Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!

[es] :: Windows desktop :: Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!

[ Pregleda: 4488 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stevane
balkan

Član broj: 45704
Poruke: 106
*.crnagora.net.



Profil

icon Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!14.01.2010. u 21:44 - pre 173 meseci
Win XP sp2 se ne moze podici, missing isapnp.sys, pri podizanju u safe modu stane na tom fajli, pobao sam sledece

# At the C:\Windows prompt, type the following command, and then press ENTER:
ren c:\windows\system32\drivers\isapnp.sys isapnp.old
Note The steps in this article assume that you installed Windows XP to the C: drive. The actual location of your Windows installation may vary.
# At the C:\Windows prompt, type the following command, and then press ENTER:
expand cd-romdrive:\i386\isapnp.sy_ c:\windows\system32\drivers\isapnp.sys

I odradio sam repair chkdsk bootfix.....


Sve odradi ali i dalje isto!!!
Zna li ko o cemu se radi?
 
Odgovor na temu

Slobodan Radosavljevic
Slobodan Radosavljevic
Music Production Learning
Beograd

Član broj: 202359
Poruke: 207
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!15.01.2010. u 11:53 - pre 173 meseci
izgleda da moras celu reinstalaciju systema odraditi, ako repair ne pomaze, instaliraj windows 7 ako imas neke bitne fajlove na C:\ i pristupi tim fajlovima na win 7-ici C:\windows.old\
odes na svoj account i precesljash napravis backup na drugi disk pa opet dignes xp na C:\
;) :) xD :P :S :@ ^^ ;]
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!15.01.2010. u 12:05 - pre 173 meseci
Nadam se da si probao i sledece:


dok se dize sistem drzi F8 , kad ti izadje da biras hoces li :

Safe Mode
Last known working configuration
Normal


izaberi ono : Last known working configuration...


Ovo sam parafrazirao jer ne znam tacno kako se zove ta opcija, mrzelo me da proveravam :)



 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!15.01.2010. u 12:19 - pre 173 meseci
Ako si ovo odradio bas onako kako si napisao:

Citat:
expand cd-romdrive:\i386\isapnp.sy_ c:\windows\system32\drivers\isapnp.sys


onda nisi odradio dobro, jer si isapnp.sys iskopirao u c:\windows\system32\drivers\isapnp.sys\ folder (znaci kao c:\windows\system32\drivers\isapnp.sys\isapnp.sys a ne c:\windows\system32\drivers\isapnp.sys). Ispravno bi bilo:

Citat:
expand cd-romdrive:\i386\isapnp.sy_ c:\windows\system32\drivers



 
Odgovor na temu

lukkka
Vrsac

Član broj: 14838
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!16.01.2010. u 01:15 - pre 173 meseci
isapnp.sys je malware i mi se u servisu borimo sa njim jos od sredine decembra. Izvini sto nemam trenutno vremena da ti pomognem vise ali na kraju ces morati da reinstaliras masinu. Ima resenja dosta je komplikovano i veruj da ti je lakse da uradis reinstall.
 
Odgovor na temu

dragon

Član broj: 1716
Poruke: 93
*.250.85.0



+4 Profil

icon Re: Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!17.01.2010. u 20:29 - pre 173 meseci
U pitanju je neki zlocudni komad softvera najvjerovatnije, probaj sledecu stvar:

-pogledaj prvo u windows\system32\drivers folderu imas li neki drajver (.sys ekstenzija) koji ima datum od tog dana kad ti je prestao raditi windows, ako ima sa nekim bezveznim imenom i velicinom od 0 bajta reimenuj ga,

-moras u registri bazi iskljuciti startovanje doticnog drajvera, mozes iskoristiti ERD komander naprimer.

dragon
 
Odgovor na temu

stevane
balkan

Član broj: 45704
Poruke: 106
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!19.01.2010. u 20:19 - pre 173 meseci
Dragon, Svaka cast problem je rijesen, sistem je podignut!!!
Hvala puno!
 
Odgovor na temu

dragon

Član broj: 1716
Poruke: 93
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!19.01.2010. u 22:33 - pre 173 meseci
Odlicno, zaboravio sam napomenuti da je neophodno ukloniti zarazu, probaj sledece:
skini combofix, reimenuj ga na primer nesto.exe pa preskeniraj u safe modu.
Bices iznenadjen koliko ce smeca pronaci
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!19.01.2010. u 22:51 - pre 173 meseci
Samo da upozorim da Combofix nije igracka i ovo sto je dragon savetovao nije pravilna upotreba doticnog prorama. Za ispravno koriscenje treba pratiti ovo uputstvo i prepustiti obucenim i strucnim osobama obradu rezultata i dalje korake!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Sistem se ne moze podici, missing isapnp.sys!!!

[ Pregleda: 4488 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.