Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se iz jave konektovati na sqlserver 2008

[es] :: Java :: Kako se iz jave konektovati na sqlserver 2008

[ Pregleda: 2601 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

narko
Pozarevac

Član broj: 92440
Poruke: 97
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Kako se iz jave konektovati na sqlserver 200829.01.2010. u 00:58 - pre 173 meseci
Imam proglem sa konektovanjem na sqlserver 2008. Pokusao sam preko jdbc:odbc drivera i nije htelo. Napravim ODBC za sqlserver 2008 i on prodje test prilikom kreiranja, ali kada treba da ga pozovem odavde, nece :(

Zatim sam sam pokusao preko com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerDriver i opet nije htelo.

Nije mi jasno gde gresim.


ovo je code:
Code:

String driverName = "com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerDriver";
        
        String username = "admin";
    String password = "12345";    
    String serverName = "DEJANS-TOP\\SQLSERVER";
    String portNumber = "1433";
    String dataBaseName = "ADMIS_NET_20";
    String mydatabase = serverName + ":" + portNumber;

        String url = "jdbc:sqlserver://" + mydatabase + ";databaseName=" + dataBaseName + ";user=" + username + ";password=" + password;
    
    Connection connection;

    public DBBroker() {
        try {
            Class.forName(driverName);
            openConnection();
        } catch (ClassNotFoundException e) {
            System.out.println("nema drivera");
            e.printStackTrace();
        }
    }

    public void openConnection() {
        try {
            connection = DriverManager.getConnection(url);
        } catch (SQLException e) {
            System.out.println("nema konekcije");
            e.printStackTrace();
        }
    }


ovo mi baca
Code:
com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerException: The TCP/IP connection to the host  has failed. java.net.ConnectException: Connection refused: connect
    at com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerException.makeFromDriverError(Unknown Source)
    at com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerConnection.connectHelper(Unknown Source)
    at com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerConnection.loginWithoutFailover(Unknown Source)
    at com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerConnection.connect(Unknown Source)
    at com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerDriver.connect(Unknown Source)
    at java.sql.DriverManager.getConnection(Unknown Source)
    at java.sql.DriverManager.getConnection(Unknown Source)
    at parser.DBBroker.openConnection(DBBroker.java:59)
    at parser.DBBroker.<init>(DBBroker.java:50)
    at parser.SAXParser.main(SAXParser.java:15)


pokusao sam sve sto mi je palo na pamet ali nista mi ne dozvoljava da se konektujem... Napravim ODBC za sqlserver 2008 i on prodje test prilikom kreiranja, ali kada treba da ga pozovem odavde, nece :(

unapred hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
109.106.224.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Kako se iz jave konektovati na sqlserver 200829.01.2010. u 07:48 - pre 173 meseci
http://jtds.sourceforge.net/

Ja sam koristio ovaj driver, za povezivanje na MS SQL. Druga strvar proveri da li si SQL server podesio da slusa TCP/IP konekcije, i trece proveri da nije neki firewall aktivan.

Ako se dobro secam MSSQL drzi TCP/IP na portu 1433, probaj sa svog racunara da uradis telnet na kompjuter gde je server na portu 1433, ako i telnet se ne poveze nego isto dobijes connection refused to znaci da je do podesavanja SQL servera

 
Odgovor na temu

reg
java,java,java
bgd

Član broj: 249663
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako se iz jave konektovati na sqlserver 200802.02.2010. u 12:57 - pre 173 meseci
Ocigledno muke sa mreznim podesavanjima.

Detaljno uputstvo za konektovanje na SQL server
sa basic troubleshoot-om mozes da pogledas ovde:

konektovanje na sql server

Prvo naravno pokusaj telnet na 1433 port.
Obrati paznju na to da li ti je firewall podignut i da li pravi probleme.
Pogledaj otvorene portove sa comandom u command prompt/shellu
netstat -a -n

Moras da znas da li server koristi staticki ili dinamicki port
(u 'express' ediciji SQL servera se koristi dinamicki, ne znam za full verziju).
Koristi 'sql server configuration manager' u slucaju da treba da umesto dinamickog porta postavis staticki.

Ako sve ovo prodje probaj i Windows autentifikaciju :

"jdbc:sqlserver://localhost:1433;databaseName=Book;integratedSecurity=true;"

i tvoju postojecu SQL server autentifikaciju sa username/pass.

U management delu pogledaj da li nesto pise na serverskim logovima.

Zelim ti puno srece sa ovim, mogao bi neki SQL server admin da udje u pricu da nas izvadi :)

 
Odgovor na temu

Night-Elf
Oracle DBA
oracle dba

Član broj: 211729
Poruke: 20
93.86.135.*



Profil

icon Re: Kako se iz jave konektovati na sqlserver 200802.02.2010. u 22:50 - pre 173 meseci
jtds driver gore je spomenut link ukomponuj u tvoj kod ove linije ispod


Class.forName("net.sourceforge.jtds.jdbc.Driver");

String connectionURL = "jdbc:jtds:sqlserver://<ime_servera>:1433/<ime_baze>";

connection = DriverManager.getConnection(connectionURL, "<sqlserver_user>", "password");
 
Odgovor na temu

narko
Pozarevac

Član broj: 92440
Poruke: 97
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako se iz jave konektovati na sqlserver 200803.02.2010. u 18:30 - pre 173 meseci
Nisam bio tu par dana pa zato me nije bilo..

problem je sto nece da se konektuje ni preko telneta. Imam SQLManager koji se instalirao kada sam instalirao i server. Preko njega mogu da pristupim bazi i da menjam sta god mi treba. To je ok. Ali nikako ne mogu iz jave, a sada videh da nece ni preko telneta.. Inace, server mi je na lokalnom racunaru tj na localhostu.

Gasio sam i firewall i nista. Ostaje jedino to da ja nisam podesio dobro MSSQL pa da zbog toga nece da radi. Provericu da li ce aplikacija raditi na kompu za koji je pisem. Ako tamo proradi, onda je do mog servera. Ako ne bude radila.. pa smislicemo nesto :)

Hvala na ovim informacijama. Mozda nisam mnogo uspeo da ih iskoristim ovom prilikom, ali sam definitivno naucio nesto.

Javicu da li sam uspeo da sredim i u cemu je bio problem.
 
Odgovor na temu

reg
java,java,java
bgd

Član broj: 249663
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako se iz jave konektovati na sqlserver 200803.02.2010. u 19:00 - pre 173 meseci
Posto se dugo bakcem sa ovim problemom
i konacno sam ga danas resio
napiso sam kraci tutorial i uplaod-ovao ga ovde:

moj tutorial

Unapred izvinjenje ako je upload service dosadan sa pop-upovima
svi su dosadni i agresivni ...

Nadam se da ce pomoci i tebi i svim drugim ljudima
koji se kao ti i ja zakucaju u naizgled tipican ali ne
bas tako naivan problem

pozz
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
93.86.19.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Kako se iz jave konektovati na sqlserver 200803.02.2010. u 19:37 - pre 173 meseci
Citat:
narko: Nisam bio tu par dana pa zato me nije bilo..

problem je sto nece da se konektuje ni preko telneta. Imam SQLManager koji se instalirao kada sam instalirao i server. Preko njega mogu da pristupim bazi i da menjam sta god mi treba. To je ok. Ali nikako ne mogu iz jave, a sada videh da nece ni preko telneta.. Inace, server mi je na lokalnom racunaru tj na localhostu.

Gasio sam i firewall i nista. Ostaje jedino to da ja nisam podesio dobro MSSQL pa da zbog toga nece da radi. Provericu da li ce aplikacija raditi na kompu za koji je pisem. Ako tamo proradi, onda je do mog servera. Ako ne bude radila.. pa smislicemo nesto :)

Hvala na ovim informacijama. Mozda nisam mnogo uspeo da ih iskoristim ovom prilikom, ali sam definitivno naucio nesto.

Javicu da li sam uspeo da sredim i u cemu je bio problem.


Imas negde sa onim SQL Managerom da podesavas dozvoljene tipove konekcija na server. Ne secam se sad tacno u detalj gde i kako koja opcija ide. Ali definitvno je problem u podesavanjima SQL servera. Moras da mu dodas TCP/IP kao metod komunikacije. Nakon toga ce da radi. Pitaj na SQL delu foruma tamo ces pre naci odgovor, ili google da vidis kako da upalis TCP/IP
 
Odgovor na temu

narko
Pozarevac

Član broj: 92440
Poruke: 97
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako se iz jave konektovati na sqlserver 200803.02.2010. u 21:09 - pre 173 meseci
@ reg
tek sada sam video tutorija.. upravo mi je to trebalo ali sam vec zavrsio i resio problem :)

@ Dejan Lozanovic

upravo je bio problem port i osluskivanje. Ne razumem zasto su po defaultu zatvoreni, ali ok.. Fora je da sam ovo instalirao na 2 masine (desktop, xp na njemu i laptop, win7) i stavio mi je razlicite portove po defaultu. Na xp mi je stavio 2614 a na win7 1433.. Kada sam krenuo telnet sa XP-a, prosao je bez problema, ali kada sam krenuo sa Win7, kaze mi da ne postoji telnet?? U stvari postoji, ali treba da se ukljuci rucno.. To je jos jedna stvar koju ne razumem zasto je tako ali ok..

otvaranje TCP/IP protokola na SQLSERVER 2008:

•SQL SERVER configuration manager -> SQL Server network configuration -> protocols for SQLSERVER
i videcete sa leve strane TCP/IP. Dupli klik na to i otvorice vam se opcije za podesavanje toga. Ako niste najbolje razumeli, skinite reg-ov tutorijal. On se odnosi na SQL Server 2005 ali su podesavanja protokola skoro identicna..


Hvala svima na pomoci :)
 
Odgovor na temu

reg
java,java,java
bgd

Član broj: 249663
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako se iz jave konektovati na sqlserver 200803.02.2010. u 22:18 - pre 173 meseci
Odlicno,

i ja sam se bas bio napatio, trebalo je iscitati dosta
admin uputstava ali se na kraju isplatilo, sve radi !

Telnet i na Visti mora rucno da se namesti,
to sam pomenuo u tutorialu

pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Kako se iz jave konektovati na sqlserver 2008

[ Pregleda: 2601 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.