Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[e-book čitači] Predstavljanje uređaja - Amazon Kindle 2

[es] :: PDA Uređaji :: [e-book čitači] Predstavljanje uređaja - Amazon Kindle 2

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20188 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja16.03.2010. u 06:36 - pre 171 meseci
Super post!
Inače, za e-book čitače slušam odavno, pomislio bih da su kod nas već uveliko u prodaji kad ono... gledam na Limundu, nemaju ni jedan a ni na netu nisam imao sreće
Čitao sam da i Sony ima dobre modele čitača , neki čak kompletno otključani što se tiče formata.
 
Odgovor na temu

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja16.03.2010. u 09:40 - pre 171 meseci
Nije mi baš najjasnije šta bi značilo to "otključani za formate" Uređaji podržavaju neki format ili ne. Sony ima podršku za veći broj formata, a Kindle se bolje snalazi sa našim slovima (nema problema sa našom latinicom).
Na Limundu, uz dužno poštovanje organizatoru, nema toliko velike ponude i u glavnom je u pitanju e-buvljak. Ja sam svoj kindle kupio preko e-bay-a, a sada može da se kupi i direktno od amazona, što je, po meni najbolja varijanta.
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.telekabel.ba.



+3 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja22.03.2010. u 12:24 - pre 171 meseci
Mene još uvijek brine podrška za PDF knjige. Ako je vjerovati Youtube reviewima, takve knjige izgledaju dosta sitno.

Da li bi se komotno mogao čitati Alan Ford?

Govorim o najvećoj DX verziji.
 
Odgovor na temu

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja23.03.2010. u 17:59 - pre 171 meseci
Na Kindle-u se odlično čitaju stripovi, uključujući i alana forda. Naravno, malo je ekran sitan za tako šta pa se slova teže čitaju, ako bi uzeo DX naravno, čitao bi ih odlično. Sad, ima jedan problem. Kindle ne čita CBR fajlove već samo CBZ. To nije veliki problem, jer CBR je u stvari RAR arhiva, a CBZ je ZIP. Dakle, konvertovanje iz CBR u CBZ ide ovako. Preimenuješ CBR u RAR i raspakuješ negde, zatim sve to ponovo zipuješ i preimenuješ ZIP u CBZ
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 11


+4 Profil

icon [e-book čitači] amazonkindle 2 - Registrovanje uređaja bez Whispernet-a03.08.2010. u 13:53 - pre 166 meseci
Novosti:

Amazon je objavio da naplaćuje knjige 40% skuplje korisnicima Internacionalne verzije Kindle-a. Zbog toga, moram da promenim ploču i ponovo počnem da hvalim US verziju.

Dakle, ako kupite US verziju, nećete moći da koristite Wireless (jaka stvar) ali, od nedavno, postoji način da se registrujete odavde i bez toga.

Ovo uputstvo za Registrovanje US verzije Kindle-a bez pristupa Whispernet-u sam preuzeo sa MobileRead foruma i preveo na srpski za potrebe svih nas koji imamo US verziju Kindle-a, a ne živimo u SAD, da bi omogućili opcije dostupne registrovanim korisnicima.

1. Da bi ovo funkcionisalo, morate imati Kindle 2 ili Kindle DX sa 2.5.x firmwareom. Instalirajte ga i pređite na korak 2

2. Kao prvo morate da instalirate jailbreak paket, ovo je neophodan korak.
Raspakujte arhivu i odaberite odgovarajući ".bin" fajl za vaš uređaj, "k2" fajlovi su za Kindle 2, "k3" za Kindle DX. "k2i" i "k3i" su za međunarodnu (global wireless) verziju uređaja.
Na primer, ako imate Kindle DX - potrebna su vam dva fajla: "update_jailbreak_k3_install.bin" (za 4. korak) i "update_jailbreak_k3_uninstall.bin" (za 7. korak). Ok, kad odaberete odgovarajuće fajlove, pređite na korak 3.

3. Priključite kindle na PC i kopirajte fajl "update_jailbreak_k?_install.bin" u osnovni (root) direktorijum vašeg kindle-a. Zatim ga raskačite sa kompjutera, pritisnite "Menu" dugme i odaberite "Settings" opciju u meniju. Sačekajte sekund, pa opet pritisnite dugme "Menu", zatim odaberite opciju "Update Your Kindle" (mora biti aktivna), te na kraju "Ok".
Update će prijaviti da nije uspeo (fail) ali bez brige, tako i treba da bude! Sačekajte da se uređaj u potpunosti restartuje i pređite na korak 4.

4. Preuzmite reginfo update(mirror). Raspakujte fajlove iz arhive i odaerite odgovarajući za vaš uređaj. Na primer, za Kindle DX trebaće vam dva fajla, "reginfo.ini" i "update_reginfo_0.1_k3_2.5_install.bin".
Sad otvorite reginfo.ini in WordPad-u (ili TextEdit ako koristite Apple Mac) i izvršite odgovarajuće promene.
REGINFO_DEVICE_NAME="Jeff's Kindle"
REGINFO_GIVEN_NAME="Jeff Preston Bezos"
REGINFO_AMAZON_NAME="Jeffrey Bezos"
REGINFO_AMAZON_EMAIL="jeff"

REGINFO_DEVICE_NAME je ime vašeg uređaja i biće ispisano na "Settings" strani, u sekciji "Device Name" na vašem uređaju.
REGINFO_GIVEN_NAME je vaše (lično) ime.
REGINFO_AMAZON_NAME je vaše ime iz Amazone naloga, naravno, ako ga posedujete. Ako ne - slobodno otkucajte isto kao i vaše lično ime. Ovo će biti prikazano na "Settings" strani, u "Registration" sekciji.
REGINFO_AMAZON_EMAIL je vaša amazon e-mail adresa. Morate je uneti bez "@xxxxx.xxx" dela, jer će se "@kindle.com" dodati automatski. I biće prikayano na "Settings" strani u "Device E-mail" sekciji.
Menjajte samo tekst označen CRVENOM BOJOM.
Nemojte koristiti ćirilicu kao ni naše latinične znakove (šđžčć) kao ni navodnike za vaše podatke! Nakon svega, snimite promene i pređite na korak 5.

5. Priključite vaš kindle na PC i iskopirajte dva fajla "reginfo.ini" i "update_reginfo_0.1_k?_2.5_install.bin" u osnovni (korenski) direktorij vašeg Kindle uređaja. Zatim raskačite kindle sa PC-a, pritisnite "Menu" dugme, odaberite "Settings". Sačekajte sekund pa pritisnite "Menu" dugme ponovo, zatim odaberite "Update Your Kindle" opciju (mora biti aktivna), i na kraju pritisnite "Ok".
Ovaj update se mora uspešno instalirati.
Sačekajte da se uređaj u potpunosti rebutuje i pređote na korak 6.

6. Bravo! Uspeli ste! Ako odete na "Settings" stranu (Menu->Settings), videćete podatke o registraciji. I naravno sve do sada nedostupne opcije će vam biti na raspolaganju.

Pređite na korak 7

7. Ako ne planirate skoru instalaciju ne-amazonovih updatea (AKA hakovi), najbolje bi bilo da deinstalirate jailbreak sa vašeg uređaja. Jer dok ga ne uklonite, nećete moći da instalirate originalne Amazonove softverske nadogradnje.
Spojite vaš kindle na PC i iskopirajte fajl "update_jailbreak_k?_uninstall.bin" u osnovni direktorij na vašem kkindle uređaju. Zatim raskačite vaš kindle sa PC-a i pritisnite "Menu" dugme, odaberite "Settings" opciju, sačekajte sekund pa opet pritisnite "Menu" dugme, odaberite "Update Your Kindle" opciju (mora biti aktivna) i na kraju pritisnite "Ok".
update se mora uspešno instalirati.
Sačekajte da se uređaj u potpunosti rebutuje. I to je to!

Napomena:

a) "notepad" text editor iz windowsa ne može ispravno da odradi promene u "reginfo.ini" fajlu zato koristite WordPad, ako ga nemate - preuzmite sa interneta neki od besplatnih, a mnogo moćnijih text editora, poput notepad++

b) reginfo_update će dodari samo jedan fajl koji se zove "reginfo" u vaš uređaj. Ako vam ova registracija nije više potrebna iz nekog razloga (prodaja na primer) - deinstalacija nije potrebna, dovoljno je na Settings stranici odabrati "deregister" opciju.

c) Ako update_reginfo ne uspe (korak 5), proverite sadržaj reginfo.ini fajla. Nemojte uklanjati postojeće navodnike i nemojte dodavati dodatne navodnike i sve će raditi kako treba. Zatim ponovite 5. korak sa ispravljenim reginfo.ini fajlom

[Ovu poruku je menjao vlamark dana 03.08.2010. u 15:15 GMT+1]
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

rajto
Ucenik

Član broj: 231163
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja09.08.2010. u 12:22 - pre 166 meseci
Sad meni nije jasno kod ovog kindla, da li ja mogu da prebacim PDF fajl sa svog kompa ili moram da kupujem e-knjige sa njihovog ili amazonovog servera. Da li postoje problemi ukoliko je u pitanju ilegalan pdf?
 
Odgovor na temu

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja09.08.2010. u 12:35 - pre 166 meseci
Možeš da prebaciš PDF fajl sa svog kompa, ne moraš da kupuješ e-knjige, nema nikakvih problema po pitanju sadržaja.

Jedino, moj je predlog da uvek pre prebacivanja konvertuješ pdf u PRC, MOBI ili onaj treći format **bem li ga kako se vabi ( u prethodnim postovima sam napisao) jer oni nisu ograničeni na A4 stranu.

Dakle, konvertovanje može ali nije neophodno.
I na kraju, prodajem moj kindle da kupim DX. Ako ima zainteresovanih, znate već... PM
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

oliverj
Zemun

Član broj: 192128
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja05.09.2010. u 13:02 - pre 165 meseci
Za one koje zanima čitanje PDF dokumenata na nekom od ereadera, pogledajte prikaz Nooka na: http://www.elitesecurity.org/t...K-Barnes-and-Noble-book-reader
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja29.09.2010. u 06:35 - pre 165 meseci
Moram nesto da pitam, nije mi nesto jasno u vezi carine

Kad bih narucio kindle 3 iz Usa, da li cu platiti i carinu za isti. Na sk forumu sam procitao da je neko narucio i da mu je stiglo, a spominjala se carina od 4500 din. koju on, navodno, nije morao da plati. Covek je zvao i rekli mu da je placeno....

Pozdrav
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja29.09.2010. u 11:06 - pre 165 meseci
Postoje dve stvari, nekad tri, koje fizičko lice mora da plati kad mu iz vana stiže neka roba.

Prva stvar je carina. Nju moraš pa moraš da platiš, jer se radi o unosu robe određene vrednosti u zemlju u kojoj izvorno roba nije bila kupljena. Vrednost carine na ovakve stvari je 10%.

Druga stvar je porez, tj. PDV. Jedan prijatelj koji se bavi špedicijom vani mi reče da se porez ne bi trebao plaćati od strane fizičkih lica, međutim, kod nas se plaća. PDV je uglavnom 18%, odnosno 8% za gotove računarske konfiguracije.

Treća stvar koju ljudi plaćaju često kod nas su troškovi špedicije, ali samo u slučajevima kada pošiljka stiže DHL-om ili UPS-om. Tih troškova nema kada roba stiže običnom poštom, jer oni valjda imaju svoju internu službu koja to radi.

E sad, slučajevi u kojima neko ne plati carinu i porez kod nas su kako vidim iz iskustva uglavnom oni u kojima roba prođe ispod radara, da ne privuče pažnju radnika u pošti i carinika, pa se ni ne otvori. Oni obično otvaraju sve pošiljke iz recimo Kine, pa ako procene da roba nije ca carinjenje, zalepe je nazad karakterističnim žutim selotejpom i udare pečat na pošiljku "Ne podleže carini".

Po našem trenutno važećem Carinskom zakonu se kaže da fizičko lice je oslobođeno plaćanja carine i poreza na robu čija vrednost ne prelazi 20€, a koju šalje drugo fizičko lice. Ovo je vrlo bitan momenat, jer znači da bi se carina mogla naplatiti na sve što šalju pravna lica. RAnije je taj prag bio 70€ ili 100€, ne sećam se tačno, a za njegovo spuštanje se možemo zahvaliti damama iz Avona, koje su dobijajale robu iz Mađarske putem pošte :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja29.09.2010. u 11:09 - pre 165 meseci
E da, zavisi i gde čovek živi. Primetio sam da su u Beogradu carinici znatno revnosniji kada je u pitanju njihov posao, dok su u Novom Sadu opušteniji.
Pitaj ga da ti pojasni o čemu je reč, jer je na takvu stvar morao da plati dažbine. Te 4500 mi se čine kao malo, jer carina i PDV predstavljaju trećinu fakturisane cene, a sa tim iznosom od 4500 din izadje da je Kindle koštao oko 15000 din, što nije moguće. A na drugoj strani, špediterski troškovi su uvek nekako fiksni i uvek iznose oko 4000-4500 din.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja29.09.2010. u 15:36 - pre 165 meseci
Hvala, interesantno, bas je stigao u Bg bez carine Meni je, recimo,drugarica slala neke poklone (preko $70) iz USA, UPS-om i nikad nisam placao carinu, bas cu zvati da pitam odakle im ta cifra od 4500.

Evo link za doticni tekst:

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1142267&postcount=47

Pozdrav

EDIT: Za celu temu

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=49685
 
Odgovor na temu

wux
NS

Član broj: 27480
Poruke: 161
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja30.09.2010. u 23:25 - pre 164 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: ... Te 4500 mi se čine kao malo, jer carina i PDV predstavljaju trećinu fakturisane cene, a sa tim iznosom od 4500 din izadje da je Kindle koštao oko 15000 din, što nije moguće. A na drugoj strani, špediterski troškovi su uvek nekako fiksni i uvek iznose oko 4000-4500 din.

http://www.amazon.com
Price: $139.00 & this item ships for FREE with Super Saver Shipping
139$=11200RSD
to je verzija bez 3G, samo WiFi. Onaj sa 3G košta 189$, što je oko 15000RSD
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja01.10.2010. u 01:47 - pre 164 meseci
E onda ok, nisam znao da je toliko :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja01.10.2010. u 06:21 - pre 164 meseci
$139 + $20 za shipping koliko sam ja razumeo, nek' bude jos $10 za cast i super prodja

Bas mi krivo, uvek neke komplikacije kod nas
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja01.10.2010. u 18:07 - pre 164 meseci
Ne mogu sad da nadjem, neko je pominjao registraciju i obavezu da se ona uradi iz USA (za usa model). Da li je ta registracija obavezna ako ne zelim da kupujem knjige sa Amazona vec da samo citam svoje pdf-ove i sta sve imam?
Pregledao sam Amazon i oni kazu da je potrebno da bi se knjige kupovale ali ne kaze da nije potrebno ako necu da kupujem :)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja13.02.2011. u 01:54 - pre 160 meseci
Jel neophodan punjac za Kindle 3 ili se puni preko USB kabla?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja13.02.2011. u 07:31 - pre 160 meseci
Registracija nije neopkodna ni za kupovinu knjiga, već samo otključava neke zaključane opcije (K2-US).
K2 i K3 se sasvim komotno pune preko USB-a, uz K3-wifi čak ni ne dolazi drugačiji punjač
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja13.02.2011. u 11:17 - pre 160 meseci
Ja sam dobio. Zapravo dobijas konvertor koji nataknes na jedan kraj usb kabla a drugi deo konvertora ide u uticnicu. Jedino sto sam ja kupio US verziju pa sam dobio kovertor za US. No, nije mi narocito ni bitno. Punim bateriju koristeci USB port na kompjuteru.
 
Odgovor na temu

stevan_nk
Stevan Bogosavljevic
Niksic,Crna Gora

Član broj: 275514
Poruke: 212
*.crnagora.net.

Sajt: stevyhacker.wordpress.com


+4 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja20.02.2011. u 06:59 - pre 160 meseci
Da li su velike razlike uzmedju Kindle 2 i 3 samo Wi-Fi i sta mislite o ovoj ponudi

Kindle 3 Wi-Fi u Crnoj Gori

Mogu li se uporediti tablet uredjaji tipa Netcat M-01 i e-book citaci ?
 
Odgovor na temu

[es] :: PDA Uređaji :: [e-book čitači] Predstavljanje uređaja - Amazon Kindle 2

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20188 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.