Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa telefonom Nokia 3110 classic

[es] :: GSM - servisiranje :: Problem sa telefonom Nokia 3110 classic

[ Pregleda: 2710 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

latkovicn
nezaposlen

Član broj: 170047
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa telefonom Nokia 3110 classic26.01.2010. u 19:30 - pre 173 meseci
Telefon mi se posle godinu dana besprekornog rada jedno jutro jednostavno ugasio. Par puta sam uspeo da ga upalim tako sto bih izvadio bateriju i ponovo je vratio, a posle tih par puta, telefon nije hteo da se upali uopste, samo se osvetli displej, malo trepce i ugasi se. Pogledam garantni list, 5 dana do isteka garancije. Odnesem u prodavnicu ( nasa renomirana prodavnica, telefon originalan, tj legalan), posalju ga na servis. Tel je 6 dana putovao do servisa (no comment), istog dana kad je stigao u servis, popravljen je i poslat nazad (sumnjivo???).U servisu su (navodno) stavili novi softver. Telefon sam preuzeo dan posle (sad je garancija vec istekla za 2-3 dana), primio ga, delovao mi je ok, medjutim uvece istog dana sve od pocetka, gasenje bez povoda, restart posle vadjenja baterije, potom smrt, nece da se upali uopste. I posto je bio vikend, ja u ponedeljak u prodavnicu, kazem da telefon nije popravljen, a oni meni da "sta hoces, istekla ti garancija!!!".

Pitanje br1:

Ako tel nije popravljen, da li bi trebali da mi priznaju tu garanciju, u datim uslovima? Da tel nije putovao 6 dana do servisa, meni bi tel bio vracen pre isteka garancije.

Pitanje br2:

Sta bi mogao biti uzrok problema? Softver? Ili je problem hardverske prirode? Napominjem, sa telefonom pre toga nikakvih problema nisam imao, savrseno je radio. Nije padao, nije bio kvasen, i nije bio izlagan nekim temperaturnim razlikama. Godinu dana je radio sa memo karticom od 2gb bez problema, koriscen je umereno.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Problem sa telefonom Nokia 3110 classic27.01.2010. u 07:49 - pre 173 meseci
Telefon si predao u garantnom roku. Ne računa se koliko je on putovao do servisa već dan kada si ga predao.
Kao drugo, telefon ti nije popravljen i ti ne ulažeš novu reklamaciju pa da ti kaže da ti je istekla garancija. Pozivaš se na staru reklamaciju i to da ti telefon nije popravljen.

Pomeni im to što sam napisao a kaži im da ćeš, u koliko ti ne izađu u susret, zatražiti pomoć od tržišne inspekcije. Dobar deo prodavaca će ti izaći u susret samo da nemaju posla sa njima. Ako se ne odobrovolje, svoja prava odbrani preko t. inspekcije.
 
Odgovor na temu

latkovicn
nezaposlen

Član broj: 170047
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa telefonom Nokia 3110 classic27.01.2010. u 11:31 - pre 173 meseci
Hvala espresso!!! A sta bi mogao biti uzrok kvara? Softver, ili je moguce da je vrisnula ploca?
 
Odgovor na temu

tvfelix
tv,amaterska,stanica
BiH

Član broj: 226480
Poruke: 30
92.36.166.*

Sajt: www.tvfelix.webs.com


Profil

icon Re: Problem sa telefonom Nokia 3110 classic13.02.2010. u 15:57 - pre 172 meseci
Software 99,99 %
TVFELIX
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Problem sa telefonom Nokia 3110 classic

[ Pregleda: 2710 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.