Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa kompjuterom

[es] :: PC Konfiguracije :: Problemi sa kompjuterom

[ Pregleda: 1661 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ubernoob
Ibn Battuta
Privatni detektiv

Član broj: 248240
Poruke: 1
93.86.219.*



Profil

icon Problemi sa kompjuterom22.01.2010. u 23:38 - pre 173 meseci
E, ovako narode, imam frustrirajuci problem sa kompom, pa da mi pomognete :)
Ne znam gde bi da stavim ovaj topik,pa reko ajd ovde, posto me CPU najvise i zeza, bar ja tako mislim. Kompjuter je radio dobro sve do pre nedelju-dve, sad mi se desava da se CPU od jednom pocne da se gusi. Iz cista mira CPU Usage skoci na 70-80%. Takodje kad nesto extractujem ili kad intaliram nesto, tu tek dodje do kolapsa. Nekad rutinske operacije, sad patnja. Temperatura je dobra, uvek je oko 45 stepeni. I poceo je da mi secka i jako sporo ucitava u NBA 2K10 a pre nije.Sad fps pada i ispod 40 a pre je uvek bio 59-60. Takodje i AC me zeza, tu je tek katastrofa.I jako sporo ucitava u nekim igrama, u MW2 na primer sporo ucitava, ali lepo radi,kao pre.Skinuo sam i najnovije drajvere za graficku, ali i dalje isto.I kad se pali treba mu bas dosta vremena, onda kad se upali treba da cekam da ''dodje sebi'' jedno minut-dva.
Skenirao sam ga sa par AV, nadje se nesto,obrise,ali i dalje je ovako.

Inace, konfiguracija je : E8200,Asus P5K Pro,Geil BD 2x2GB.Gigabyte 4850,CM RP M620,WD AAKS 320GB.
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
89.216.46.*



+13 Profil

icon Re: Problemi sa kompjuterom23.01.2010. u 09:05 - pre 173 meseci
Imam neki osecaj da je sa tvojom masinom hardverski sve OK, ali joj fali jedan generealni remont. Lepo iskljuci svoj racunar iz struje, otvori ga, pa cetku u ruke i ocisti racunar od prljavstine. Svaku karticu izvadi i ocisti joj kontakte alkoholom, procisti i slot i svaku karticu vrati na njeno mesto. Isto vazi i za memorije. Procesor skini, ocisti kuler, ocisti ventilator od prasine, skini staru pastu, stavi novu. Slicno i sa grafickom, ne znam da li ima aktivno ili pasivno hladjenje a nije toliko ni bitno.
Mozda je i Windows zreo za reinstalaciju...?

Verujem da ce posle ove operacije, sve da radi kako valja.

Ako ipak nije, javi se pa da pokusamo opet nesto. Ako postoji nesto, nekako mi je memorija najvise sumnjiva. Mozda da probas ponaosob jednu po jednu. Moguce je da jedna od njih pravi problem. Prvo ipak odradi ovo sto sam ti prvo napisao.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problemi sa kompjuterom25.01.2010. u 08:32 - pre 173 meseci
Pa ako je HW sve ok, kreni u SW ciscenje - vidi koji proces uzima toliko memorije i CPU usage

 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Problemi sa kompjuterom

[ Pregleda: 1661 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.