Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

akt o proceni rizika

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: akt o proceni rizika

[ Pregleda: 3753 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksenijaseiz
djordje seizovic
lice za zdravlje i bezbednost na
radu,jkp komunalac
vlasotince

Član broj: 248255
Poruke: 1
79.101.204.*



Profil

icon akt o proceni rizika23.01.2010. u 08:41 - pre 173 meseci
Pozdrav,
Vidim da se o ovoj temi vec pisalo na forumu.Ja sam polozio strucni ispit i moram poceti sa izradom akta o proceni rizika.Nasao sam mnoga objasnjenja o izradi samog akta,ali tu su vecinom obradjene neke privredne delatnosti i dati neki primeri koji meni nisu od pomoci,jer ja radim u javnom komunalnom preduzecu koje se bavi iznosenjem smeca,a pored toga tu su i pogrebne i pijacne usluge.Ja zaista nisam video da se u zakonu o bezbednosti i zdravlju,bilo gde pominje nesto vezano za ovakva preduzeca,koja su specificna.Cak sam i na samom ispitu morao da dobijem neka pitanja koja je ispitivac dao iz glave,jer je i on rekao da se pri izradi zakona nije obratila paznja na ovake delatnosti.Svako ko je spremao ili ce spremati ispit videce da se u literaturi nalazi i poljorivreda i gradjevina i stavljenje koze itd. ali nigde ne postoji sahranjivanje ili iznosenje smeca.Ako neko zeli da razgovara o ovoj temi bice mi drago,jer svaka pomoc dobro dodje.
 
Odgovor na temu

hvlareta
Aleksandar Vlahovic
BG

Član broj: 28213
Poruke: 55
*.yubc.net.



Profil

icon Re: akt o proceni rizika28.03.2010. u 16:44 - pre 171 meseci
Sto se tice JKP-a ne znam u koju kategoriju bi ih smestio. Medjutim, Akt im je obaveza, kao i lice za bezbednost jer imaju preko 10 zaposlenih. clan 33 ili 37 Zakona o bznr-u. A u ostalom koja je filozofija svega, za svako moguce radno mesto napisati koje su eventualne mogucnosti za povrede i napisati kako smanjiti i te mogucnosti. samo ti je bitno da izaberes sebi najbolju metodu za procenu i to ti je to. Mada je KINNY sto se mene tice nejbolja
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: akt o proceni rizika

[ Pregleda: 3753 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.