Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stampanje Reporta iz Forme

[es] :: Access :: Stampanje Reporta iz Forme

[ Pregleda: 2510 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skobo90
ucenik, ets "nikola tesla"

Član broj: 223505
Poruke: 3
93.87.206.*



Profil

icon Stampanje Reporta iz Forme09.01.2010. u 11:45 - pre 173 meseci
Napravio sam jednostavnu bazu za izradu radnih naloga. Zeleo bih da pomocu jednog tastera, npr "stampaj" da odstampam samo trenutni record, npr radni nalog pod rednim brojem 36. Napravio sam i dizajnirao report, ali kada kliknem na taster "stampaj", otvora mi preview praznog reporta. Koristim sledeci kod:

Dim strReport As String
Dim strWhere As String
strReport = "Nalog"
strWhere = "[BrojRadnogNaloga] = """ & Me![BrojRadnogNaloga] & """"
DoCmd.OpenReport strReport, acViewPreview, , strWhere = "[BrojRadnogNaloga] = " & Me![BrojRadnogNaloga]

"Nalog" je naziv reporta, a "BrojRadnogNaloga" je naziv polja u odnosu na koje bi trebao da se menja sadrzaj reporta.

Da li neko zna u cemu gresim?

EDIT:

Pronasao sam resenje!

Izmenio sam kod:

Dim strDocName As String
Dim strWhere As String
strDocName = "Nalog"
strWhere = "[BrojRadnogNaloga]=" & me!BrojRadnogNaloga
DoCmd.OpenReport strDocName, acPreview, , strWhere




[Ovu poruku je menjao skobo90 dana 09.01.2010. u 13:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

itexzibit

Član broj: 240355
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Stampanje Reporta iz Forme31.01.2010. u 13:03 - pre 173 meseci
Upotrebio sam ovaj kod ali mi ne odgovara. Kada unesem podatke u formu moram prvo da uradim record pa da se vratim na sniljeni record tek tada mi radi ova komanda. Ja bi molio za pomoć. Ono što meni treba je komanda, koja bi automatski snimila i štampala trenutno popunjenu formu, u formi koristim broj naloga koji je "autonumber", mozda je to greska. Osim ovoga imam jos nekoliko pitanja kako da postavim autodatum, te kako da napravim okvir za pretragu po nekim parametrima, "npr. da mogu pretrživati podatke po radniku ili vozaču, napravio sam query ali kako da napravim polje u koje ću upisivati ime vozača ili radnika te da mi izbaci sve njegove izvještaje??? Hvala u napred, a stampanje reporta i snimanje istog mi je prioritett. Hvala još jednom
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
*.148.91.0

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Stampanje Reporta iz Forme20.02.2010. u 13:21 - pre 172 meseci
Na dugme koje daje komandu za štampu.

DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, acSaveRecord, , acMenuVer70


 
Odgovor na temu

nebojša992
Nebojša Jovanić

Član broj: 302462
Poruke: 21
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Stampanje Reporta iz Forme30.04.2012. u 17:45 - pre 145 meseci
Da ne otvaram novu temu pošto čini mi se imam sličan problem, naime želim da na formi na kojoj je ukupno 11 text boxova (nema Combo boxova) imam taster na koji kada kliknem da mi otvori report za samo trenutni rekord (unos),znači za samo onaj rekord koji trenutno vidim na formi, naravno napravio sam report za koji sam za Record Source izabrao tabelu iz koje pozivam podatke, koristio sam ovaj kod iz prvog posta i još neke koje sam našao na forumu ali nevredi stalno izbacuje grešku.
Uspevam da to uradim tako što napravim upit sa criterijom npr. na JMBG,pa zatim napravim report na osnovu tog upita,postavim taster na formi i kada kliknem na njega naravno traži mi da upišem JMBG i tek onda mi izbaci report za to što mi i treba, ali to mi je malo okolo, pa zato vas molim da mi kažete koji je najbolji način da kada klikom na taster da se odma otvori report za onaj rekord koji ternutno vidim na formi.Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.237.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Stampanje Reporta iz Forme30.04.2012. u 17:50 - pre 145 meseci
Okacite primer da vidimo sta je problem?!?!
 
Odgovor na temu

nebojša992
Nebojša Jovanić

Član broj: 302462
Poruke: 21
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Stampanje Reporta iz Forme30.04.2012. u 19:12 - pre 145 meseci
U međuvremenu rešeno, problem je bio što kontrola "JMBG" na mojoj formi je textualno polje, a ne numeričko pa je bio potreban ovaj kod i sada sve radi ok.Hvala.
Code:
DoCmd.OpenReport ReportName:="ORDINACIJA", WhereCondition:="JMB='" & Me!JMB & "'", view:=acPreview




 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Stampanje Reporta iz Forme

[ Pregleda: 2510 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.