalacije,iskljuci ranije kreiran sistem restor, i na kraju nedozvoljava ulazak u safe mode.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Virus, meni nepoznat03.02.2010. u 21:55 - pre 173 meseci
Najprostije moguce resenje...skini sa Avirinog sajta Rescue CD (na sajtu pise Rescue system),to je ustvari image,kada ga skines samo ga narezi na CD...kada sve to odradis ubaci taj CD,restartuj kompjuter i prilikom boot-ovanja pokreni Avira scan i to je to...verovatno imas Trojanca,imao sam brdo slicnih situacija,sve ih resavam pomocu Rescue CD-a...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

prozor

Član broj: 231702
Poruke: 7
89.216.49.*



Profil

icon Re: Virus, meni nepoznat03.02.2010. u 22:05 - pre 173 meseci
Hvala, probacu pa javljam. Nema veze sto za antivirus koristim Microsoft security essentials .
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Virus, meni nepoznat03.02.2010. u 22:34 - pre 173 meseci
Nema veze, ali daleko je bolje od Avire da skines ovaj CD

http://www.freedrweb.com/livecd/

Sve ovo sto se ispoljava kod tebe moze da znaci da si zakacio klasican virus, fajl infektor
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Virus, meni nepoznat03.02.2010. u 23:02 - pre 173 meseci
Vidi @kristi1,koristio sam i Avira i Dr.Web Rescue CD,imam ih oba...u mnogo navrata su podjednako isti broj malware-a nasli,oba CD-a su vrhunska!Radim i sa jednim i sa drugim...razlika je mozda 5% na stranu Dr.Web-a... :))) Na nedavnom testiranju svih mogucih Rescue CD-ova,oba su imali 10 od 11 pogodaka... :)))
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Virus, meni nepoznat04.02.2010. u 14:01 - pre 173 meseci
Pa i da je razlika u 1%, razlog vise da ga koristi... ;)
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Virus, meni nepoznat04.02.2010. u 18:46 - pre 173 meseci
Ako uzmemo u obzir da trenutno postoji evidentirano preko 2.000.000 primeraka razlicitog malware-a, 5% od toga iznosi 100.000 - pre deset godina ukupan broj poznatih virusa, crva, trojanaca i ostatka druzine je bio oko 50.000! Procena je da se danas DNEVNO otkrije oko 10.000 novih primeraka i varijacija starih! Znaci svaki procenat je bitan, i svaki update je bitan. E sad, nikako ne mozemo tvrditi da Dr.Web ima sve definicije kao Avira, i jos 5% vise. Mozda Avira od ukupnog broja ima nekih 2% o kojima Dr.Web uopste ne zna... Svaki AV je dobar onoliko koliko i njegova baza i njegova heuristika. A reci "ja imam AV, firewall, 2-3 skenera i redovno azuriran Windows i 100% sam siguran da nemam malware" je isto kao da kazes "ja imam daske, eksere, cekic i tutkalo i 100% sam siguran da imam orman". Sklopi ti taj orman prvo, pa ga redovno lakiraj, podmazuj mu sarke, ne stavljaj teske stvari u njega, ne drzi ga na vlaznom mestu ni na direktnom suncu ili blizu radijatora, pa da kazemo da ga stvarno imas i da ces ga imati duze vreme. Isto je i sa zastitom racunara - nije dovoljno samo natrpati nekoliko proizvoda i povremeno ih pokrenuti, potrebno je sve sto cesce azurirati, voditi racuna o lozinkama, o aktivnim servisima, izvoru softvera, redovno proveravati sistemske logove i izvestaje AV-a i firewalla, itd, pa da mozes da pocnes da tvrdis da mozda nemas nista stetno na racunaru...
 
Odgovor na temu

prozor

Član broj: 231702
Poruke: 7
89.216.49.*



Profil

icon Re: Virus, meni nepoznat04.02.2010. u 20:04 - pre 173 meseci
Ovo mi je drugi put da sam zakacio isti virus ili malware ili sta vec.Prvi put sam ga dobio kad sam radio update za awg antivirus, pa sam posle odustao od awg i stavio miscrosoft essentials i eto ga opet, a na tom compu koristim internet veoma malo mozda 7 sati mesecno.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Virus, meni nepoznat04.02.2010. u 21:50 - pre 173 meseci
Internet je samo jedan od nacina na koji se malware siri. Svaki malware je program kao i svaki drugi, i na isti nacin kao sto prenosis druge programe sa jednog racunara na drugi (CD, USB flash, email, download, p2p,...), tako isto se siri i malware. Kao sto rekosmo, samo posedovanje AV programa ne znaci nista, ako ti sam dozvolis da se malware pokrene. To ti je isto kao da postavis portira na ulaz u fabriku i kazes da ne pusta nikog ko tu nije zaposlen, i onda mu kazes "u redu je, ovaj je sa mnom, ja ga poznajem".
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Virus, meni nepoznat04.02.2010. u 22:43 - pre 173 meseci
Slazem se sa tobom,ali kad vecina korisnika ne shvata o cemu pricas,dzabe je...dosta njih ne poseduje tzv disciplinu u radu sa kompjuterima...nije to automobil da sipas gorivo i vozis... :)))
Nego da ne duzimo bezveze,@prozor,biraj sam,necu da ti kazem vise nista...Avira,BitDefender,Dr.Web,Kaspersky Rescue CD,neces pogresiti koji god da uzmes...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Virus, meni nepoznat

[ Pregleda: 2501 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.