Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li PayPal dolazi u Srbiju?

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Da li PayPal dolazi u Srbiju?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104098 | Odgovora: 443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 01:24 - pre 172 meseci
To nije tacno za pp business vezan za USA firmu, a nema ni logike.

Evo ja imam pp business kome pristupam van USA vec 2 godine i nikada nisam imao probleme. A i zasto bih imao probleme kada nigde ne pise da ne smes da pristupas van usa

Pre ce biti da nalog gase ljudima sa nekompletnim ili laznim podacima, a da ip adresa samo ubrza proveru. U slucaju imanja firme ti imas papire od registrovanog agenta i IRSa koji polazuju na tvoju adresu van USA i sve je ok.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 08:54 - pre 172 meseci
@daki_bmw: Znam da ti treba paypal za ebay, i samo sam pokusao da ti objasnim kako ebay moze da ti f-se bez greske. Sad sto si ti pefekcionista i oces da ti pise Srbija, tvoj problem. Ja sam narucivao sa ebaya 300 cuda, od delova za iPhone pa do kapsula za Nespresso. Imam bar 30 porudzbina, isto toliko pozitivnih reviewa... I sve to sa jednim BiH nalogom i payoneer.com karticom. Niko me ne dira, niko mi ne ukida nalog, ima vec vise od godinu dana, mozda 2 godine, nemam pojma. Ko ce meni da zabrani da nesto platim svojim parama. Uredno platim carinu i PDV kad paket stigne (ako podleze) i to je to. Ne ostecujem ni Srbiju ni paypal ni na koji nacin.

Dobro, vidim da si ubedjen da Srbije na paypalu nema zbog nas koji ovde "muljamo" o USA firmama, zbog nesaradnje sa Hagom i zato sto je na vlasti bio Milosevic. Tvoje je pravo da mislis sta hoces, ali ja licno mislim da su ispustili da stave nase ime jer smo ga menjali sto puta. Nismo mi gori od Avganistana, taman da je ovde Misko jos na vlasti. I jos 100. put da ponovim, takav paypal koji ima BiH i mnogi drugi i takav paypal koji ce doci mozda 2010. nije paypal. On nema jednostavno veze sa filozofijom paypala, zbog koje je ovaj servis i postao mega-popularan. To bi isto bilo kao da imas youtube na kom samo gledas filmove, a ne mozes da uploadujes. Ili gmail na kome samo mozes da saljes mailove, a da ih ne primas.

@ventura & @Ivan Dimkovic: I ja sam to pomislio, tacnije procitao na drugom mestu na ES o ovom problemu sa IP adresom. Sta mislite da posaljemo pitanje paypalu, i da ih direktno putamo da li se ovo o cemu ovde diskutujemo kosi sa njihovim TOS-om.

[Ovu poruku je menjao milstanyu dana 21.02.2010. u 10:22 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao milstanyu dana 21.02.2010. u 10:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

navigare

Član broj: 158258
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 14:54 - pre 172 meseci
ma kakva provera ip adrese... ja onda ne bih mogao nijednu uplatu da odradim
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 14:59 - pre 172 meseci
@milstanyu,

Ne znam sta ima da se proverava. Nigde u PayPal TOS-u ne pise da ne smes da pristupas van USA. To je potpuno suludo - sta bi radili ljudi koji su outsource-ovali odeljenja koja imaju pravo pristupa Paypal nalogu? Sta bi radili ljudi koji putuju? Svasta.

Fora je u tome sto ljudi kojima je PayPal ugasio nalog su ljudi koji su dali laznu adresu ili nesto drugo nije bilo OK sa nalogom. Verovatno ako IP adresa nije u zemlji registracije, neko iz PayPal-a uradi detaljnu proveru svih podataka cisto kao fraud-prevention (jer postoji sumnja da je neko ukrao nalog). Ako su svi podaci tacni, nema problema. Medjutim ako je neko slagao za adresu - naravno da ce mu iskljuciti nalog, zbog krsenja TOS-a.

Ja imam i nemacki PayPal nalog (licni) - i pristupao sam PayPal-u iz Srbije i kada sam u Srbiji bio par nedelja... naravno da se nista nije desilo niti moze da se desi, jer su svi podaci u mom nalogu tacni i sve se da proveriti za par minuta, i ne moze meni PayPal da zabrani da putujem i da mu pristupam odakle god hocu.

Dakle, uradite sve kako treba, sa adresom LLC firme u USA i sa svim papirima - i necete imati problem sa Paypal-om. Bar ne ovih :)

A da - mene je PayPal samo jednom pitao da im faxujem podatke o firmi zbog Money-market naloga, a to nije zato sto oni tu nesto specijalno proveravaju vec je to zahtev IRS-a koji sve finansijske institucije moraju da ispostuju.

Naravno, faxovao sam im to sa >nemackog< faxa (za moj USA nalog) i naravno da nije bilo nikakvih problema - sve to pise i u sertifikatu o autorizovanoj osobi LLC-a, tj. tu pise moja adresa u Nemackoj. Niko ni jedno pitanje postavio nije iz PayPala, niti mogu da zamislim situaciju da to moze da bude problem ako je sve ostalo 100% tacno.

--

@edit - ako je Ventura imao problem sa njegovom starom firmom (Lux-ottica shop?) jedino sto mi pada na pamet je da u to vreme jos nije bio ukinut onaj idiotizam USA ekonomskih sankcija sa tadasnjom SRJ. U tom slucaju PayPal nije smeo da posluje sa Srbijom ni na koji nacin. To je jedina stvar koja je mogla da bude problem. Naravno, taj idiotizam je ukinut vec neko duze vreme (vise godina)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 15:05 - pre 172 meseci
Mozes rec-dve o tom money-marketu? Znam da je OFF ali.. Znaci zaradim na paypal odredjenu sumu i sta dalje (ukratko). Koje su pogodnosti, koliko moze novac koji je tamo da zaradi?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 15:11 - pre 172 meseci
Slabo :)

Money market fund ti je otprilike kao slaba bankarska kamata. Znaci nemoj da racunas da ces da se "obogatis" ali je u principu dobra stvar jer te osigurava od inflacije. Money-market fondovi su vrlo sigurni, tj. imaju jako malu volatilnost - ali nemoj ocekivati nista spektakularno od njih.

Ako otvoris money market nalog kod PayPal-a oni ce ti to odobriti za max 24h, ali ce te za mesec dana kontaktirati i traziti da posaljes faxom osnovne podatke o firmi za dodatnu proveru - kao sto rekoh, to je IRS zahtev i PayPal to salje IRS-u. Cisto da te ne uplasi to.

E, da, jedna stvar - profit od money market fonda JESTE oporeziv kao federalni porez cak i ako si "disregarded entity"! Ako zelis jednostavno oporezivanje single-member LLC-a mislim da je najpametnije da ne uzimas taj money market fond, nego da pare sa USA racuna povlacis i onda sa njima radis vec sta hoces u svojoj zemlji... Medjutim, ako si vec odlucio da koristis money-market-fund, onda vec mozes i da otvoris pravi brokerage nalog kod nekog drugog tipa Ameritrade (preko tvoje LLC firme) i investiras u neke druge fondove.

Samo nemoj da zaboravis da prijavis profit od toga IRS-u da ne bi imao problema neki sledeci put kada ides u USA :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 15:58 - pre 172 meseci
Da li se otvaranjem LLC-a i racuna dobija i merchant account ili je to nesto drugo? Idealno za moje potrebe bi bilo da imam paypal (gde prodajem sitne stvari preko svog sajta, transakcije su male, ali ih ima mnogo, ljudi vole da takve stvari placaju paypalom, trenutno imam 2CO za ovo) i da imam npr. authorize.net nalog (za moje stalne klijente koji placaju vece sume, ali samo 2-3X mesecno, takodje koristim 2CO trenutno).
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 17:57 - pre 172 meseci
Ivane,

Ja sam imao LLC registrovan u USA, u tom poslu sam imao partnera koji je US državljanin i na čiju adresu je bio registrovan LLC. PayPal nalog registrovan na njegove podatke. Njegova adresa (proverena), njegov SSN (proveren), bankovni račun (proveren), sve je bilo apsolutno zakonski i legalno. Međutim desilo se to da sam ja pristupao iz Srbije, i priča je dalje poznata... Blokirali račun, moj US partner slao sve papire faksom (starij čovek je u pitanju tada je imao tipa 55 godina, dakle nije neki balavi tinejdžer), pa sam se sa njima natezao mesec dana da li su primili dokumentaciju ili ne, čas jesu primili, čas nisu, čas im nešto fali, da bi nakon mesec dana i bezbroj poziva dobio obaveštenje da je račun blokiran na 6 meseci, i da se mogu žaliti upravi vodovoda... Kad je prošla blokada, dobio sam samo manji deo para koji sam imao na računu u tom trenutku, bez ikakve šanse da dobijem istorijat transakcija i da proverim stvarno gde je šta otišlo... I za to sam mogao da se žalim upravi vodovoda...

 
Odgovor na temu

IvanPHP
Ivan Pantic

Član broj: 149293
Poruke: 45
91.148.93.*



+1 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 19:47 - pre 172 meseci
Znam da je tema Paypal, ali preporucujem vam moneybookers za naplatu i dovlacenje para na racun u Srbiji. Jos bolje je dovlaciti novac sa MB na racun u Bjeljini.
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 20:11 - pre 172 meseci
Poslao sam pitanje paypalu. Objasnio da sam rezident Srbije u kojoj nema paypala, da sam vlasnik LLC-a u Delaware-u i pitao da li imam pravo na biznis paypal nalog koji bi bio vezan za racun mog LLC-a, a kom bi se pristupalo iskljucivo iz Srbije.

Sta god da odgovore, prenecu vam. Ali cak i da kazu da je sve to 100% OK, ja se nikad ne bih usudio da vece kolicine novca drzim na racunu bilo kog servisa tipa paypal, 2co, moneybookers. Cim se malo nakupi, transver u banku. Tako radim oduvek.
 
Odgovor na temu

IvanPHP
Ivan Pantic

Član broj: 149293
Poruke: 45
91.148.93.*



+1 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 20:17 - pre 172 meseci
nemam problem sa MB, aktivirao sam recurring payment pre par godina, drzim konstantno cetvorocifrene iznose na MB i po potrebi povlacim novac na racun u Intezi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 20:19 - pre 172 meseci
To je svakako najpametnije - posto Paypal u USA nije banka, i nemaju nikakve obaveze prema tebi ako im se nesto desi.

Tvoj depozit u banci je osiguran kod FDIC-a i imas daleko veca prava na potrazivanje nego u slucaju PP-a.

@Ventura - da li je paypal nalog bio registrovan na firmin bankovni racun ili na racun tvog poznanika, posto vec pominjes SSN? Da li si imao EIN? To moze da bude prilicna razlika. A, takodje, u to vreme je Srbija tj. SRJ bila i dalje na raznim "crnim listama" za poslovanje pa je moguce da je to pravilo dodatne probleme.

Ako sve uradis kako treba dakle, cist business nalog na ime LLC-a i preko EIN-a i bankovnog racuna firme, jednostanvo ne sme da bude nikakvih problema, jer PayPal nema nikakva prava da odlucuje gde ce radnici ili menadzment neke USA firme da budu kada pristupaju. Za to bi ih neko vec odavno doveo na sud.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 21:07 - pre 172 meseci
8-O

Auu Ivane, cini mi se da sve nije bas tako glatko. Evo odgovora:

Citat:
If you have an office located in the US you will want to open your
business account from that location. You may assign an US based employee
to oversee the PayPal account in your absence. Trying to access the
account from an overseas location may trigger the account to be locked
while we perform a security investigation.


Evo sad sam jasno i glasno rekao da sam jedini zaposleni, i da zivim van USA. Pitao sam opet, jos jasnije, da li samim tim sto pristupam nalogu van USA krsim TOS iako je LLC u Good Standing. Aj' videcemo...


[Ovu poruku je menjao milstanyu dana 21.02.2010. u 22:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 22:36 - pre 172 meseci
Ceo taj GeoIP security je u najmanju ruku idiotski a pruza nultu zastitu. Sve sto treba da uradis je da negde kod nekog US hostera zakupis virtuelni server i onda se remotujes na njega i raspalis browser. Kriminalcima je cak jos lakse, treba samo da izaberu jednog od zombija/botova u svojoj mrezi koji je located u US, takod a cak ne moraju ni da rentaju server. Ej, al hip je pretpostaviti lokaciju korisnika po IP adresi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 23:08 - pre 172 meseci
@Ivan

Ne sećam se više detalja, znam da sam imao EIN, ali mislim da je tada registracija bila na Lično ime + podaci od firme, da nije ni postojala registracija isključivo na firmu... Ipak je to bilo pre skoro 10 godina pa se ni ne sećam tačno svih detalja...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?21.02.2010. u 23:11 - pre 172 meseci
Citat:

Trying to access the
account from an overseas location may trigger the account to be locked
while we perform a security investigation.


Pa ako se to desi, moze samo jednom da se desi zbog "security" istrage (klasican "fraud track") - i onda ces im poslati sve papire i mogu da ga p00she jer sve odgovara onome sto je napisano. Moze da bude neprijatnost na par dana ali da ti ukinu nalog - to definitivno ne mogu zbog toga.

Kao sto rekoh, ja vec 2 godine koristim USA PP bez ikakvih problema van USA, niko nikad nije radio nikakav "security investigation".

Bice da su i oni smanjili te Geo-IP istrage osim ako nesto bas ne stima tipa da odjednom pocnes da preusmeravas te pare ne na svoj bankovni racun nego na neku drugu adresu ili da kupujes nesto masovno preko tog PP naloga.

Citat:
mmix
Ceo taj GeoIP security je u najmanju ruku idiotski a pruza nultu zastitu. Sve sto treba da uradis je da negde kod nekog US hostera zakupis virtuelni server i onda se remotujes na njega i raspalis browser. Kriminalcima je cak jos lakse, treba samo da izaberu jednog od zombija/botova u svojoj mrezi koji je located u US, takod a cak ne moraju ni da rentaju server. Ej, al hip je pretpostaviti lokaciju korisnika po IP adresi.


Ma da bre, tako Google blokira naloge za kupovinu Nexus One telefona, pa sam morao da stavim HotSpot Shield, smesno - a kupio telefon na USA karticu i naravno nikakvih problema nije bilo. Neko se pravi previse pametan.

A ovo sa PayPal-om je klasican fraud-track sistem, opet - najgore sto moze da uradi je da trigeruje proveru, posle koje bi morali da ti odblokiraju nalog kada im posaljes dokumentaciju da si ti vlasnik tog naloga i da je sve cisto i 100% ok.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?22.02.2010. u 07:45 - pre 172 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
A ovo sa PayPal-om je klasican fraud-track sistem, opet - najgore sto moze da uradi je da trigeruje proveru, posle koje bi morali da ti odblokiraju nalog kada im posaljes dokumentaciju da si ti vlasnik tog naloga i da je sve cisto i 100% ok.

To sam i ja mislio, ali su me vrlo konkretno ubedili u suprotno...

'bem li ga, možda je razlog za tvoje nemanje problema na PayPal-u što uglavnom samo vršiš plaćanja... Možda nemaš velike transakcije/velik broj transakcija... Meni su na PayPal-u isključivo uplaćivali novac, i sve je bilo ok dok je novac stizao, čim sam zatražio pola novca da se prebaci na bankovni račun, blokirali su mi nalog.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?22.02.2010. u 08:11 - pre 172 meseci
Mislim da ce pre biti to sto zivi u Nemackoj. Bez obzira na sve, neke security consultancy grupe i dalje drze Srbiju kao fraud high-risk zemlju i to se presipa na finansijske institucije koje su njihovi klijenti, tamo smo se onomad nasli zbog sankcija i svih onih klinaca koji su narucivali stvari laznim karticama i sad je tesko sa tih lista izaci, narocito sto banke uglavnom kriju od koga dobijaju te spiskove. Dok sam ziveo napolju svake godine kad sam dolazio u Srbiju na odmor imao sam problema jer je banka u kojoj sam drzao racune bila klijent jedne takve grupe, prva upotreba kartice na bankomatu ili POSu u Srbiji i blokirana kartica. Onda zovi, objasnjavaj, kuni i odblokiraju, pa posle par dana valjda bude neki refresh pa opet iz pocetka. Ne bi me cudilo i da je na paypalu Srbija na crnoj listi narocito uzimajuci u obzir sve ove mahinacije sa adresama u hrvatskoj i sloveniji. Al kao sto rekoh oslanjanje na IP location kao dokaz fizicke prisutnosti na toj lokaciji u e-transakciji je glupost velika, iole ozbiljniji profesionalni kriminalac nece imati nikakvih problema da to zaobidje.

Citat:
Ivan Dimkovic: A ovo sa PayPal-om je klasican fraud-track sistem, opet - najgore sto moze da uradi je da trigeruje proveru, posle koje bi morali da ti odblokiraju nalog kada im posaljes dokumentaciju da si ti vlasnik tog naloga i da je sve cisto i 100% ok.

To je teorija, u praksi oni te iskljuce odmah a onda se vuku neverovatno sporo da taj problem rese. Posto nisu banka nemaju nikakve obaveze prema oslobadjanju depozita niti su obavezni da ti nadoknade gubitak poslovanja zbog toga i mogu i mesecima da se ganjaju s tobom i da te "proveravaju". Pa kafica izmedju, pa tvojim kesom malo investiraju tih par meseci, obrnu koji dolar i to zadrze i tako dalje.

Generalno cela ova prica sa delaware-om je samo zbog paypala, ako je do kreditnih kartica nista vas lokalne ovde ne sprecava da uzmete merchant account kod neke domace banke i da postavite naplatu preko njih, imaju cak i spremne web procesore. Procenat jeste malo skuplji ali pare odmah dobijete ovde bez zezancije sa transferom i mesecnim i godisnjim korporativnim troskovima za offshore.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?22.02.2010. u 08:28 - pre 172 meseci
Prvi odgovor koji sam naveo gore dobio sam za 6-7 sati (naveli su u auto-mailu da ce odgovoriti za 006 sati). Evo navescu ovde sadrzaj mog drugog maila:

Citat:
My LLC company based in Delaware has only one employee, and that's me. I live outside of the USA (Serbia, Europe) and do all business online (web design services). My company has registered agent in Delaware, but he's not my employee. I am in charge for all sales, so I have to access my company's paypal access myself.
So, that's why I am asking: Will I be doing something that's against your TOS? Can my business paypal account be blocked because I am accessing it overseas, although my USA based LLC is in Good Standing?
As you probably know, in the state of Delaware (and many other states) it's allowed for non-USA residents to form LLC or Corporate company.


Evo ja nestrpljivo cekam odgovor, auto-mail mi je naveo da ce odgovor stici za 002 sati, a njega nema ni posle 10+ sati. Dakle, verovatno su prosledili moj mail nekoj visoj instanci.

Ali svakako mislim, ne vredi da mi nagadjamo, kako oni kazu tako je. Ne vredi nam ni logika, ni zdrav razum... Videcemo...

@mmix: Znas li koliko uzimaju po transakciji u Intesi? Ovo bi moglo da mi sluzi ali samo za stalne klijente, tj. one koji mi 100% veruju. Ja neke ostale moram i za 2CO da ubedjujem jer nisu culi ni za to, kamoli za nasu Intesu. Dok sam bio na nemacko, share*it-u, svaki drugi novi klijent je odbijao da mi plati jer kaze "ko zna na sta ti ovo nas navlacis". :)) Drze se paypala ko pijan plota i to ti je

Uh sad sam video da moras da imas 500.000 eur zaradu u prosloj godini. Malo mnogo je to... :)

[Ovu poruku je menjao milstanyu dana 22.02.2010. u 09:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?22.02.2010. u 09:51 - pre 172 meseci
Citat:
Ventura
'bem li ga, možda je razlog za tvoje nemanje problema na PayPal-u što uglavnom samo vršiš plaćanja... Možda nemaš velike transakcije/velik broj transakcija... Meni su na PayPal-u isključivo uplaćivali novac, i sve je bilo ok dok je novac stizao, čim sam zatražio pola novca da se prebaci na bankovni račun, blokirali su mi nalog.


I ja koristim taj LLC nalog iskljucivo za uplate, u pitanju je jedna mala firma ciji sam suvlasnik i ima 100-njak transakcija nedeljno. Sa tog naloga nikad nisam platio nesto, jedina operacija koja se radi svake nedelje je povlacenje para na registrovani USA racun koji je koriscen za otvaranje PP naloga, tako da ne znam sta bi "diglo obrve" kod PP-a.

Nikad problema nije bilo, kao sto rekoh.

U krajnjoj liniji - ko nece da se smara ni sa tim proverama ako se dese zato sto je iz Srbije, moze da skine HotSpot Shield koji ti daje VPN u USA za dzabe (2 GB mesecnog transfera, sasvim dovoljno za poslove sa PP-om)

Citat:
mmix
Generalno cela ova prica sa delaware-om je samo zbog paypala, ako je do kreditnih kartica nista vas lokalne ovde ne sprecava da uzmete merchant account kod neke domace banke i da postavite naplatu preko njih, imaju cak i spremne web procesore. Procenat jeste malo skuplji ali pare odmah dobijete ovde bez zezancije sa transferom i mesecnim i godisnjim korporativnim troskovima za offshore.


Uh, pa nije bas tako.

Paypal je za male biznise najjednostavniji nacin da primaju kreditne kartice kao i paypal uplate. Sa USA Paypal biznis nalogom dobijas i credit-card procesor i mogucnost naplacivanja kreditnih kartica direktno.

Tacno je da je Merchant Account bolje resenje, ali je i znacajno skuplje za male firme, jer obicno zahteva ne tako male mesecne pretplate a cesto imaju i neke minimume koje moras da ostvaris - ako neko ima dovoljno razradjen biznis, jasno je da je najpametnije da koristi direktno merchant acct. a ne da ima posrednika (PayPal) - ali to kosta, i za male firme nije isplativo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Da li PayPal dolazi u Srbiju?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104098 | Odgovora: 443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.