Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

login na Fejsbuk preko PHP-a

[es] :: PHP :: login na Fejsbuk preko PHP-a

[ Pregleda: 3344 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa_k

Član broj: 90081
Poruke: 3
*.encs.concordia.ca.



Profil

icon login na Fejsbuk preko PHP-a20.01.2010. u 17:27 - pre 173 meseci
Usled nekih okolnosti, potrebno mi je da omogucim ljudima da pristupaju mom Facebook nalogu.

Postoje dve opcije. Prva je da im dam sifru. Problem je sto zelim da im onemogucim menjanje sifre, tako da ova opcija ne obecava.

Druga je otvorim link na koji bi se kliknulo i preko PHP-a automatski izvrsilo logovanje na facebook, nakon cega bi taj neko
mogao raditi na mom nalogu ne znajuci sifru i samim tim nemajuci mogucnost da je promeni. Medjutim, cujem da Facebook ne
dozvoljava logovanje preko PHP interfejsa. Da li je ovo tacno?

Ima li neko ideju kako resiti ovo ? Dakle, omoguciti pristup nalogu na Fejsbuku, ali zabraniti da neko trajno preuzme nalog
menjajuci sifru.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: login na Fejsbuk preko PHP-a20.01.2010. u 17:40 - pre 173 meseci
Odradiš man-in-the-middle. Primiš GET, POST i COOKIE parametre, proveriš da li je tražena stranica za promenu šifre i ako nije proslediš upit na Facebook stranicu. U PHP-u primiš HTML/XML odziv kao i sve kolačiće, pošalješ kolačiće korisniku i proslediš izlaz.

Čudilo bi me da postoji bilo kakva slična funkcionalnost u Facebook PHP API-ju, koliko mi je poznato on je namenjen izradi Facebook aplikacija.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: login na Fejsbuk preko PHP-a

[ Pregleda: 3344 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.