Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

usb wireless adapter kao AP

[es] :: SOHO Networking :: usb wireless adapter kao AP

[ Pregleda: 4819 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivankika82
Ivan Cvetkocic
Nis

Član broj: 211909
Poruke: 38
82.208.212.*



Profil

icon usb wireless adapter kao AP15.01.2010. u 00:54 - pre 173 meseci
Kako da podesim moj usb wireless adapter koji je nakacen na desktop koji ima net ,da radi u AP modu kako bi imao internet na telefonu?
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: usb wireless adapter kao AP15.01.2010. u 23:20 - pre 173 meseci
Koji je adapter? Pa prvo i osnovno pitanje je da li sam adapter podrzava AP mode. Ako podrzava onda ga stavi u taj mod a dalje postupi sa ICS-om (Internet Connection Sharing).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ivankika82
Ivan Cvetkocic
Nis

Član broj: 211909
Poruke: 38
82.208.212.*



Profil

icon Re: usb wireless adapter kao AP15.01.2010. u 23:28 - pre 173 meseci
U pitanju je Belkin Wireless G USB Adapter F5D7050 I nisam bas siguran da li podrzava AP mode. Da li postoji neka mogucnost ako npr. ne podrzava AP mode?
 
Odgovor na temu

ivankika82
Ivan Cvetkocic
Nis

Član broj: 211909
Poruke: 38
82.208.212.*



Profil

icon Re: usb wireless adapter kao AP15.01.2010. u 23:57 - pre 173 meseci
Ovo pise u uputstvu

2.4GHz ISM (Industrial, Science, and Medical) band operat ntegrated easy-to-use Wireless Networking Utility
USB 2.0 interface, for operation in virtually any desktop or notebook computer
WPA, WPA2, 64-bit WEP (Wired Equivalent Privacy), or
128-bit encryption
Wireless access to networked resources
Support for both Infrastructure and Ad-Hoc (peer-to-peer) networking modes
Easy installation and use
External antenna
LED power and network link
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: usb wireless adapter kao AP16.01.2010. u 20:58 - pre 173 meseci
Po tome sto pise, ne vidim da podrzava. Mozes pokusati napraviti ad-hoc mrezu pa vidjeti da li radi. Nemam iskustva sa tim i ne znam kako radi, ali mislim da se moze iskonfigurisati.

Pozdrav

EDIT:
Evo sad sam malo trazio i vidim da moze. Evo http://www.microsoft.com/downl...404eeb7f41a&displaylang=en
Jos Jedan EDIT Tutorial for connecting ur Nokia N95 to internet through WIFI [No Wireless Router]

[Ovu poruku je menjao RiciSambora dana 16.01.2010. u 22:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao RiciSambora dana 16.01.2010. u 22:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: usb wireless adapter kao AP30.11.2010. u 14:47 - pre 163 meseci
Zao mi je sto nisam ranije vidio ovu temu pa tek sad odgovaram.
Ja sam dugo vremena koristio taj nacin povezivanja racunara i telefona bezicnim putem.

Svaki wireless pci ili usb adapter se moze podesiti da radi kao Access Point ali u Ad Hoc modu. Sto znaci da ce se u tom slucaju moci kaciti samo racunari i telefoni koji imaju mogucnost odabira Ad Hoc nacin rada.

Evo ti jedno kratko uputstvo za to podesavanje ali vjerovatno si do sad vec kupio Wireless Router pa ti ovo vise nece trebati :) u svakom slucaju evo link za podesavanje wireless kartice da radi kao AP medjutim u Computer-to-computer (ad hoc) modu sto znaci moces kacit na nju racunare i vecinu mobilnih telefona:

http://www.raymond.cc/blog/arc...in-xp-without-wireless-router/

Druga stvar, imas na netu program koji se zove "Virtual Access Point" on navodno forsira Wireless Kartice da glume AP i da rade u Infrastrukturnom modu kao AP uredjaji. U tom slucaju bi mogao kaciti na tu karticu sve i svasta bezicnim putem..
Ako ti treba mogu ti poslati taj program na E-mail samo javi na PP

Sto se tice Linux masina i podizanja mikrotik router-a na njima i podesavanju Wireless PCI artica da rade kao Access Point tu nemam iskustva ali sigurno da je to jedan od profesionalnijih rjesenja na tu temu medjutim to tebi netreba vjeruj mi suvise je komplikovano i za podesit i za odrzavati treba odredjeni visi nivo znanja ne bih ti to znao ni objasnit na koji nacin se podesava mada ima nekih tema na forumu o tome.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: usb wireless adapter kao AP

[ Pregleda: 4819 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.