Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pretraga tekstualnih fajlova

[es] :: PHP :: Pretraga tekstualnih fajlova

[ Pregleda: 1546 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cinderella1264
Beograd

Član broj: 204043
Poruke: 28
91.150.105.*



Profil

icon Pretraga tekstualnih fajlova30.12.2009. u 17:56 - pre 173 meseci
Imam padajucu listu i radio dugmad i dugme. Klikom na dugme treba da se izlistaju svi podaci iz tekstualnog fajla koji sadrze podatke iz padajuce liste i radio button-a/
Moze li mi neko reci kako da uradim tu pretragu?
Hvala.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.90.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Pretraga tekstualnih fajlova30.12.2009. u 20:25 - pre 173 meseci
Koji deo ti tacno pravi problema, pretraga u fajlu ili dovlacenje rezultata?
Prvi deo zavisi od strukture podataka u samom fajlu i od toga sta bi vracala nazad, jedan red, pasus, deo texta oko pronadjenih termina?
Ako mozes prebaci podatke iz fajla u bazu pa onda tako radi, mnoooogo je bolje i lakse. Inace pogledaj php manual, mislim da mozda strpos moze da pomogne, eventualno sve u niz pa neku od array_ funkcija, sve opet zavisi od strukture fajla i podataka u njemu
A sto se tice dovlacenja rezultata, post forma ili ajax
 
Odgovor na temu

cinderella1264
Beograd

Član broj: 204043
Poruke: 28
91.150.105.*



Profil

icon Re: Pretraga tekstualnih fajlova30.12.2009. u 21:56 - pre 173 meseci
Ma radila bih ja sa bazom da ne moram sa ovim tekstualnim fajlovima.
Imam formular u fazonu gde se upisuje ime, prezime, smer, pol, i jedan upis iz formulara upisujem u jednom redu, e sada imam drugi deo gde imam taj formular sa polom (radio button) i smer (padajuca lista) i izborom pola i smera da se izlistaju svi podaci gde se poklapaju smer i pol.
Ja sam uradila da kada se klikne na dugme "pretraga" preuzmu ti podacio polu i smeru, sa funkcijom file izlistala podatka, sa count prebrojala i prosla kroz for petlju i unutar nje sa if ispitala da li se poklapaju podaci ali to ne funkcionise pa me zanima kako to dalje da uradim i da li se uopste tako radi?
 
Odgovor na temu

MilosDj
Milos Djuric
Belgrade

Član broj: 14174
Poruke: 307
109.93.13.*



+4 Profil

icon Re: Pretraga tekstualnih fajlova31.12.2009. u 00:38 - pre 173 meseci
Ne kazes glavnu stvar a to je koliko ce biti max upisa u taj file?
Ako je fajl ogroman, koristi fgets() koja cita red po red iz fajla.


file() ucitava ceo file u array, red po red. I te vrednosti iz array[line] nikako ne mozes da proveravas sa if nego sa string search funkcijama. To je najverovatnije razlog zasto ti kod ne radi. Takodje, sve to potencijalno moze da zauzme mnogo mem (velicina fajla).

Ako su fajlovi relativno mali mozes da napravis svoj array objekata ili 2D array koji ces sa serialize i file_put_contents da ubacis u file. Sa file_get_contents i unserialize ucitavas taj array i radis sa njim sta god hoces. Ukljucujuci i standardnu if pretragu
Objekat bi u tvom slucaju bilo nesto tipa $obj->ime, $obj->pol, $obj->smer, $obj->blablabla. A sve to moze i kao 2D array numericki ili asocijativni.
I'm not in this world to live up to your expectations and you're not in this world to live up to mine.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Pretraga tekstualnih fajlova

[ Pregleda: 1546 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.