Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora

[ Pregleda: 15718 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora30.12.2009. u 16:53 - pre 174 meseci
Interesuje me kako je najbolje razracvati mrezastu (kolinearnu antenu valjda se tako zove ili?) na vise soba npr 5, ja sam razvodio do sada na 2 TV-a tako sto kabal iz antene presecem i tu spojim dva kabla ivijem zice u ruzu i zalemim malo,i na jednom tv-u metnem ispravljac i radi lepo , dali mogu tako i da uradim i sa pet-6 kabla, dali treba nesto da dodam ili sl ?

pozdrav
Marko
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.mediaworksit.net.



+59 Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora30.12.2009. u 18:06 - pre 174 meseci
ako sam dobro razumeo,pojacivac je na anteni,a napajanje je kod TV.

da bi prikljucio vise uredjaja na jednu antenu,trebalo bi da razdvojis jednosmerni napon napajanja
od signala koji pojacan dolazi sa antene.

prostim "racvanjem" kabla dolazis u situaciju da na antenskom ulazu TV imas jednosmerni napon od XX volta.

postoje tkz "spliteri" sa jednim ulazom i 2,3,4... izlaza,
otvoris kuciste,unutra su obicno samo licnom direktno spojeni "vruci" krajevi,
otklonis postojece veze, i

na ulaz se prikljuci kabl koji vodi KA anteni
na 1. izlaz kabl koji ide KA TV kod kojeg je ispravljac - direktno
na 2. izlaz kabl koji ide KA drugom TV - preko kondenzatora reda XXXpF
na 3. izlaz kabl koji ide KA trecem TV - preko kondenzatora reda XXXpF
...
...

nisam samo siguran u broj TV koji moze "nahraniti" jedna antena,licno sam probao
najvise 3 kom,2 u potkrovlju i 1 u prizemlju.

uzdravlje
 
Odgovor na temu

Bruno Mici
Miljan Stankovic
Istok

Član broj: 184319
Poruke: 196
91.150.118.*



Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora31.12.2009. u 11:21 - pre 174 meseci
Citat:
Marko Enter: Interesuje me kako je najbolje razracvati mrezastu (kolinearnu antenu valjda se tako zove ili?) na vise soba npr 5, ja sam razvodio do sada na 2 TV-a tako sto kabal iz antene presecem i tu spojim dva kabla ivijem zice u ruzu i zalemim malo,i na jednom tv-u metnem ispravljac i radi lepo , dali mogu tako i da uradim i sa pet-6 kabla, dali treba nesto da dodam ili sl ?

pozdrav
Marko


Ako sam te dobro razumeo, to sto si ti uradio tesko da moze da radi jer si doveo jednosmerni napon (oko 12V) u tjuner drugog tv kod kog nema ispravljac. Moze da radi jedino ako mu ne spojis masu, tj da ne zatvoris strujni krug.
Moras da uradis ono sto je naveo kolega ozocko!!! Moras da eliminises jednosmernu komponentu signala!!!
5-6 tv-a na jednu takvu antenu-tesko.
Tri puta secem i opet kratko!
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora31.12.2009. u 11:58 - pre 174 meseci
Pa ne znam, ove antene se povezuju tako sto se uz uspravljac dobije muski konektor koji ima malu stmpanu plocicu sa elektronikom izgleda da ona eliminise tu struju i pojacava, a u mrezastoj anteni ima isto mala plocica sa elektronikom(ne znam kako je pravo ime tim antenama) znaci onda bolje je da uzmem dve antene da spojim na 5 tv-a


pozz
Marko
 
Odgovor na temu

Bruno Mici
Miljan Stankovic
Istok

Član broj: 184319
Poruke: 196
91.150.118.*



Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora31.12.2009. u 12:31 - pre 174 meseci
Citat:
Marko Enter: Pa ne znam, ove antene se povezuju tako sto se uz uspravljac dobije muski konektor koji ima malu stmpanu plocicu sa elektronikom izgleda da ona eliminise tu struju i pojacava

Tu se nalazi filter jednosmerne komponente, ali samo za taj tv na koji se prikljucuje konektor! Ona ne pojacava!
Citat:
a u mrezastoj anteni ima isto mala plocica sa elektronikom

To je pojacavac.
Citat:
(ne znam kako je pravo ime tim antenama)

Mrezaste antene. Mozda postoji jos neki naziv.






Tri puta secem i opet kratko!
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
..2.192.57.80.dc.telemach.net.



+243 Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora01.01.2010. u 10:11 - pre 174 meseci
Pozdrav i sretna 2010.

To se tako ne radi. Tebi treba razdjelnik,(spliter), sa 5 izlaza. Obično se spliteri rade tako, da jedan izlaz propušta jednosmerni napon, obično je to 12 V koji je potreban za napajanje pojačivača u anteni, a ostali izlazi su blokirani. Za mrežastu antenu, predpostavljam da je to neka UHF antena sa reflektorom napravljen od mreže. Uslov da možeš taj signal da deliš na 5 televizora je taj da imaš dovoljno signala. Teoretski, podelom signala na 5 televizora izgubiš oko 7 decibela, u praksi je to oko 10, zbog gubitaka. Nikako ne možeš deliti signal tek tako jer je u VF tehnici karakteristična impedanca, u ovom slučaju je to 75 ohma, od presudnog značaja, zato se i rade spliteri.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora01.01.2010. u 17:01 - pre 174 meseci
Ok , sada mi je jasnije mnogo. Hvala puno na pomoci

pozz
 
Odgovor na temu

sseennaadd
senad corh
rtv servis
bih

Član broj: 161949
Poruke: 361
92.240.45.*



+8 Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora01.01.2010. u 21:00 - pre 174 meseci
Od sve te silne elektronike u konektoru antene, na plocici nalazi se samo jedan obican kondenzator (koji odvaja jednosmjernu komponentu da ne ide u tuner).Osnove elektrotehnike kondenzator reda XXpf je kratak spoj za vf,a beskonacan otpor za jenosmjernu komponentu.To je sva filozofija,a sto se tice spajanja vise tv-a na istu mislim da nema smisla,kako zbog cijene iste,tako i zbog kvaliteta signala na tv-ima... @ baresi je dao dobar prijedlog....POZZ
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora02.01.2010. u 11:46 - pre 173 meseci
A dali je moguce dve mrezaste antene spojiti zajedno ledja uz ledja za 1 TV da bi primale vise kanala, sta je potrebno tu od opreme i dali ima nekih poboljsanja tako ?

poz
 
Odgovor na temu

andro79
Kraljevo

Član broj: 153962
Poruke: 135
93.86.140.*



+1 Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora03.01.2010. u 10:23 - pre 173 meseci
Za problem jedne takve antene na vise tv, po meni, je 'solidno' resenje postavljanje ispravljaca-adaptera kako god u neposrednoj blizini anteneda bi se napajao antenski pojacivac, a iza adaptera se moze granati za vise tv-a, uz naravno pravilno povezivanje... Spliteri se , kod mene, nisu pokazali kao dobri jer se koriste za signale kablovskih tv signala.
Ovaj drugi problem za dve antene je malo komplikovaniji, jer treba antene povezati preko odgovarajuce skretnice, znaci bez onih 'plocica' (tj pojacavaca), na jedan antenski pojacivac , za ovo je bolje resenje rotaciona antena, sa daljinskom komandom kod tv-a, a cija je cena kao cena dve mrezaste antene, a "muka" oko postavljanja kao "muka" oko jedne :))))
pozdrav
AKICA
 
Odgovor na temu

dalibor_nis
student

Član broj: 165148
Poruke: 6
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora09.01.2010. u 07:14 - pre 173 meseci
A moze li neko reci konkretno koja vrednost kondenzatora treba da bude?!
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Bruno Mici
Miljan Stankovic
Istok

Član broj: 184319
Poruke: 196
93.86.5.*



Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora09.01.2010. u 10:43 - pre 173 meseci
Vec je receno. Citaj pazljivije.

Tri puta secem i opet kratko!
 
Odgovor na temu

xhudo
nepotrebno
privat
ul

Član broj: 67270
Poruke: 98
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora12.01.2010. u 20:52 - pre 173 meseci
Moze uzmes spliter sa 1 ulazom i sa 6 izlaza i postavis negde vani ispod neke strehe moras imati napajanje 220v, i uradi plasticnu kutiju zatvorenog tipa i strpaj sve unutra, sa ant ispravljaca udjes u spliter napravi ant adapter na f conector ostalo se zna,uslov da imas jako dobar signal.
xho
 
Odgovor na temu

sumamoto

Član broj: 75751
Poruke: 89
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora24.01.2010. u 12:41 - pre 173 meseci
to ti je makar prosto druze uzmi blok kondezatore od 1 nf i stavi na ulaz u tv u svaku uticnicu i to je to e sad da li moze da se sprovede na vise televizora da moze" kvalitet slike direktno zavisi od duzine kablova i pojacanja signala
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Racvanje mrezaste TV antene za vise televizora

[ Pregleda: 15718 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.