Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da pokupim vise podataka iz vise tabela i saberem ih u jednom query-u

[es] :: Access :: Kako da pokupim vise podataka iz vise tabela i saberem ih u jednom query-u

[ Pregleda: 2160 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a zo zo

Član broj: 117395
Poruke: 189
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Kako da pokupim vise podataka iz vise tabela i saberem ih u jednom query-u04.01.2010. u 12:16 - pre 173 meseci
Vjerujem da je ovo pitanje na koje znalci mogu dati odgovor za tili cas, samo da hoce :) Hajde, samo par minuta...

Pojednostavicu da ne moze prostije :) Ma, upetljah se s ovim Accessom. Znam SQL solidno, sve bih ja to s njim ali ne znam gdje da to stavim.

Zamislite da imate dvije tabele, A i B. U tabeli A imate SifraA i Ime, a u tabeli B imate SifraB i Prezime. Kako ja sad da imam jedan Query u koji uvucem SifraA, SifraB (eventualno i ona dva preostala, Ime i Prezime) i on mi izbroji koliko je bilo SifraA i SifraB u njihovim tabelama? Kad stavim Count u Criteria za jedan onda odradi za taj ok ali zezne ovaj drugi... U nekim tutorijalima spominju neke Filtere ali ne znam gdje je to... KAKO? Potrazicu jos, ali nijedan tutorijal nije imao ovo... Vjerovatno je neka glupost u pitanju. Uvjek imam problema s nekim tehnickim stvarima...

Bicu vam mnogo zahvalna na odgovoru!

 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Kako da pokupim vise podataka iz vise tabela i saberem ih u jednom query-u04.01.2010. u 13:21 - pre 173 meseci
da li imas neku vezu izmedju tih A i B tabela?

znacajno se menja rezultat ako imas vezu ili ako nemas. i sta pokusavas dobiti??

sifra A | sifra B | ime | prezime
1 | - | pera | -
- | 1 | - | petrovic


ili

sifra A | sifra B | ime | prezime
1 | 1 | pera | petrovic

ili nesto sasvim trece?

ps. nadam se da ti je jasno da ovo gore predstavlja tabelu ;-)
 
Odgovor na temu

a zo zo

Član broj: 117395
Poruke: 189
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako da pokupim vise podataka iz vise tabela i saberem ih u jednom query-u04.01.2010. u 13:38 - pre 173 meseci
Sasvim je jasno da su ovo bile tabele, hehe! Nemam vezu medju tabelama. Ne odgovara mi da ih povezujem. Gdje, inace, upisujem SQL upite? U Criteria dio? Pogledacu jos... pa pitacu vas ako ne saznam u medjuvremenu... a moram jer mi se zuri!
 
Odgovor na temu

a zo zo

Član broj: 117395
Poruke: 189
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako da pokupim vise podataka iz vise tabela i saberem ih u jednom query-u04.01.2010. u 13:40 - pre 173 meseci
P.S.
Vise bi podesan bio drugi oblik tabele...
Znaci, nesto ovako:

1,1
2,2
12,3

i sl.
 
Odgovor na temu

golic
Doboj

Član broj: 91529
Poruke: 82
79.143.170.*



Profil

icon Re: Kako da pokupim vise podataka iz vise tabela i saberem ih u jednom query-u04.01.2010. u 16:21 - pre 173 meseci
SELECT Count(TableA.SifraA) AS CountOfSifraA, Count(TableA.Ime) AS CountOfIme, Count(TableB.SifraB) AS CountOfSifraB, Count(TableB.PrezimeB) AS CountOfPrezimeB
FROM TableA, TableB;
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Kako da pokupim vise podataka iz vise tabela i saberem ih u jednom query-u04.01.2010. u 21:42 - pre 173 meseci
Posto si rekao da si solidan sa SQL-om, kreiras Upit (Query) a onda se prebacis u SQL View i kuckaj :-)

ako koristis 2007 - na Home ribbonu
ako koristis 2003 mislim da je u File meniju (nisam siguran, nemam sad prilike da pogledam)

 
Odgovor na temu

a zo zo

Član broj: 117395
Poruke: 189
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako da pokupim vise podataka iz vise tabela i saberem ih u jednom query-u13.01.2010. u 10:31 - pre 173 meseci
Evo, ako nekog bude slicno nesto mucilo:

Koristim jednu tabelu a tabela neka je ovakva:

Sifra Ime Prezime Datum1
1-------------Ana-------Jovanovic---25.02.2002
2-------------Marko-----Petrovic----25.09.2009
100----------Jovan------Markovic---25.03.2003


U Queryju postavimo sve njih iz te tabele, ali namjestimo ovako

Za Sifra: u Total u tabeli queryja biramo Count, a to dobijemo preko Totala (znak sume iznad u alatkama pa se pojavi lista pa odaberes)
Za Ime: Where, dobijemo na isti nacin, pa u Criteria, npr. "Ana" i to nece biti vidljivo u krajnjem rezultatu ali ne mari za to
Za Prezime: analogno
Za Datum1: Expression, a u Criteria stavimo Between Od.Value And Do.Value

Ako imamo i datum2, koji je kao neki kraj roka stavicemo ovako:

Za Datum1: u Criteria >=Od.Value
za Datum2: u Criteria <=Do.Value

Treba podesiti u tabeli, npr da je datum Short, instalirati tako, a u input masci 00.00.00 ali se to malo pokarabasi kad ga instaliramo...

Ovako ovo radi. Znaci, daje broj unosa u pojedina polja i to se moze dosta iskoristiti... Npr, koliko je bilo unijetih sifri, koliko imena, a ist tako, kao u nasem primjeru koliko unosa vezanih za Anu...

Bravo ja! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako da pokupim vise podataka iz vise tabela i saberem ih u jednom query-u

[ Pregleda: 2160 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.