Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sql Server 2005 problem

[es] :: MS SQL :: Sql Server 2005 problem

[ Pregleda: 1655 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mhirsl
Beograd

Član broj: 127340
Poruke: 11
*.eunet.yu.



Profil

icon Sql Server 2005 problem13.04.2008. u 12:40 - pre 195 meseci
Imam problem sledece vrste...

Imam instalirane Vista Ultimate SP1, VS 2005 SP1 Proffesional i Sql Server 2005 SP2 Developer Edition...

Radim aplikaciju u ASP.NET-u koja je sa Sql 2005 radila perfektno na XP-u...od kada sam se prebacio na Vistu ne uspevam da se povezem na bazu iz aplikacije. Uvek izbacuje gresku:

Code:
System.Data.SqlClient.SqlException: An error has occurred while establishing a connection to the server.  When connecting to SQL Server 2005, 
this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, 
error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)


Malo sam guglao i uradio sva moguca podesavanja...omogucio remote konekcije, podesio TCP port, i sve jos na sta sam naisao...ali meni i dalje aplikacija ne radi. Kada probam da se povezem iz Management Studia bez problema uspevam. Takodje kada napravim SqlDataSource u kodu i podesim konekciju i uradim test query podaci se lepo uzimaju iz baze...taj konekcioni string ja uzimam i stavljam u kod...ali i dalje mi ne radi aplikacija...string je sledeci:

Data Source=ServerName;Initial Catalog=DBName;Integrated Security=True

Sa ovim stringom aplikacija na XP-u radi bez problema...probao sam da ubacim i IP adresu umesto naziva servera i TCP port ali i dalje nista...

Ima li neko ideju sta da radim i kako da resim problem?
Break Down the Wall
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Sql Server 2005 problem16.04.2008. u 14:26 - pre 195 meseci
Troubleshooting za tvoj problem :
http://blogs.msdn.com/sql_prot...-connection-to-sql-server.aspx



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Sql Server 2005 problem

[ Pregleda: 1655 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.