Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server

[es] :: .NET :: provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server

[ Pregleda: 1809 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanmaat
Beograd

Član broj: 115938
Poruke: 49
79.101.203.*



Profil

icon provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server09.01.2010. u 12:23 - pre 173 meseci
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

Ovaj error mi prijavljuje Visual Studio. Radim neke ADO.NET primere iz knjige "Microsoft ADO.NET korak po korak". Radim u C#. Imam instaliran SQL server 2005, Visual Studio 2008. Primeri su pre pokretanja prebaceni tako da su kompatibilni sa ovon novom verzijom Visual Studio-a. Bazu koji koristim je nwind, i isto je uz primere dosla na cd-u, tako da nije u pitanju neki update na bazi.

Podesi sam konekciju iz dizajnera, ostali paramteri vezani za SQL server su isto podeseni.

Mozda ima neki deo koda u kome je smesten Connection String koji je generisan kod njih kad su pravili te primere, mozda tu nesto treba da se izmeni, ali to je samo moja pretpostavka a i taj deo koda i ako postoji ne mogu nigde da nadjem.

Ako neko ima resenje, ili predlog?
 
Odgovor na temu

ivanmaat
Beograd

Član broj: 115938
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server18.03.2010. u 12:57 - pre 170 meseci
Aj da napisem sta je bio problem. Stvar je bila skroz logicna, ali prosto nisam odma na to pomislio. Odavno sam to resio, ali ajde i da ovde napisem.

Posto su u pitanju projekti sa diska koji ide uz knjigu,connection string je upisan sa njihove masine. Znaci samo se zameni taj connection string sa onim sa naseg kompjutera i sve radi kako treba.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server

[ Pregleda: 1809 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.