Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Link na 25km? Izvodljivo?

[es] :: Wireless :: Link na 25km? Izvodljivo?

[ Pregleda: 4421 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misko7
Milos Pejkovic
Belgrade

Član broj: 18556
Poruke: 14
*.direcpceu.com



Profil

icon Link na 25km? Izvodljivo?04.01.2004. u 00:18 - pre 247 meseci
Interesuje me sta bi mi bilo potrebno od opreme (koja antena, koji AP, kablovi, komp, itd.) da povezem dve tacke na udaljenosti do 20km. Opticka vidljivost naravno postoji

Znam da cu biti dosadan sa ovim pitanjem ali me interesuje sta mi konkretno treba od opreme. Ono, gde cu to nabaviti, to vec znam:
www.netiks.co.yu
www.reinkjet.co.yu
www.geneko.co.yu
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Link na 25km? Izvodljivo?04.01.2004. u 13:53 - pre 247 meseci
Izvodljivo, izvodljivo. Najbolje sa Karlnetom na obe strane, dve direkcione 24dB antene i nema da brineš. Radilo je i na većim razdaljinama.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 05.01.2004. u 01:16 GMT]
 
Odgovor na temu

misko7
Milos Pejkovic
Belgrade

Član broj: 18556
Poruke: 14
*.direcpceu.com



Profil

icon Re: Link na 25km? Izvodljivo?04.01.2004. u 15:46 - pre 247 meseci
'Ajd ako nije tesko nekome da mi kaze tacno koje su oznake antena, kablova, kakva makina gore (ili dole) i svega ostalog sto bi mi bilo potrebno.

Hvala
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.ptt.yu

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Link na 25km? Izvodljivo?04.01.2004. u 16:47 - pre 247 meseci
Tamo gde kupuješ sam uređaj i antenu, traži da ti naprave i odgovarajući kabl, konektori se razlikuju od tipa antene i tipa uređaja. Gojko ti je npr. preporučio karlnet proizvode, njih možeš naći recimo u mad-netu, gde će ti preporučiti odgovarajuće uređaje, kablove, konektore and stuff, samo im objasni kakvu vezu želiš da ostvariš.
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Link na 25km? Izvodljivo?04.01.2004. u 23:31 - pre 247 meseci
Ako je to amaterski link tj. ako nećeš da kupuješ breezecom opremu ili nešto jače, onda imaš dve opcije, obe su jeftinije od ovih skupljih bežičnih linkova ali rade sasvim zadovoljavajuće. Nisi rekao za koje potrebe ti to treba tako da mogu samo da nagađam čime ću teško šta postići.

http://www.karlnet.com/Product/ProductOutdoor2.htm

Razgledaj ovo na primer..

Ima i jeftinije od toga, na primer pošto si već naveo Geneko, izvod iz njihovog cenovnika:

069910 Wireless PCI Adapter WL-560B, 11Mbps - 802.11b Standard, 18dbm, Intersil Chipset 44.12

Dva komada tog PCI wifi adaptera, odgovarajući konektori i minimalne dužine kablova do antene na obe strane, i dva komada ovih antena:

069952 Antena 24dBi, Grid Parabolic 110.25

U slučaju karlneta antene ostaju iste kao i većina kablova verovatno (osim možda nekog konektora), a tu opet imaš dve opcije.. jedna je interna orinocco kartica na primer sa flešovanim karlnet softverom, a druga elegantnija je eksterni karlnet uređaj (wifi to ethernet bridge) koji ima jedan rj45 ethernet priključak na koga kačiš svoj računar, switch ili šta već koristiš sa obe strane.

Mala slika mreže i moguće NAMENE bi koristile ako očekuješ nešto više od ovoga.

Mada sve je toliko puta ponavljano na ovom forumu, samo treba malo čitati..
 
Odgovor na temu

misko7
Milos Pejkovic
Belgrade

Član broj: 18556
Poruke: 14
*.direcpceu.com



Profil

icon Re: Link na 25km? Izvodljivo?04.01.2004. u 23:49 - pre 247 meseci
Znam da je na ovu temu toliko puta bilo debata, ali mi je mnogo lakse da na jednom mestu nadjem sve to. Nije da nisam pretraziva ili da me je mrzelo, nego kad god sam nalazio nesto priblizno bilo je puno nekih meni nepoznatih termina :) A i da ne gresimo dusu, e-mail alert dobro dodje :)

Elem,

Nesto konkretnije. U pitanju je povezivanje Indjije i N. Pazove wireless internetom. Daklem, u Indjiji imam dobar link i to bih malo da razdelim sa drugarima u N. Pazovi, posto za njih tamo niko ne brine :)

Razdaljina je nekih 20-ak km i opticka vidljivost postoji.

Rekoh ja da cu biti malko dosadan, ali... razumite me... ipak sam pocetnik sto se wireless-a tice :)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Link na 25km? Izvodljivo?05.01.2004. u 00:31 - pre 247 meseci
Karlnet onda jedna solidna opcija, pošto ipak nije naivna razdaljina i vozi, radi sigurno na toj razdaljini, dvogledom naciljaš, nađi orijentire neke itd... nije problem. Bilo koja karlnet ocija, dakle ili prva sa pci karticom orinoko i odgovarajućim karlnet softverom i licencama (objasniće ti distributeri šta ti sve treba za to a verovatno ponuditi i instalaciju). Praviš point to point link samo dakle, ne treba ti access point na jednoj strani, barem ne karlnet AP pošto se za to plaća dosta skuplja licenca.
 
Odgovor na temu

raco
Serbia

Član broj: 2734
Poruke: 200
213.244.205.*

Sajt: www.neobit.rs


+1 Profil

icon Re: Link na 25km? Izvodljivo?06.01.2004. u 08:13 - pre 247 meseci
S` obzirom na konfiguraciju terena ja sam morao link od 31km da izdelim na vise delova, najveci deo mi je 17.5 km. Koristio sam parabolicne satelitske antene na koje smo montirali canantene (izradjene po proracunu), kabal HDF 400, HostAp (Sparklan 360F).
 
Odgovor na temu

misko7
Milos Pejkovic
Belgrade

Član broj: 18556
Poruke: 14
*.direcpceu.com



Profil

icon Re: Link na 25km? Izvodljivo?15.01.2004. u 21:46 - pre 246 meseci
Sto se konfiguracije terena tice, mislim da tu nema nikakvih prepreka. Vojvodina je u pitanju, tako da.. ravno, dokle ti pogled baci

A AP bi trebalo da postavim na jednoj strani, tako da Karlnet mislim da necu staviti

Sta preporucujete?

Poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Link na 25km? Izvodljivo?

[ Pregleda: 4421 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.